Peter Parker (Andrew Garfield) je outsider, ktorého ako malého chlapca opustili rodičia, a tak ho odvtedy s láskou ako vlastného vychovávajú jeho strýko Ben (Martin Sheen) a teta May (Sally Field). Ako väčšina tínedžerov i Peter by rád vedel, ako sa z neho stal človek, ktorým je dnes, čo k tomu viedlo – a čo to prípadne mohlo zvrátiť. A, taktiež ako väčšina tínedžerov, práve objavuje neopakovateľné čaro prvej lásky, ktorou je jeho krásna spolužiačka Gwen Stacyová (Emma Stone). Lenže... Jedného dňa sa zrazu celá Petrov život obráti hore nohami! V ten deň nájde tajomnú aktovku, a tak sa Peter horúčkovo pustí do jej skúmania v nádeji, že sa mu možno konečne podarí vypátrať, prečo jeho rodičia pred rokmi tak náhle a nevysvetliteľne zmizli! Rešeršovanie ho napokon dovedie priamo do spoločnosti Oscorp, do laboratória Dr. Curta Connorsa (Rhys Ifans), bývalého kolegu jeho otca. Akoby to už i tak nebolo dosť zamotané, keď Petrovmu pavúčiemu alter egu skríži cestu jašteričie Connorsovo alter ego, bude musieť urobiť pár závažných rozhodnutí, týkajúcich sa jeho výnimočných schopností, ktoré bezpochyby dramaticky zmenia jeho život! A tieto rozhodnutia tiež budú znamenať naplnenie osudu, ktorý mu sudičky vybrali – osudu hrdinu! (TV Markíza)

Envy55

Toto nie.Takto zhovadiť môjho obľúbeného komiksového hrdinu...Film sa chová skôr ako nejaká teenegerská blbosť ako poriadny komiksový trhák. Marc Webb pokazil čo sa dalo a predošlému spider-manovi sa to ani zdaľeka nevyrovná. O nesympatickom hlavnom hrdinovi ani nevravím. Proste celé zle. Dve hviezdičky sú len za efekty a za to ze je to spidey.. ()

HellFireFery

Od začátku jsem k filmu cítil nedůvěru. Byl jsem zklamaný, že jsem se nedočkal Spider-Mana 4 a místo toho je to (dle mého názoru) zbytečný restart. Po zhlédnutí musím přiznat, že kdybych původní sérii Spidyho neznal, tak bych dal zřejmě ještě vyšší hodnocení. V přirovnání je to však pouhý mladší bratříček, který se v žádném případě nemůže srovnávat s trilogii od Raimiho. ()

Dejvid17

čekal jsem od toho víc... pár scén bylo fajn, ale Ještěran se moc nepovedlo, Garfield slabota (když už i já mam větší biceps než The Amazing Spiderman, tak už je fakt asi něco špatně - jediný co má větší je to nagelovaný číro...) mno neslaný nemastný, občas jsem se i zasmál.. ale té trapnosti... takový půl napůl..... ()

srolyma

Tak zas tak amazing tenhle pavouček nebyl. On ani ten záporák nebyl moc záporák (a svou vizáží se hodil spíš do Jurského parku) a femme fatale taky nebyla zrovna fatale (a ani moc femme, ale to je věc osobního vkusu). Prostě v porovnání s vlnou víceméně skvělých komiksových zpracování posledních let se jedná o dílko veskrze průměrné, byť rozhodně ne špatné. ()

NightScene

Slušná oddychovka. Příběh slušný, dodržel se z původní trilogie. Efekty pěkné a dialogy příjemné. Občas jsem se i zasmál :) Moc sem od toho nečekal, ale příjemně mně to překvapilo. Samozřejmě že se Andrew Garfield nevyrovná Tobyemu Maguierovi, ale zahrál to celkem dobře. Takových 85% :) ()

lmc

Vytrvalost filmových studií musí člověk obdivovat - recyklujme, recyklujme, recyklujme... Amazing Spider-Man by byl fajn jako televizní seriál, a pravděpodobně bych i vesele sledoval. Ke kvalitnímu celovečernímu filmu to má však hodně daleko a jakkýkoliv Raimiho Spiderman je mnohem zábavnější (ano, mluvím i o horší dvojce a tragické trojce). Tohle je další z naprosto zbytečných filmů, který se natočil pravděpodobně jen proto, aby to mohlo být ve 3D. Fuck you Webb, your Spiderman sucks! Pro mne podobný průser jako Singerův Superman ()

theFtip

No na původního spider-mana (2002) to nemá, zvlášť když jsem si zvykl na původní obsazení. Ale i tak má tenhle spider-man něco do sebe. Andrew Garfield mi tak nějak do té role víc zapadá a Emma Stone se mi taky líbí víc než Kirsten Dunst. Je to úplně jiné ale přitom i v něčem stejné, jako film se mi to ale líbilo :) 80% ()

martinvloren

Jedna jediná vtipná scéna. Takovej ten film, kterej musíte vidět, abyste potom u pívka mohli tlachat, že jste na tom byli a že to bylo vo hovnu a ták. No ještě, že jsem za to neutratil ani korunu. 3 z 5*** ()

wallax

Presne takto mal vyzerať Raimiho Spider-man. Herecké obsadenie super, dodržanie hlavných spidermanových vlastností z komixu (využitie Parkerových mechanicko-elektrických zručností na výrobu mechanických vrhačov pavučiny (i keď na krátky čas vraj mal aj v komixe možnosť vrhať pavučinu organicky) tiež super. Výber Garfielda do hlavnej role bol určite zvládnutý lepšie ako u Saimiho Spider-mana, tento chlapec sa oveľa vernejšie stvárnil Parkera...(Maquire bol strašný ťuťmák). Ja som bol maximálne spokojný a doteraz nechápem prečo má Amazing Spider-man tak nízke hodnotenie a čo sa všetkým tým ľuďom čo vysoko hodnotia Raimiho Spider-mana na ňom tak páčilo. ()

lobo87

Tešil som sa na novú verziu Spider-Mana hlavne kvôli tomu, že Maguire a Kirsten Dunst mi ako ústredné duo predchádzajúcej pavúčej trilógie nesadlo. Pri Webbovej verzii som sa dočkal z môjho pohľadu lepšieho obsadenia (hlavne Emma Stone), ale sklamal ma scenár. Niektoré nápady, ktorými chceli mytológiu pavúčieho muža obzvláštniť mi vyslovene vadili. Kvalitná technická práca ktorej chýbalo srdce. Pre mňa mierne sklamanie... 65% ()

only_serials

Přiznám se že si teď uplně nevybavuju jak přesně mě tenkrát bavil puvodní spider-man (od té doby jsem ho už celého nikdy neviděl), ale myslím si, že tenhle je lepší.. ()

muti

je to zvlastne ale tato verzia mi pride menej americka. Parkerovi fandim mozno preto ze vyzera realistickejsie (skejtak) ako fesak Tobey, mozno preto ze mi Andrew dost pripomina jedneho kamosa. ocenujem noveho nepriatela a liniu Oscorpu, ktory posobi majestatne a futuristicky. Peter si vychutnana svoje nove schopnosti (Flash, nahananie zlodeja, ktore je imho lepsie spracovane) a jeho zodpovednosti su mu podavane vzdy v spravny cas, zial opat si ich uvedomuje az ked je strycek Ben (opat) mrtvy. absencia Normana a Mary Jane mi neprekaza (Gwen je skvela nahrada) a Petrova minulost + spionazny nadych ma celkom dostal lebo som ho necakal. Dalsia vec co uznavam - Peter nestraca cas v strednej (!) skole (ked na na streche naucil biogeneticke mutacie) a ani sa nesnazi zarobit si peniaze fotkami spidermana aby postupil ako fotograf (to je take neamericke...). cakanie v kanaloch s natiahnutymi sietami, to je take pavucie (a originalne!). Dr Connors by mohol vstupit od guildy Simic Combine, urcite by ho tam uvitali s otovrenymi chapadlami :) radost pozerat na Ameriku ked zacne drzat pokope a este by ma zaujimalo kto zbohatne za zbierani pouzitych vlakien ;) ()

BenchPress

Sotva tři hvězdy. Nechápu, proč se Spiderman restartoval po pár letech. Nejhorší je, že ten film je stejně v kladných číslech, takže se může točit v pohodě další díl. Takže popořadě. Andrew Garfield působí jako Spiderman oproti Tobeymu Maguiremu jinak. Neříkám, že hůře nebo lépe, prostě jinak. A osobně se mi více líbil Tobey, protože z něho jste měli opravdu ten pocit, že tím Spidermanem opravdu je. Další věcí je nevýrazný záporňák. Ještěr mohl být zajímavý, ale v tomhle filmu nebyl. Naopak se mi hrozně líbil Martin Sheen v roli strejdy Bena. Rozhodně se z toho dalo vytřískat víc. 3/5. ()

Diskantka

Pro mě určitě lepší verze Spidermana. Andrew Garfield nebrečí tak divně jako původní Pítr Párkr. Emma Stone je taky rozhodně hezčí než Kirsten Dunst. Čim dál víc mám ráda dlouhý dvouhodinový filmy, čim dýl film trvá, tim víc se chci stát lenochodem. ()

LordArthas odpad!

Všechno špatně, všechno zbytečné...ještěrka je otřesná, city trapné a únavné...takový mix Stmívání a Vítejte doma. Občas se člověk zasmál pár vtipným situacím, ale to je bohužel málo...ve srovnání pro mě s pěti hvězdičkovým Raimiho dílkem nesahá tuto ani po prstíky na noze...dávám odpad! Jinak to prostě nejde...v Sony by se měli trochu zamyslet, jak to teď v poslední době s komiksama chodí viz. Iron Man, Avengers a měli by se toho držet...! ()

iwusha17

Narozdiel od ostatných ja neviem čo by som vytkla tomuto filmu. Herecké obsadenie sa mi páčilo bolo to niečo nové a facinujucejšie ako starý spiderman. Ta hudba bola úplne priam až genialna počas celého filmu - to sa mi stalo prvý krat. Podľa mňa by takýchto filmov malo byť viac ;-) ()

DILLEN

Je to asi 4. najlepší spiderman. Bolo to vpohode také na 3-4 hviezdy. Ohľadom lizarda protivníka, bol veľmi smiešne urobený :D. A doktor Conners nič moc vyzeral ako nejaký feťák. Ale má to v pohode príbeh a nie je to až tak zle. Odporúčam pozrieť. ()

N00bz0r odpad!

Film, který mě posunul o další krok k dospělosti tím, že mi znelíbil mého oblíbeného superhrdinu. Hodina a půl předehry, 2minuty sexu se želvou ninjou na tantra tower a pak emoční ždímačka. To jako seriózně? ()

blackend

Vzhledem k nespravedlivému podhodnocení vůči původní trilogii musím nadsadit. Navíc oproti jiným komiksovým filmům to má i občas emoce. Dokonalé to není, ale 66 % no fucking way. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (viac)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (viac)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (viac)