Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

TetherSaw

Uz jenom ten nápad ztvárnit na filmových plátnech Spidermana znovu po několika málo letech je ubohý, ale ještě to takhle zprasit s podobným rozpočtem..... NO COMMENT..... Film sice není žádný propadák, ale díru do světa určitě taky neudělá, už od začátku jsem tušil ,že to takhle dopadne. Slabších 60% ()

elent

Amazing Spider-man je jednoduše Amazing!!! :-) Už kvůli absenci otravné Mary Jany (svatá dala a neví komu) v podání příšerné Kirsten Dunst s prasečíma očičkama. Nastoupila totiž svěží krev Gwen Stacy, neboli Emma Stone s krásnejma velikejma kukadlama, jaký nemá snad ani samotná Afrodíté ;-) Očička tedy super, ale co teprv její podkolenky, kolenky, kozačky a sukýnka cudné školačky! „Kurva, kde je ten zmutovanej pavouk, kterej by mě kousnul? V Praze máme taky spoustu paneláků :-)“ Dále pak prospěla výměna samotného „spídi“. Připitomělý Toby se nám odporoučel rychlostí růstu Lizardových končetin a nastoupil Ondra Garfield s ještě připitomělejším výrazem, za to však s parádními hláškami, svěžím vzhledem a pavoučími schopnosti, které jsou bezpochyby o několik levelů dále (upletená síť a čekání na chycení megamouchy, je fakt super nápad). Choreografii má ten klučina taky pěkně zmáklou - pavouček každým coulem. Dostal i kolikrát pěkně na „držku“ až krev stříkala a to se cení ;-) Zkrátka parádní popcornová zábava. Ještě teď mám přesolenou hubu... ()

DD

Obrovské zklamání! Andrew Garfield a Emma Stone jsou boží, ale zbytek filmu je strašnej, někde na úrovni Raimiho trojky. 7/10 ()

slavokvasic

Myslím, že o level lepšie ako prvá séria. Jednoducho lepšie herecké obsadenie, lepšie efekty, lepšia akcia, vtipnejší spidey a skvelý Lizard. A hlavne film ide viac podla komiksu, čo je len dobré. A musím povedať, že Andrew Garfield sa narodil pre túto rolu, geniálne to zahral ! ()

PanPaniscus

garfield překvapivě dobrý, vtipy povětšinou dobré, milostná linka slabá, stone hodně slabá, kamera takřka nulová, akce příšerná a co se týče dialogů a logiky některých rozhodnutí v příběhu, tam nechci moc mluvit ...ta hvězda je celá jen pro to, že jsem garfielda hanil ještě před zhlédnutím a nakonec přeci jen obstál... ()

Zeldur

Podle mně o něco lepší než předchozí Spider-Man od Raimiho. Ale i tak jsem čekal od tohoto filmu víc. Doporučuji shlédnout ve 3D, některé scény jsou fakt úlet. ()

wOOzIe

Raimi vs. Webb ? Webb je pro mě vítěz ve zpracování, v hudbě a rozhodně v castingu. herecky a především herecky je na tom film skvěle a do podvědomí vám hraje James Horner, ovšem popcornových "debil" scén je ve filmu pořád až až, což se samozřejmě dalo čekat. Scénaristicky je to opravdu jen kopie, ale ne tak docela, protože některé gagy a hlášky dokážou celkem rozesmát, což se o Raimiho spidermanovi říct nedá. Nějaké shrnutí? - Čistý popcorňák který ví kam patří a dokáže skvěle pobavit. Ps: Čtyři hvězdy nejsou za filmařskou kvalitu, pointu nebo bůh ví jaký zvrat, či nápad. To zde opravdu nehledejte. Jsou čistě za zábavu. ()

Lilien

stará známa pesnička podaná trošku inak. Ako letný blockbuster je to celkom dobré, Spideyovská akcia, súboje s obrovským jašterom. Garfield je dobrý Spiderman, aj Emma ako Gwen je božská až na tie blond vlasy ktoré sa jej až tak celkom nehodia. No na druhej strane strašne divný strih, Peter Parker je totálny idiot, trošku je dej roztrieštený a naivne detinský a ten reštart serie mi tiež vadil a čakal som len kedy už bude v kostýme a lietať po meste a bojovať s jašterom. A hádam sa aj dočkáme pokračovania príbehu. ()

brigante

Tak novej spiderman opravdu JE úžasnej. Tak hravej , romantickej , vtipnej , zábavnej a při tom docela temnej komix tu snad ještě nebyl. Mezi ústřední dvojicí to správně jiskří za což samozřejmě mohou oba skvělý a dobře vybraný herci. Prostě volba režiséra se povedla stoprocentě. ()

Milda003

Tenhle žánr mám rád, film mne defakto bavilo sledovat, nicméně jeho o 10 let starší předchůdce v podstatě nabídl totéž ne-li víc. ()

boo-boo

Ak tento flák niečo zvládol, tak to bolo potrebnú kinetiku Spider-Manovských súbojov. Tí z nás, ktorí na seriáli od Marvelu vyrástli, vedia, že tento chlapík neustále skáče, robí premety a vôbec je celý ako z gumy (uznajte, behanie po jašterovi a obaľovanie ho pavučinou je bohovské!). Čo už scenár nezvládol je zmysluplne akčné skopičiny a milostné tokanie prepojiť. Takto dostávame "nejakú akciu", následne nádhernú Emmu Stone (samozrejme bleskovo zamilovanú) obaľovanú nesmelým výrastkom, medzi týmto celým nič, čo by bolo aspoň zaujímavé, tobôž že by to nieslo príbeh. Línia so stratenými rodičmi sľubuje strašné hĺbky, ale zatiaľ bola viac-menej samoúčelná...no a človeka, ktorý napchal do úst všetkým (!!) postavám tie gýčovité preslovy by som dal zavrieť! ()

VvV14

Restart relativně nového filmu? A proč vlastně ne. Natočit film zase z trochu jiného úhlu, nebyl zas tak špatným nápadem a pokročení filmových efektů se také projevilo. I když tento film má celkem daleko do hitu komiksových adaptací letoška (konkurence poměrně jasná - Avengers, TDK rises). Mé hodnocení, jako velkého obdivovatele Spider-Manských komixů je víc než kladné. Od sympatického Petera až po doktora Connorse jsem spokojen. Původní Raimiho trilogie je vynikající, ale i zde doufám a těším se na pokračování. ()

Bombastikus

Tak nevím. To co jsem dostal na talíř pln očekávání a zvědavosti tedy absolutně nezahnalo hlad. Hlavní hrdina, který až nápadně připomínal třpytícího se upíra mi už od začátku naznačoval, že to nebude až tak záživných 137 minut a tak to i skončilo. Sliboval jsem si od nového pojetí Spideyho asi něco víc. Jasné zklamání. Jediné plus za pavoučí kostým a pár gagů. ()

kyLuke

Remake Spider-Mana mi přišel jako hodně bláznivá věc . Jestli potřeboval nějaký hrdina restart , tak rozhodně ne Spider-Man ( Hulkovi by restart pomohl ) . Ale musím uznat , že i přes to všechno jsem šel do kina a nelituji toho ! Skvělá podívaná od začátku dokonce , se skvělými vizuálními efekty , dobrým hereckým obsazením a krásnou režií Marca Webba . Vytknout můžu asi tak to , že je to občas moc předvídatelné , ale to se dalo u filmu s předlohou čekat . Takže nový Spider-Man nepřekonal předešlé dva ( myslím první a druhý díl ) , ale jeho hlavní představitel je upřímně mnohem lepší Spider-Man , než Tobie Marigue .Za mě jsou to ne sice úplně čisté, ale přesto čtyři hvězdičky. Jedno z největších překvapení roku! ()

TommyDiamond

Já se na nového spider-mana (toho úžasného) dívám trochu skrz prsty. Je to čistě komerční tah ( přijďte poprvé na Spider-mana ve 3D), nic jiného v tom nevidím. To se teď všechny komiksáky budou přetáčet do třidéčka, aby si pár lidí naplnilo měšce? Třeba nás čeká ještě ,,nezapomenutelný Hulk nebo rozzuřený Hellboy.........Hold uvidíme. Na užasného spidermana jsem do kina jít musel. Abych si potvrdil, že původní díly pavoučího muže jsou prostě lepší. Tím nechci říkat, že amazing byl špatný. Právě naopak. Vizuální stránka, efekty a akční scény byli na perfektní úrovni. Ale!!.... Dvojce hrdinů Garfield/Stonne nebyla tak dobrá jako Maguire/Dunst. Záporňák Dr. Curt Connors pouštěl akorád hrůzu. Shrnul bych to tak, že natáčet remake po tak krátké době, to podle mě není to pravé ořechové........ Celkově 60% ()

Dendulkaa_

Nic moc novýho, klasický Spider-Man, kde hlavní roli hrál aspoň hezkej Garfield. Jo bylo to vtipný, bylo to akční i když někdy víc romantický(což není moc dobře). Ale rozhodně to nebylo Amazing! Asi sem čekala víc ( jo, to se nemá) Super byly pohledy když lítal. ()

Bezmenny

Jedna hviezdička je za film, druhá za pripomenutie niečoho, čo sa len tak nevidí. Okrem toho je to ale kopa hlúpostí, strašných dialógov a nefungujúcich scén. A toto má mať pokračovanie..? ()

Weyden

Raimiho díly mám rád (nejvíc dvojku), včetně Tobeyho, Kirsten, záporáků a akčních scén. Marně přemýšlím, v čem by se jím tento neamazing film dokázal alespoň vyrovnat. ()

M4rkl4r

Bál jsem se, že mě bude čekat jakési pavoučí twilight, ale jsem dost překvapen a musim říct, že jsem zhlédl nejlepšího spidermana. Celý film je navzdory mladšímu obsazení pojat dospěleji, realističtěji, vtipněji a vymanil se ze škatulky komiksového klišé. Děj plyne přirozeně, veškeré chování hlavního hrdiny je podmíněno událostmi - nestane se okamžitě hrdinou, jakmile získá schopnosti, ale jeho rozhodnutí jsou logickým vyústěním děje. Neni pochyb o tom, kdo je charismatičtější a zajímavější spiderman. Je to Andrew. A vedlejší postavy? Bojíte se, že zde zase bude nesvéprávná ukřičená kočka, která se bude většinou vlastní vinou dostávat do problému, což už je opravdu otravné. Ne. Emma stone je výborná a její charakter má mozek a neni závislej na spidermanových last minute záchranách. Celá atmosféra je temnější, což je určitě plus, město tak vypadá opravdověji. Bohužel zůstavá pozadu hlavní záporák. Ten je trochu nedodělaný, narozdíl od ostatních hrdinů, máme věřit, že jeho chování je ovládáno jakousi látkou, tedy nemá opravdové motivy, což by v původním spidermanovi ani tolik nevadilo, ale zde to nepůsobí nejlépe. Je zde i pár stupidních momentů u kterých budete kroutit hlavou. Také mi tu malinko chybí ta romantika z prvního dílu. A některé akční scény mají na můj vkus moc digitální vzhled, ale jinak je pro mě tento film velkým překvapením. 4* 78% ()

Shredder

Zaujimalo by ma, preco sa Sony rozhodlo pretvorit Spider-mana na superhrdinovsky Twilight. Kedze ide o reboot, v snahe diferencovat sa od prveho dielu poslapali cele marvelovske univerzum, ale vysledok je taky, ze filmy su si aj tak prilis podobne, akurat novsia verzia vyzera ako nepodareny mladsi brat. Medzi filmami je len par rocny rozdiel a zmeny nie su dostatocne velke nato, aby sa mohli vyhnut porovnavaniu, z ktoreho vychadza ako porazeny prave Amazing Spider-man. Tretinu filmu tvoria romanticke pletky medzi Parkerom a Stacyovou, tretinu vynovene scene z povodneho filmu a poslednu tretinu nove veci, ktore nijak neuchvatia ( aby som nezabudol, v kazdom druhom zabere je niaky Sony produkt). Potom, co Hollywood vyprodukoval za 209 milionov hnoj menom Battleship, nam teraz ponukli za neuveritelnych 230 milionov film, ktory posobi dojdom, ze jeho rozpocet bol menej ako polovicny. Obzvlast Lizard vyzera akoby vypadol z beckoveho hororu. Niektore akcne scenky boli spracovane svizne a zabavne a preto davam 2*, viac si tato jednohubka urcena prostuckym americkym teenagerom nezasluzi. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)