Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

ESNYR

Střapatý Andrew Garfield a ďiblíkovská Emma Stone, jsou mi sympatičtější než vykulený Tobey Maguire a nudně nezáživná Kirsten Dunst. Tohle zpracování se mi libí daleko víc než to starší. Škoda že se dočkalo jen jednoho pokračování (na příští zpracování se počítá z jinými herci a bude se zase restartovat) Denis Leary měl vydržet do dalšího dílu. Škoda no. ()

CrazymanM

Dobrý film,rozhodně se mi líbil víc než předchozí-jak režijně tak obsazením,ale absolutně nechápu,proč se to točí znovu po 10 letech?Ti amíci jdou fakt jenom po penězích,honem všechno točit znovu a znovu,ať máme škváru!!!A to asi bude opět nový Spiderman,ale ten z toho Captaina Ameriky se mi líbil nejvíc! ()

vodkasesemte

Do you really think its possible cross-species genetics? - Nic, netrkne vás to? Ten styl? Nekoukáte na na zasedání UN? - Todle tady bylo dávno před tisíci lety a bude znova, je, jen se to musí jako vždycky normalizovat, dostat do podvědomí. Problém je akorát v tom, že je to špatné. Není to dílo Boha, našeho Stvořitele, ale dábla - A vy, jenž jste nenalezli směr, který se má člověk ubírat, po tom prostě sáhnete. Nebude vám nic bránit svá nemocná slabá těla vylepšit - We were mocked for our theories, not just in the community at large (asi hate speech) - Možná trochu kvuli tomu, že jste se rozhodli narušit Boží dílo, jít proti přírodě a Řádu - Takovými věcmi se vědci nemusí zabívat, Boha mají v popisu práce popírat - A ted se kriplové, co jdou ve stopách padlých andělu, stylizují do role oběti - Todle vám opravdu muže projít jen ve zkažené společnosti, která neví odkud pochází a co je jejím cílem - They called us mad scientists - And than your father bred the spiders and everything changed. The results were beyond encouraging. They were spectacular (jako bych slyšel Flynna, když mluvil o digitálním světě) - Just amazing - Představte si, kdyby se dostal na náš svět. A on nezná nedokonalost. Budete si podobní jako vejce vejci - We were go to change the lives of millions - Chybí mu pravá ruka. Proč mu chybí pravá ruka? Kdo mi na to odpoví? Se nechci opakovat - Tohle dokážu sám - Je smula, že kluk, co rád bije ženský, má navrch. Kdo se těch kurviček ted zastane? - Todle už ne - Good thinking, good thinking, use the window - It is a real knife? - Ive used the lizard DNA to help Freddy regrow that limb (asi jako nám všem vyspět) - You have to start human trials - No I dont and no I wont - Well, then hes going to die (lacinej argument) - Ppl die (správně) - Human vlunteer? - You have gotta be kidding me - Proč by takovej zmrd měl v umyslu zachranovat lidstvo? Btw - Pěknej západ slunce. Lidi si už nepamatujou, co bylo - Books, shoes. Emma Stone - Něco na tý Emmě je - Actually they held together very well (tak trochu muj styl) - Branzino - In the dead of night - Hes clumsy, he leaves clues, but hes still dangerous - Emma Stone, začíná se mi hodně líbit. Ty její ksichty jsou něco - Let me illuminate you - Im not on anyones side - Ive been bitten - So have I - Most reptiles are at the top of their food chain - Kings of their domain - Why the sudden interest in the cold-blooded (taky si řikám)? - School stuff. Biology profiles to do - Rumour of a new species in NY - Its not yet classified - Aggressive if threatened - To je dneska druhej shapeshifter (quest v DAO) - Wonderful things are coming (docela vám to trvá, ale už si zvykám) - Možná vnímají jinak čas - He has transfprmed himself into a lizard - Do I look like the mayor of Tokyo to you? - Si řikal, co z něj vypadne - This is not longer about curing ills. This is about finding PERFECTION - Jděte do hajzlu, kriplové, pokud todle nevidíte, kam to směřuje, tak jste v hajzlu! - Každej zmrd z vás, kterej chodí do kina se pobavit a nevidí, co se blíží, skončí s ošklivým oparem na držce - Voda asi není ideální prostředí pro pavouka, ne? - Enhance humanity an an evolutionary scale (a jsme tam 2016) - One has to adapt to survive - That, changing like the snake, I might be free to část of flesh wherein I dwell confined - Would you give it all up after all you know you can do? All the power you feel - I can save them - You wont get in the way of my PLAN, Peter Parker! - A ted už chce zachranovat nás. Tak ještě nějakou tu katastrofu, třeba klimatické změny a enormní hurikány - Myslíte, že dábel uvažuje i v tom smyslu, že smíšením ras dosáhne harmonie, stejně jako nějaká natvrdlá kráva? Nebo se jen snaží vytvořit chaos, kde se objeví se spásným řešením? - All these souls, lost and alone, I can save them (co to mele) - Theres no need to stop me (škoda, že jsem na televizi nekoukal dřív, ale asi bych to neviděl jako vy dementi) - Vaio (lizard) - Scientists trying to create a world without weakness, without outcasts - I sought to create a stronger human being (CRISPR), but theres no such thing - Human beings are weak, pathetic, feeble-minded (speech of the devil, podobnej proslov měl nedávno Ares ve Wonder Woman, ale hezky se to poslouchá, protože je to pravda a je toho ještě mnohem víc) - Dokonce bych se nebál lidi srovnávat s prasatama - Why be human at all when WE can be so much more? - Položím mezi vás nepřátelství - Faster, stronger, smarter… - Todle je rok 2012, a je toho tady celkem hodně - This is my gift to you - A v Prometheovi nebo TDKR nebylo? To byly ty největší plánovaný mega filmy - Cesta do ráje začíná v pekle - You have been living with so many unresolved things - Those things send us down a road, they make us who we are () (menej) (viac)

Brucey

Raimiho Spider-Mana kurevsky milujem a v dobe, kedy vyšiel jeho reboot, som prvý Amazing Spider-Man nenávidel, keďže ako 7-ročný parchant som mal pocit, že mi moju milovanú srdcovku z detstva chce niekto nahradiť, pretože všetci kamaráti do bodky hovorili o koľko je to lepšie než Raimi :D No a potom v telke som ho v 2014-tom videl prvýkrát a uvedomil si, že to nie je až také zlé. ()

jmek

Asi je to dost nepopulární názor, ale já mám Andrewa asi nejradši z trojky Andrew, Tobey a Tom.  Jak Tobeyho tak Toma cením a jsou skvělý, ale celková ta atmosféra TASM jak jedničky tak i dvojky na mě působí strašně dobře a Andrew mi přijde strašně underrated. ()

Elio

Když jsem se před 10 (!) lety dozvěděla, že chystají nového Spider-Mana, rozhodla jsem se dramatickým gestem hodným toho věku jeho uvedení bojkotovat, protože, řekněme si to upřímně, Tobey za sebou nechal jednu velkou stopu. Do uvedení Spider-Man: No Way Home jsem existenci Garfieldova Spideyho pořád nějak nebrala v potaz, ale když jsem po těch úctyhodných 10 letech (snad) nabrala trochu víc rozumu, rozhodla jsem se dát šanci tomuhle mému oblíbenému superhrdinovi ještě napotřetí. A mile jsem byla zaskočená. Andrew Garfield totiž odvedl moc dobrou práci, když Petera Parkera zpodobnil svým specifickým způsobem, který možná někomu nemusel úplně sedět, ale já jeho nové, svěží a trochu rebelské pojetí vlastně ocenila. Moc jsem fandila vývoji vztahu Gwen-Peter, který mi přišel sice trochu rychlý, ale přirozený, jak se na středoškolskou romanci sluší a patří, a i když emoční dopady jednotlivých událostí nebyly bohužel zase tak moc rozebrány, jako v původní trilogii, dokázala jsem to vcelku rozdýchat. Posledním kamenem úrazu byla pro mě hudba, která rozhodně kvalit Raimiho trilogie neměla šanci dosáhnout. Ale to nevadí. Když se na Amazing Spider-Man dívám jako na samostatné dílko, vidím svěží, odpočinkové pojetí příběhu kluka odvedle, který zachraňuje cizí životy, i když má vlastních starostí nad hlavu. A právě v tom vlastně vždycky byla síla tohoto všedního-nevšedního superhrdiny. ()

punco

Svižnejší, dospelejší, menej klišé momentov, temnejší, humornejší a krajší "spidersuite" ako v staršom bratovi od Raimiho. V 3D veľmi veľa onanistických momentov ktoré sa zaryjú do pamate a veľká radosť že nový Spidey dokonca aj krváca a utrpieva zranenia. Keby bol toto prvý spiderman jasná 5hviezdovka, len kvoli tomu 4 ()

Mukl007

Průměr, průměr a zase jen průměr. To velmi vystihuje nového Spideyho. Byť je filmové zpracování (filmové efekty) pravděpodobně lepší, než tomu bylo u minulé trilogie, tak celkově film už tak dobře nepůsobí. Minulá trilogie mě dokázala vtáhnout do děje a jednalo se o oddychovku, na kterou se ještě teď rád sem tam podívám, protože mě vrací do dob, kdy jsem komixy o Spidermanovi četl. Bohužel, zde tomu tak není a nemůžu hodnotit jinak než 3*. ()

benda02

Z recenzí k filmu jsem byl unešený, ale ze samotného filmu zklamaný. Příběh působivý, opět trochu jinak pojatý, ale co se týče té romantické vložky, tak dívat se na to, jak při každém rozhovoru s Emmou koktá, to je fakt směšný. Jediný na co se dalo dívat byla právě Emma Stone, ovšem jako blondýnka tak sexy není ()

wesker

Nemohu si pomoci ale prostě se mi to LÍBÍ !! Ve 3D skvělé efekty perfektní soundtrack dějová linka povědomá ale přitom jiná.Jestli lepší nebo horší nechám na vkusu diváka ale pro mě nechybí moc k 5ti hvězdičkám.Už se těším na pokračování!!! ()

Vendys958

Moc brzo. Po pěti letech natáčet re-make ještě k tomu povedené trilogie, to se mi nezdá jako dobrý tah. Jasně, peníze jsou peníze, ale chce to trochu i úctu k filmům a tohle určitě dobré není. Nový spiderman se snaží dostat diváka po vizuální stránce letů nad městem a vtipnými scénkami, které jsou občas spíš WTF momenty.....Kde je to kouzlo Raimiho filmů? Ubohý soundtrack, občas trapné hlášky a do toho celkem stereotypní děj akorát s velkým plazem který se zničeho nic zase polepší (odkaz na dvojku?) Kde má Peter nejlepšího kámoše? Každý má nejlepšího kámoše! Tenhle film prostě nemá duši, ať si každý říká, co chce. Pokud jde o přístroje na pavučiny, víc se mi líbili ty z rukou ale to je samozřejmě každého věc. Musím říct, že u Raimiho Spidermana mi chyběli větší lety nad městem a možná i o pár minutek víc boje, což tady nechybí. Ale celkově mě spiderman zklamal a kdybych měl někdy chuť pustit si pavoučího muže, pustím si toho pravého. ()

Tristanian

Spider-man od začátku jinak a překvapivě dobře. Když jsem si přečetl stopáž, smál jsem se. Ono to ale docela funguje a dokonce se přiznám, že mi to přišlo lepší než původní Raimi. Vytknout tomu jde ledacos (třeba soundtrack, protože je to prý těžká vykrádačka). Každopádně jsem takový comicsák neviděl. Většinou je podstatnější řežba a k tomu je trochu nějaké dialogové omáčky. Tady to bylo naopak a ještě ke všemu skvěle zahrané. Rozhodně to chci vidět znovu, což bych před projekcí vůbec nečekal. (Mimochodem asi nejlepší cameo Stana Lee :) ). P. S.: Zdá se mi, že je hodnocení na CSFD silně ovlivněné tím, že se jedná o remake. Jenže on to remake není ani náhodou (asi jako Muži co nenávidí ženy). ()

Mathyen

naprosto mi zaimponovala neskutečná hudba, která u mě činní celou jednu hvězdičku.... už během několika minut, kdy se odkryla tvář skladatele, jsem blaženě poslouchal každý tón připomínající nejpompéznější scény Titanic i Avatara. Restart se dle mého názoru zdařil, v klidu předčil všechny tři předchozí filmy Sama Raimiho. Je to jako když Nolan oživil Batmana. Konečně někdo Spider-mana uchopil podle komiksu, jak to má být především. Není to převratné, ale je to hravé, napínavé a hezky natočené, skvělý Lizard i kamerové detaily, 3D fajn, ne nejlepší, ani nejhorší, efekty špičkové. V celku působivé a ne tak bláznivé jako původní trilogie, 7/10 ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)