Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

Moly

Zbytečný film se zbytečnými sekvencemi, zbytečným otcem a nelogickými (zbytečnými) zápletkami. Slibný nápad umožňující opravdu ledacos zkrátka uschnul obdobně jako růže na keři pana Harveyho. Začátek láká, napětí v "klubovně" (dá-li se tomu tak říkat) roste a vy čekáte, čekáte, co se stane. Narovinu - nedočkáte se. Příjezd 35tileté babičky Susan Sarandonové potěší, její kralování v domě taky, ale kupa kýče záhrobního světa vám nějak drhne mezi zuby. Je ten film vůbec myšlen vážně? Má jít o drama, thriller nebo o romantickou duchařinu s pestrými barvičkami? Hlavní představitelka navíc nepřesvědčí a brzy vás děj přestane zajímat úplně. Méně znamená více, žel, megaloman Jackson přestřelil. ()

Alexandre

Další nádherný výtvor Jacksonovy fantazie, jehož každou minutu jsem si v kině vychutnával a užíval naplno. Krásný, poutavý příběh plný emocí, který je doprovázen úžasnou hudbou a překrásným prostředím. Opět mě Jackson jeho novým dílem velmi mile překvapil a příjemně naladil. ()

CliffLee

Velmi slibné téma je chvílemi skvěle natočeno panem Jacksonem, ale zároveň také postupem času celkem topeno ve stylu pana Jacksona. Film o vrahu dětí (výborný Stanley Tucci) je i chvílemi napínavý a dojemný i barvité snové scény jsou dobrým zpestřením, ale vše kazí překombinovanost a některé postavy (pohádkově dementní Sarandon nemá v thrilleru co dělat - teda jo, ale bez nějak ''komických'' scén) no a vlastně celé vyústění je takové to... no... WTF!? Zde opravdu záleží na každém divákovi jak se mu bude film líbit, pro mě od LOTRa ztrácí Jackson ten svůj režisérský um... 5/10 (a hurá na Vesmírný Kanibali) ()

wacheksite

Nebylo to spatne, ale k Jacksonovi mi to vubec nesedi ... zeby zmena zanru? Moc se to ale nepovedlo ... Chvilema jsem se bavil, chvilema bal, to je hezke, ale posledních 20 minut ten film uplně odrovnali. bohužel. ()

selier

Velmi zvlášní koncept tohoto filmu zřejmě způsobuje,že někoho chytna za srdce a někomu to přijde hloupé. Mě to poměrně chytilo a jsem rád,že jsem to viděl. Přechod z reality do fantazie zde byl sice trochu hektický ale nakonec se vse vyjasnilo. ()

MELODY

Nemyslím, že je to majstrštyk a Susiina existence ve "světě mezi" mi - jakkoli byla vizuálně působivá- placama značně lezla na nervy (pak ovšem také byly chvíle, kdy bych ono lehké poletování uvítala, neb jsem se bála). Přesto mám za to, že tenhle film by se měl pohybovat v červených číslech, proto čtyři hvězdy. ()

Nyan

Film, který obsahuje několik silných scén, díky kterým stojí za to vydržet sledovat celé dvě a čtvrt hodiny. Tak svíravý pocit jako jsem měl při sledování okolností, které vyústily ve vraždu, jsem už dlouho u filmu necítil. Bohužel mimo tento a pár dalších báječných okamžiků mi film přijde strašně roztahaný a konec mě také zklamal (Spoiler: Konečně se nalezne důkaz usvědčující vraha, ale místo toho, aby ho zatkli, tak ho nechají utéct aby se o něj vzápětí postarala deus ex machina.) I přes tyto výtky bylo sledování nevšedním a příjemným zážitkem. ()

Petulka88

Emocionálně vycucnutý. Tak takhle jsem se cítil po konci Pevného pouta. Málo filmů mě takhle dokázalo přikovat do křesla a donutit mě, abych se zatajeným dechem hltal každý další obraz, který na mě Pan režisér připravil. Vizuální podoba posmrtného světa hlavní hrdinky je prostě úžasná a silně kontrastuje s ,,naší" smutnou realitou, kde se její rodina utápí v beznaději. Film mě bezpečně dokázal dojmout, a to nejen jednou. Pravda, druhá polovina už na mě tak silně nezapůsobila, ale o to víc z ní mrazilo. Asi ve mě Pevné pouto zanechalo ještě silnější dojem díky tomu, co se nedávno bohužel stalo v tom ,,našem" světě (zmizení Aničky). Ale zpět k filmu. Upřímně: Kašlu na to, jestli je to kýč! Stejně tak kašlu na to, že ze mě film ždímá emoce naprosto prvoplánovitě! Kašlu na to, protože z žádného z těch rádoby intelektuálních arťáků jsem si neodnesl tak silný a intenzivní zážitek. ()

netWoor

zvláštní film ... jsou chvíle, kdy se mi líbil a chvíle opačné ... ale nevím, jestli to bylo filmem nebo jsem nebyl správně naladěn ... konec byl ale nejspíš ve snaze po originalitě opravdu příšerný a proto tři hvězdy dávám spíš jenom ... ani nevím ... ale dám je ... (možná proto, že má dceru v podobném věku a běhal mi mráz po zádech, co bych dělal, stát se to mě ... ale to s filmem až tak nesouvisí) ()

E lan

Zvláštní film, zpočátku to vypadá, že půjde o něco totálně výjimečného, ale postupem času se film trochu ztrácí ve fantastických scénách a jen sem tam přítomné napětí posunuje film k lehkému nadprůměru. Na druhou stranu nelze upřít originalitu, vynikající herecký výkony hlavní protagonistky a klasicky kvalitní herecký projev Wahlberga. ()

sanikope odpad!

WTF!!!!!!!!!!!!! To bol teda nárez. Jackson si uletel a dal všetkým grafikom na svete robotu, nech si robia čo sa im zachce. Hlavne nech to je poriadne ružové a farebné. Chvíľami to bolo až tak gýčové a neúnosne trápne že som nevedel ako mám reagovať. Doteraz mám pocit ako by to bol pokus o natočenie thrilleru, ktorý by mohli pozerať všetky vekové kategórie. Pamätám sa ako som videl v kine pár krát trailer na Lovely Bones a som si hovoril že to vyzerá veľmi podozrivo a vôbec som netušil že to bude ešte o pár levelov väčší úlet (v tom zlom zmysle slova). Plus keď ešte k tomu prirátam Wahlbergovu parochňu pri ktorej som už naozaj netušil o čo ide- že by návrat k New Kids on the Block. Najviac mi bolo ľúto Susan Sarandon ktorá si tiež zlízla jednu z rolí v tomto blockbusteri aj keď na ňu sa vždy pozerá dobre... P.S. nakoniec mi s toho všetkého vyšlo- s pohľadu rodičov zavraždenej Susie - aby jej vrah zavraždil čo najviac dievčat, aby v tom tzv. dievčenskom raji nebola osamotená a mala v ňom o spoločnosť postarané... ()

cinemaboy7

Zvláštní, ale povedený film. Dvě osy příběhu, jedna reálná /vražda a vyšetřování/, druhá snová /duše Susie je chycena mezi nebem a zemí/, se vyváženě prolínají až do napínavého finále. Malé vyjímky tvoří mírně natahované, ale přitom vizuálně dokonalé pasáže, bez kterých by však film nebyl tím, čím je. Dobře obsazený i zahraný /vedlejší roli si vystřihla Susan Sarandon jako výstřední babička-alkoholička/. A Peter Jackson? Jeho filmy prostě drží pohromadě. A to pevným poutem. ()

ER

Přílíš klišovitě pojatá režie, kde balancování mezi thrillerem a rájem se nepovedlo.Tady si měl Jackson vybrat temnější "tvář" příběhu, která dokázala vytvořit napětí a dramatické momenty. Jenže křečovitá snaha o vykreslení posmrtného života ve vazbě na světské dění (vraždy děvčat) posílá záživnost filmu spíše do pekla, než do nebe. ()

matt85

Bavili mě sekvence řešení případu a to napětí při pomalém rozplétáním nitek a kupodivu víc než to dění v jakési dimenzi mezi životem a smrtí, což mi spíš přišlo jako nuda, která zabírá místo. Jinak samozřejmě vím, že ta pointa by nevyzněla tak dobře, kdyby tam nebyl právě ten mezisvět a vyprávění hlavní hrdinky, ale stejně mám právo na to abych řekl, že ta byla nepovedená nebo spíš méně povedená. Prostě by se mi mnohem víc líbili dva filmy- jeden o řešení vraždy 14-ti leté dívky a jeden o posmrtném životě. ()

Šípek

Zásadní chyba zfilmování jinak zajímavého námětu tkví v úvodní větě vypravěčky, ve které nám v prvních pěti minutách vyklopí celý obsah, načež jsme si mohli ušetřit zbývající dvě hodiny koukání na obrázky. Další problém vidím v mylném vykreslení portrétu vraha mladých dívek coby ošklivého slizkého brýlatého padesátníka, což ve skutečnosti je obvykle jinak. Jediné, co snad mohu na filmu pochválit, jsou vskutku senzační vizuální efekty. Jen díky nim jsem televizi nakonec předčasně nevypl. ()

ljukyljuk

Tento film chcel mať od všetkého niečo, ale ako celok pre mňa nemal takmer nič. Aspoň že herci hrajú, čo to dá v rámci tohto nezvládnutého všehomixu žánrov ()

Oonika

Asi se také nevyhnu srovnání s Fontánou, která se mi nelíbila vůbec. Naopak Pevné pouto mě něčím zaujalo, něco ve mě zanechalo. Velmi působivý film a skvělé herecké obsazení. Dokonalá vizuální stránka a celkem slušná hudba :) ()

Karmin

Když byste si na počítači vystříhali všechny ty scény z "onoho světa", ve kterém je lapená mrtvá Susie a jejichž význam ve filmu jsme upřímně řečeno nepochopil, zbyl by vám celkem napínavý thriller o jednom nenápadném vrahovi a jeho obětech, odlehčený eskapádami extravagantní babičky, čas od času okořeněný nějakou tou duchařinou (nevyužitá mi přišla třeba role podivínské spolužačky Ruth). No, co už, asi si Jackson chtěl otestovat nějaké digitální triky. ()

waska

Svým způsobem to bylo dobré, ale v určitých momentech celkem nudné vyprávění, a nezachránily to ani herecké hvězdy, kterých tu bylo dost a dost. ()

LucyD

Chvíli, opravdu dlouho chvíli, jsem se rozhodla jak ohodnotím tento film. Nejdříve jsem vůbec nepochopila o co v něm šlo, potom mi to přišlo zdlouhavé a teprve na konci se mi to zalíbilo. Věřím, že se lidem tento film líbí, ale mě zase tak moc nesedl. Možná bych se na něj podívala i znovu, ale dokud tak neučiním, tak hodnotím takto. ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)