Gynekologa Michala dostihne nevěra a musí řešit zapeklitou, téměř klasickou, situaci manželského trojúhelníku. V komedii Chyťte doktora! ji bude řešit hned několika různými způsoby. Poté, co jeho pokus o záchranu manželství nedopadne zcela podle představ, vrátí se na začátek filmu do místa jednoho rozhodnutí a začne znovu. Jinak. Celkem třikrát se diváci spolu s hlavním hrdinou vrátí na stejné místo jednoho dne a třikrát se spolu s ním nebudou stačit divit, co všechno se může stát. (oficiálny text distribútora)

honz

Laciný příběh i humor, chvílemi spíš trapný než vtipný, totéž i někteří herci (např. L.Sobota, M.Vašut). Herecky celý film táhla T. Vilhelmová, líbila se mi i Iva Janžurová a V.Javorský. Jinak to byl téměř propadák. ()

geklon odpad!

...Komedie bez přívlastků? Tragická, zoufalá, pitomá, ubohá, levná, trapná....... Ano je řeč o té lehké oddychovce s vyhroceně imbecilní zápletkou, ještě horšími dialogy a neskutečně plochýma postavama. Malátný běží o život. Kéž by po cestě někdy zdechnul. Kolibřík je vážně je pecička na kupičce z hoven. ()

Brandon

Tři alternativní dějové linie. Když začínala třetí, modlil jsem se, aby byla už poslední a ukončila tak mé trápení. Vilhelmová hrát umí, dvojrole ufňukané puťky a ambiciózní mrchy byla takovým mihotajícím se světýlkem na konci tunelu. Pomalu a jistě jsem umíral nudou. ()

sahe

No jako na oddych je to dobrý... nejdřív jsem se sice ztratila v tom, jak se to začlo odvíjet "znova", ale pak vše pochopeno... to je na tom tak trošku i dobrý... prostě oddych... nic víc, nic míň... ............. Mimochodem - udivil mi a fakt jsem se zasmála, když jsem viděla Béma v roli taxikáře... s fousy :-D ()

Timak

Táňa je prostě nejlepší. A nejvtipnější pasáž je stejně asi tak posledních 20 minut - hlavně Landovský. Díky němu a Táně dávám 3 hvězdy, jinak to bylo celkem průměrné ne-li dokonce podprůměrné ()

Master19

Tak tohle mě překvapilo. Výborná Tatiana, Javorský, Hádek, Janžurová, Bláhová, Vašut... Děj sice trošku nastavovaná kaše, ale když už si říkáte, že to začíná drhnout přiletí hláška jako hrom. Několikrát jsem se vážně zasmál a i jinak na mě tahle "oddechovka" působila velice příjemně a klidně se na to podívám znovu. Jediné místo, kdy jsem skřípal zubama byl Bémův taxikář... ()

zdenny

Cipovinka, ale příjemná. Nosnou zdí je Tatiana, kterou mám moc rád, a to v obou rolích. Michal Malátný by dle mého soudu mohl klidně takovéto role hrát i nadále. Jeho výkon v tomto žánru byl dobrý a sympatický. Iva Janžurová zahrála tchýni, o kterých vůbec nekolují špatné vtipy - naopak, byla příjemně naivní. Film byl sympatický pro oddech, neměl ale co dát. Nevadí, Tatianu bych bral tu i tu, ale spíš tu hodnou. Která že byla ta hodná? Já myslím, že ta vdaná. Film nám ale ukázal neřídký dnešní problém - zůstat se svou ženou a jedním dítětem jsoucím anebo jít k ženě s dítětem budoucím. Za devět měsíců to bude fifty fifty - ale pro mě je manželství posvátné. Takže Jana. ()

sskrblik

Malátný si zahrál poměrně slušnou roli v téhle podivuhodné komedie. Podivuhodná pro to, že nabízí celkem tři různé konce jak by film mohl dopadnout. Ostatní herecké výkony jsou taktéž dobré až na Hádka v roli policajta. Jako muž zákonu byl pěkně vyměklej! Tatianě Vilhelmové to ve filmu sekne, jen co je pravda! Za vyšší hodnocení by mě tu asi ukamenovali a popravdě si tenhle film víc nezaslouží. Zkrátka nebyl špatnej, ale víc procent a hvězd by musela být zápletka rozvinutější a museli by všichni předvést něco víc. ()

Compadre

Tenhle film jsem fakt neměl vidět. Jak vidim v televizi toho oplzlouna Malátnýho, tak mi hned naskočí skvrnitej tyfus. Tady se potácel pořád. hrůza. Kromě tohohle velemínusu je mínus ještě celej zbytek flmu. Všech kvalitních herců mi bylo hrozně líto, že musej hrát v takovým shitu. Nevermore! ()

cross

Slabé ** dávám Doktorovi především za scénář, ve kterém jsou opravdu podstatné mezery... Ne že by byl nápad špatný, přece jen, jde o lehkou komedii ze života, ale to pojetí - zmatené, dezorientační, příliš nevtipné a neoslovující... Navíc, styl natočení by jednoznačně slušel spíše nedělnímu času na Čt1 než velkému plátnu, Chinasky se lépe poslouchají bez obrázků (třebaže jejich hudbu beru ve filmu jako jeden z mála kladů) a film, ve kterém herecký výkon Luďka Soboty ční nad všechny ostatní snad ani nepotřebuje žádný další komentář....:) ()

Elisebah

Tatiana Vilhelmová s povedené dvojroli a Michal Malátný v roli dotkroa, občas se zdá že docela popleteného. No a Kryštof Hádek jako mladý horlivý policajt taky nemá chybu ()

jitrnic

Pořádná haluz. Špatné i do autobusu, kde jsem jinak dost nenáročným divákem. Hraje tu několik dobrých herců (Landovský, Janžurová, Stivínová, Vilhelmová, Javorský), kteří tu hrají mimořádně špatně (hlavně Vilhelmová je příšerná) a několik obskurních figur - frontman jakýchsi Činaski, obstarožní František Koudelka, detektiv Martin Tomsa či oslizlý sexuolog. První polovina je strašná, druhá je o něco lepší - asi třikrát jsem se lehce zakřenil, jednou dokonce rozesmál (té první větě, co pronesl Landovský). Chyťte doktora dost připomíná komedie Martina Kotíka, ovšem je to ještě slabší. ()

Autogram

Byť neverný s rovnakou ženou, to je možné len pri takomto originálnom obsadení dvojrolou. Stojí za to sa zamyslieť nad otázkou, či žena gynekológa má nárok na žiarlivosť alebo musí byť už z princípu imúnna voči akýmkoľvek žiarlivostným myšlienkam. Po polhodine začína byť film trochu otravný, keď sa nevie pohnúť z miesta, ale k záveru sa to zlepší, len treba vydržať. Ide o žáner nenáročnej komédie, Vilhelmovú mám rád, tak sa to dá zaokrúhliť hore na slabšie tri hviezdy. –––– Otěhotnět s gynekologom, to je pracovní úraz. –––– Neber si gynekologa! Kdo čím zachází, tím schází. ()

jefff

Vcelku příjemná komedie, která sice neoplývá kdovíjakým příběhem a oscarovými hereckými výkony, ale, a to je pro mne důležité, nenudila, naopak velice bavila. Neokoukaný Michal Malátný odvedl slušnou práci, stejně jako ve dvojroli účinkující Vilhelmová. Narozdíl od tuny jiných českých filmů poslední doby mě film Chyťte doktora potěšil a rád se na něj znovu podívám. ()

Gogen odpad!

... chtělo by se napsat "Proč se /*zde možno doplnit jakékoliv klení :-) */ takové filmy točí?", ale asi by to nikdo nečetl. Stejně jako je zbytečný tento komentář, stejně tak na mě působí tento film ... ()

Lukoboss

Tohle bylo hodně ubohé. Podle mě tam vůbec nic nefunguje, Malátný neumí hrát a ani dvojrole Vilhelmové to nezachrání. Zápletky jsou jak ze špatné telenovely, jako celek to nepůsobí dobře. V TV se to ještě možná dá přežít, když si ale vezmu, že to bylo v kinech, je mně z toho špatně. ()

sedm.1

Chyťte doktora mi nejvíce připomíná takovou malou televizní inscenaci,možná jeden z příběhů z bakalářského cyklu,každopádně jen mě opět utvrdil,kde se právě český film nachází.Zde byl navíc hlavní hrdina s tváří zoufale rádobyhrajícího Michala Malátného jasným omylem a většina vedlejších roliček byly stokrát lepší a zábavnější,viz Javorský,Sobota,Hádek,Janák a koneckoncům i ten Bém.Dva tři fóry se pak sice povedli,zbytek byl ale jen jeden velký kolotoč unuděně se opakujících scének a vlastně i nakonec bez nějaké duchaplné pointy.Aspoň že ta doprovodná hudba stála za něco. ()