Hellboy Animated: Blood and Iron

(TV film)
všetky plagáty

Profesor Broom se v roce 1939 utkal s upírkou Elizabeth Ondrushko, maďarskou krvavou hraběnkou a vyšší kněžkou kultu Hekaté. Ani kůl v hrudi jí ovšem nadobro nezastavil. Nyní má profesor po ruce Hellboye, Liz i Abea, pro které se obyčejná akce “prozkoumat strašidelný dům“ mění na boj o holý život. Nestojí proti nim totiž jen samotná upírka, přivolaná zpět na tento svět dvěma čarodějkami, ale i další krvelačná stvoření noci. Tohle bude zatraceně dlouhá noc... (Yojimbo)

PauloZ

Od animovaného bijce Hellboye jsem čekal asi trošku víc té nekompromisní řezničiny. Není to vyloženě špatné, Hellboy je nakreslený skvěle vůči předloze, jeho charakter a hlášky zvládli tvůrci taky pěkně, ale je to prostě vlažné. I když je myšlenka propojení Broomovi minulosti s upírkou Ondrushko vcelku dobrá, tak to na mě působí strašně stereotypně, nevýrazně a v rámci stopáže i zbrkle. Závěr je sice akčně povedený a Hellboy utrousí pár trefných hlášek, ale jinak to má rezervy. Nebo alespoň já jsem měl větší očekávání. ()

PKD

Super. Všichni live herci se sešli,aby nám dali další nálož. Ale já stejně pořád čekám na Babu Jagu. To říká jen jednu věc,ona má podivné zvyky. Geniální!!! ()

movieband

Temná a správně hellboyovská atmosféra. Děj byl dost dobrý a můžu říct, že se mi to líbilo ještě víc než Sword of Storms. Ta atmosféra mě, ale fakt dostala. Opravdu velice povedená. Zpracování postav stejně, jak v prvním dílů skvělé. Odkazy na komiksy tu jsou taky. Jsou tu odkazy na knihu Hellboy: Pravá ruka zkázy a taky Hellboy: Probuzení Ďábla. Tahle filmovo-komiksová podobnost se mi strašně líbí u obou filmů. Sice to nebylo tak akční jak někteří píší, ale mělo to vše, co postrádal první díl. Mě se to líbilo tak, jak to ve filmu bylo podané. Napětí bylo místy až hororových prvků. Pro milovníky Hellboye (já se mezi ne určitě řadím) je tenhle film pěkná třešnička na dortu. 90% ()

Kaluž

Tak škoda, oproti předchozímu Sword of Storms docela zklamání. Původní dabing je opět povedený, animace se také nijak výrazně nezměnila, akorát ty kulisy už nejsou tak zajímavé jako minule. Asi jsem se těch "transylvánských bubu lokací" už trochu přejedl. Übermrcha Líza Ondrušková byla ještě fajn, ale celkově mi to přijde hodně dětinské a plné vyloženě hluchých míst. Tenhle Hellboy je zkrátka spíše pro mladší publikum. A já mu ho přeju, proč ne? S tímhle rudým pekelníkem je nejlepší začít co nejdřív, však ta drobota se k těm "velkým" komiksům nakonec prokouše. ()

Jango_Fett

Ale jo šlo to, opět je tu velké plus že postavy dabují stejní herci jako ve filmu. Další z případu Hellboye i když tady je hlavním tahounem profesor Broom. A Hellboy dělá jen jakého si mlátiče do pozadí. První animák se mi líbil o něco víc. ()

C0r0ner

Líbily se mi na tom dvě věci. Že kreslené postavičky dabovali herci z hraných filmů, a že se tam nakonec objevily mýtické bytosti. Jinak to byla taková průměrná pohádka na jedno shlédnutí, která je sice příjemná na pohled a nenudí, ale posléze z ní příliš vzpomínek nezůstane. Na Del Tora to nemá ani omylem. 70% ()

matrosh

v podstate dávam stejné hodnocení jako u Sword of storms, ale musím říct, že evropa sluší hellboyovi daleko víc než azie. snímek možná není tak originální jako první film, ale rozhodně je dvakrát tolik zábavný, akční atd. ()

KatanaCZ

Řekl bych, že příběh je poměrně dost zábavný a to, že hlavní postavou není přímo Hellboy filmu nijak neškodí. Na televizní animák víc než slušná práce, jen ta animace je taková....no... ()

Wallas

Mimoevropská mytologie (Sword of storms) Hellboyovi sluší víc, tenhle rádoby horror nedopadl moc dobře. Pokud jsme se od Hellboye něco naučili, tak že všechny problémy se vyřeší, pokud do nich budeme dlouho a usilovně mlátit. ()

filmmovier

Ještě lepší, než první animák. Skvostná zápletka, skvostná hororová atmosféra, fantastická záporáčka, výtečný příběh, navrch i účast profesora Brooma... a už jsem říkal, že je to skutečně skvostně hororové? A pořád správně fantasy? Prostě nejlepší filmový Hellboy, který šlape od začátku do konce ještě mnohem lépe, než Storm of Swords a samozřejmě má i neskonale lepší příběh. Dokonalost, naprosto strhující hodina a čtvrt, u které jsem se nenudil ani vteřinu. Elizabeth Ondrushko je skutečně skvostná. Škoda, že ten film s Humrem Johnsonem nakonec nevyšel. 100%. ()

neoBlast

Partička objasňuje záhadu kolem duchů ve strašidelném domě? Cože? Že bych začal sledovat nějakou epizodu s hrdiny ze seriálu Scooby Doo? Naštěstí druhá polovina už je mnohem temnější a zajímavější a na řadu přijdou i ty "správné" okultní praktiky - nejednou se mi vybavil Return to Castle Wolfenstein. 60 % ()

ybuko

V druhem animaku nechybi zadna ze zakladnich ingredienci znamych z komiksu: velky a ne zcela mrtvy nepritel, potvory nutne k prekonani na ceste k nemu, zamek (v tomto pripade jenom hodne velky dum) a moment, kdy Hellboy nekam spadne. Naciste tu sice nejsou, ale nepochyboval bych, ze se jich v nekterem z dalsich dilu dockame. Skoda jen, ze je to z pohledu na vsechny hellboyovske komiksy a filmy z hlediska deje a vyvoje takove klisoidni. Mignola ma na vic, jak uz nekolikrat na papire s obrazky a bublinami ukazal. ()

VanTom

Semknutý scénář soustředěně rozpracovává jeden relativně komorní (a pro profesora Brooma dosti osobní) případ Ú.P.V.O. Propátrávání strašidelného sídla plastickými charaktery tak zaujímá větší důležitost, než destruktivní holomajzna se vzkříšenou upírkou a starodávnou bohyní. ()

bloodvomit

Super Hellboy! Animace na základnim levelu kreslenejch pohádek z televize před 10 lety, ale to nic nemění na tom, že příběh je parádní a scénky se zatínaj pod kůži jak rybářský háčky. Jako bonus je, že Hellboye mluví bigfoot Perlman a já ten jeho stylově flegmatický podání žeru ;-) ()

Herráček

V čem je tohle hororové..? Možná prostředím... Ale atmosférou moc ne... Pořád se tam někdo řeže... Jo, je to Hellboy a k tomu to patří, ale horor rozhodně ne... ()

coffeeblack

Dobrá podívaná, jak psal Caszidy, ty Hellboyovy nožky jsou teda něco :'D já bych ještě vytknul až moc epic konec, ale i tak se na to jako celek moc dobře koukalo. ()