Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

Awesome

Nápad určitě vynikající. Poněkud odlišné proniknutí do světa sériového vraha, než na jaké jsem byl doposud zvyklý. Jednotivé pasáže velmi působí velmi kvalitním dojmem, avšak celek už poněkud pokulhává. Tento příběh šel určitě zpracovat lépe. Vizuální prolnutost reality a světa mezi nebem a zemí někdy působí až nad míru realitsticky a někdy to byla vyloženě pohádka. ()

zebu_cz

Jako by Jackson nevěděl, co vlastně chce natočit. Pohádku? Horor? Drama? Romanci o rodinném štěstí? Největší zrůdností je Susiino poselství v posledních vteřinách filmu. Nikdy bxch si nemyslel, že může být Jackson až takovýmhle citovým vydřiduchem! ()

marky_z

Na to jaké na to byly všude ohlasy to je pro mě trochu zklamání. Kýčovité znázornění onoho mezisvěta a pak ten konec...Nevím... ()

Mybe

Tak teraz sa asi postavím mimo všetky "fundované" hodnotenia filmových "odborníkov", ale pre mňa bol tento film jedným z napríjemnejších prekvapení v poslednom čase... Farebnosť, fantazijnosť, spôsob plynutia príbehu, pointa. Všetko mi bolo blízke, rovnako ako tematika posmrtného života. Proste som sa s týmto filmom zžil a hltal som ho. A to nie len jeho vizuálnu estetiku, ale aj jednotlivé detaily ako prácu s kamerou, hudbou a tým pádom celou atmosférou, ktorá dotvárala charaktery i film ako celok. O to viac ma prekvapilo, že režisérom niečoho takéhoto bol tvorca Pánov prsteňov či King Konga... ()

JIRKKA

tenhle film mi připadá, jako kdyby ho rozstříhali na deset kusů a pak nahodile promítali. nesouvislý, nesourodý. Když začne člověk něco cítit, skočí jiný obraz. Tři hvězdičky s odřenýma ušima za Marka Wahlberga, kterého jsem si v roli táty neuměl představit a hlavně za zázrak z Irska, Saoirse Ronan. Ta teď bude zářit na mém nebi vedle Dakoty Fanning, se kterou je často srovnávána. A je také jedinou vrstevnicí Dakoty, která se jí v žebříčku popularity na boxofficemojo.com, dokáže přiblížit. Mít ,,Sérše,, a ,,Kotu,, v jednom filmu, byla by to pecka. ()

babuca

nebolo to zlé, aj keď ja veľmi fantazijné filmy nemusím.65% Boli pasáže ktoré nudili ale aj veľmi zaujímavé... mimochodom pozoruhodná Susan Sarandon ! ()

MikeyKik

Nahoře vidím jen ne moc pochvalné komentáře,ale budiž,100 lidí,100 chutí...například MĚ film velice zaujal a sama nedokážu moc vyjádřit čím.První jsem si myslela,že to snad bude taková hezká pohádka,ale postupem času jsem poznala,že to asi snímek pro děti nebude :) ZAJÍMAVÉ spojení pohádkového světa s brutálním zavražděním holčičky,která mimochodem zvládá svou roli skvěle..vrah mi byl tak NEPŘÍJEMNÝ,tak slizký,když jí vlákával do svého doupětě..a celkový pocit z filmu byl, "skvělá práce !" ()

Orsidej

Můj nejoblínější film a to díky skvělému příběhu,užasnému zpracování efektu a spoustu dalších věcí které tohle dílo podtrhují,pokud máte rádi Drama ve spojení s Fantasy tak už nic jiného nehledejte :-) ()

JARDAHONDA

Pevné pouto : Když se čtrnáctiletá Susan stane obětí vraždy,dostane se do jiného světa "posmrtného" ,,,kde může sledovat osudy své rodiny,kterou ohrožuje stejný vrah..Film,který člověka nenechá chladným a začne přemýšlet nad něčím jiným,, ()

MakoJakoPako

Velice silný a působivý snímek , který ukázal bolest, bezmocnost, lásku a nakonec i sílu, jak se s takovým nelehkým osudem smířit. Film byl o to víc zajímavější, že byl rozdělen do jednotlivých střípků, které postupně zapadaly a spojovaly se do jednoho celku. Velmi zajímavé byly také vizuálně upravené pasáže které jakoby pocházely z jiného světa. Byly velmi pestré a neobyčejné, myslím si, že film s tak smutným příběhem byl velmi podařeně pojatý a herci byli vybráni více než dobře. ()

Fixa

Takže asi takhle. Já jsem film plný kýčů očekával již podle traileru. Trvalo mi dlouho, než jsem se na něj podíval. A musím konstatovat, že jsem viděl výborně natočený film. Uznávám, že by neuškodilo trochu ubrat záběrů, které se nabalují na "jednoduchý" příběh, ale i tak mně snové(posmrtné) obrázky neodváděly zbytečně od tématu, jako u filmu tohoto, kde se to těmi kýčovitými jenom hemží. Musím taky uznat, že se na film dívám příliš subjektivně, jakožto milující otec a jsem jím ovlivněn. To ovšem nemění nic na faktu, že celkově, i přes spoustu "výplní", film působí uceleným dojmem, kde herci odvádějí výbornou práci. Stanley Tucci netlačil na pilu a přesto to byl slizoun, jaksepatří. Dokonce i Mark Wahlberg odvedl dobrou práci a to ho jinak moc nemusim. Skvělá Susan Sarandon (její role sice vybočovala z konceptu filmu, ale zřejmě tam byla pro odlehčení-což nebylo na škodu), Rachel Weisz nezklamou. No a hlavní hrdinka výborná. Našly se i věci negativní, ale nebylo jich tolik a daly se překousnout. ()

Matejus

Herečka: Rachel Weisz, režisér: Peter Jackson, to boli dva hlavné dôvody, prečo som siahol po tomto filme a neľutoval som. Miestami mi behal mráz po chrbte, miestami som obdivoval tie snové efekty z "the next place" a väčšinu času som sa nemohol na toho blonďavého pána pozerať (silná podoba s jednou z masiek Bruca Willisa vo filme Šakal). Svoju rolu zahral pomerne presvedčivo, asi to bolo v tom. Krásny, no veľmi smutný príbeh, ktorý vo vás, navzdory krutému osudu hlavnej postavy, niečo pekné určite zanechá.(60%) ()

Kathykat

Velice silný film, během něhož se u mě vystřídaly snad všechny emoce. Smutek, zlost, chtělo se mi řvát a zároveň jsem se musela dívat dál, jak to dopadne. Výborná Saoirse Ronan a k tomu oblíbená Rachel Weisz. Určitě velice originální film, Peter Jackson se toho nebál a myslím si, že dobře udělal. Ačkoli byl fim pro mě hodně smutný, vyvolal ve mě silné emoce a to je, dle mého, to, co režisér chtěl. 5 hvězd. ()

Kstew4ever

Popravdě řečeno nevím co si o tomto filmu myslet. Rachel byla skvělá. Efekty super ale dějově je to zvláštní až je to vlastně příjemný film. Působí to trošku kýčovitě ale nenudil sem se. 4* ()

Traktorista

Jelikož je vlastně celý děj popsán v traileru, skoro by se nedalo nic napsat. Ale i tak tenhle film nabízí pár rovin, které fungují jen asi deset minut, Pak se to celé tak nějak vytrhne z pod kontroly a ubírá se směrem dolů. Sentimentu je tu na asi deset filmů, ale človíka to přestane bavit právě po těch deseti minutách - stálé opakování - přestože parádně udělané, začne být ke konci trochu otravné. Přesto i tenhle film má pár těch plusek, proto si ten lepší průměr zaslouží. ()

noKOMERZIALL

Dávám 4 hvězdy za pěknou podívanou,dlouho jsem neviděl takto dokonale ztvárněnou snovou vizualizaci,to mě opravdu nadchlo,ztvárnění světa mezi nebem a zemí mi otevřelo HUBU!pěkný fakt pěkný.Kdo chce,vždy najde něco co by zkritizoval,široké spektrum diváků však tento snímek okouzlí. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)