Štrnásťročná Susie žije šťastný život v dome s rodičmi a dvoma súrodencami. Tajne miluje svojho spolužiaka Raya (Reece Ritchie) a chce sa stať fotografom divokej prírody Jedného dňa si skráti cestu zo školy cez pole, čo sa jej stane osudným. Zavraždí ju nenápadný muž zo susedstva George Harvey  (Stanley Tucci). Následne sa duša Susie ocitne v surrealistickom svete medzi nebom a zemou, kde putuje v snahe nájsť odpovede na základné otázky "prečo" a "čo ďalej". Prechádza sa ulicami a vidí svojho otca Jacka (Mark Wahlberg), ako chodí po meste a hľadá ju. Sleduje detektíva, ktorý vyšetruje jej prípad. Pozoruje aj muža, ktorý spôsobil jej smrť - jej vraha, ktorý si pomaly vyberá ďalšiu obeť. Pre Jacka sa zmysel života zredukoval na túžbu nájsť a potrestať toho, kto spôsobil ich strašnú stratu. Mama Abigail (Rachel Weiszová) zasa robí všetko pre to, aby si zachovala dcérinu pamiatku, až kým sa nezačne dusiť v domácom mauzóleu a neutečie. Ostatné deti, Lindsay a Buckley, sa úmerne svojmu veku snažia vyrovnať so stratou sestry a zároveň si chcú vynútiť pozornosť rodičov, ktorí žijú len pre mŕtvu Susie. Jediný, kto si v tejto kríze dokáže zachovať chladnú hlavu, je svojrázna babička Lynn (Susan Sarandonová), ktorá sa zo všetkých síl snaží udržať rozpadajúcu sa rodinu pohromade. (TV JOJ)

matt85

Bavili mě sekvence řešení případu a to napětí při pomalém rozplétáním nitek a kupodivu víc než to dění v jakési dimenzi mezi životem a smrtí, což mi spíš přišlo jako nuda, která zabírá místo. Jinak samozřejmě vím, že ta pointa by nevyzněla tak dobře, kdyby tam nebyl právě ten mezisvět a vyprávění hlavní hrdinky, ale stejně mám právo na to abych řekl, že ta byla nepovedená nebo spíš méně povedená. Prostě by se mi mnohem víc líbili dva filmy- jeden o řešení vraždy 14-ti leté dívky a jeden o posmrtném životě. ()

denisavary

Film na mne působil hezkým dojmem, zajímal mě příběh, řešení případu, ale naopak mě neuchválilo ztvárnění posmrtného života Susie, docela mě to i otravovalo :/...výborné obsazení od Rachel až po Susan Sarandon, která mě svojí rolí i pobavila :) ()

VerenaLord

Dost drsný a nepříjemný typ filmu, který nemůže nechat člověka chladným. Zvláštní je propojení mezi živými a mrtvými, které je zde víc než silné. Poměrně hodně je kladen důraz na emocionální stránku trpících, což dokresluje ponurou atmosféru. Kromě toho není pochyb, že Stanley Tucci byl ve své roli tak odporně úchylný, že lepšího herce již nebylo možné vybrat. ()

UniqueNett

Chvílemi jsem se dost nudila, celé se to tak nějak "táhlo". Některé okamžiky mě nadchly, ale většina filmu mě velmi zklamala. Ale moje chyba, čekala jsem víc než hodně. Peter Jackson + skvělé herecké obsazení = 3*, což je velká škoda. ()

Drom

Film o dvou diametrálně rozdílných dějstvích. První část je pěkně podaný příběh o dívčině a "jejím" úchylovi, co si v poli staví hnízdo. Velmi pěkně natočeno a musím vyzdvyhnout naprosto dokonale slizkého úchylonásilníka v podání Stanleyho Tucci, skvělá volba, maska i výkon. Hlavně kvůli této postavě to skončilo na třech hvězdičkách a ne hůře. Druhá část je pak nějaká polozmatená mysteriózština, která stála celkem za houby. Samý obrazy, mlhy, volání, jakože duše a jinak nic zajmavýho. Namísto toho se měli věnovat dalšímu řádění úchyla, kterej byl vážně přesnej. ()

Ondr@932

Pevné pouto se Peterovi Jacksonovi velmi povedlo! Zaujal mě velmi dobře udělaný a zajímavý trochu fantasy příběh. A měl jsem před projekcí trochu strach z těch 135 minut. Ale pak se nakonec ukázalo, že strach byl zbytečný, neboť těch 135 minut uteklo jako voda! A navíc ještě musím pochválit dobrý hereckým výkon mého oblíbeného herce Marka Wahlberga a celé jeho "rodině". 75% ()

jsemzuzu

Konec je zde jasný už na začátku, ale přesto mě Peter Jackson dokázal bavit po celý film. Saoirse Ronan neskutečná, stejně jako znázorněné nebe, přesto to není TOPka, ze které bych si sedla na zadek. ()

Kuliss

Knížku jsem sice nečetl,ale i tak se mi tento snímek velmi líbil, Peter Jackson je pan režisér, takže co se týče napětí, skvělých režijních momentů určitého okouzlení divákova oka zde nechybělo.Pevné Pouto na mě prostě působilo příjemným dojmem,líbí se mi příběh,ačkoli mi přijde onen svět Sussie mírně přehnaný, ale co na tom:) Navíc skvělé herecké obsazení, hlavně co se týče Tucciho , který byl výborný:) 80% ()

Camarro14

Zajímavý námět se proměnil v jednoduchý příběh (jehož pointa byla vskutku "překvapivá"), s nezáživně zdlouhavým čekáním na konec a zbytečnými výlety do nebeského, přebarvičkovaného prostředí. Osobně mě v tomto snímku Jackson zklamal, i když zde stále srší několika skvělými nápady a vydařenými scénami - bohužel jsou v tak malém měřítku, že to veškeré zápory nedokázalo vykompenzovat ... ()

Trifi

Asi žádný jiný film si u mě nezaslouží nálepku "nejzvláštnější" jako právě tento. Setkalo se tu hned několik věcí najednou: výjimečná knižní předloha, status "vysněného projektu" Petera Jacksona a hlavně: očekávané selhává, neočekávané exceluje. Například vizuální stránka "Přednebe" je sice dechberoucí, ale digitální mágové ze sebe tentokrát po dlouhé době očividně nevydali maximum a Jacksonovu vizi to místy hrubě narušuje :( Naproti tomu, "pozemská linie" šlape dokonale a jediné co mi vadilo bylo, že se víc netlačilo na pilu při hledání vraha. No a celé to korunují a ucelují dva mimořádné herecké výkony - a ne, opravdu to není hlavní hvězdné duo Wahlberg/Weisz (ikdyž oba jako samostatné jednotky v samostatných záběrech fungují skvěle, hlavně Mark, ale jako manželský pár - fakt e-e...), ale jiné duo - oběť a vrah. Film si pro sebe po zásluze ukradla Saoirse Ronan, která je jedním slovem NEUVĚŘITELNÁ. Dakota Fanning či Anna Sophia Robb mají velkou, ale opravdu velkou konkurenci. No a Stanley Tucci je přesně tak slizský, nechutný a vypočítavý jak si role žádá. Kolem a kolem... Pevné pouto není mylníkem kinematografie ani se zřejmě nestane kultovní záležitostí, ale je to vizuálně podmanivý, brilantně natočený fantasy thriller a rozhodně si vysoké hodnocení zaslouží. 75% ()

Tyna31

Ohromné zklamání. Tohle mohl být film, který by Vás donutil k pláči, dalo se z tohoto tématu využít tolik emocí, strachu a nápadu, ale místo toho tady máme pouze film, kdy se na plátně objeví asi tak dvě scény, při kterých si říkáte, že to je to ONO, ale jinak žádné to je ono není. Atmosféra téměř žádná, představovala jsem si napětí a gradaci, ale ona stále nepřicházela. Nezachrání to ani pár pěkných obrázků přírody, ani naprosto úchylný Stanley Tucci. Pro mě osobně strašná škoda, že Peter Jackson takto promarnil skvělý námět. ()

criticson

Za mně jasné 4. Pro herecký talent a look Saoirse Ronan mám zkrátka slabost, ještě více chválím Pana režiséra za způsob, kterým tuto látku uchopil a zpracoval. The lovely bones jsou jasnou ukázkou scénáristické sjednocenosti a o celkových kvalitách se nemusíme vůbec bavit. Jedinou připomínku mám k hudebnímu doprovodu, který, sic skvěle vybraný, buší do hlavy v každé scéně(navíc většina písniček začínou rovnou s dalším střihem) a k až přestylizovanému vizuálu, který ne vždy jde ruku v ruce s atmosférou. Nicméně silný zážitek o životě a všem, co přijde po něm. ()

Ladson

K dokonalosti chybelo malo. Divim se, ze se naslo hodne lidi na ktere film nefungoval. Ja mel po celou dobu husi kuzi. Jedine co bych vytkl jsou obcas divne sceny ve svete "po umrti". Jinak super vykon Saoirse. ()

Brady

Celkem mne mrzí negativní komentáře, které hlásí, že byl snímek málo akční až nudný. Jackson zde totiž netvořil akční dílo, jako spíše psychologické rodinné drama. Pokud jste se nechali vést a pozorovali právě jen emoce jednotlivých postav, tak jste se rozhodně nemohli nudit. Postupný přerod strachu v odvahu, nenávisti k odpuštění, posedlosti ke smíření a neklidu ke klidu, zde navíc zabalené do krásného prolínání s fantazijním světem zavražděné Susie, jsou totiž naprosto dechberoucí. Myslím si, že Peter Jackson natočil přesně to, co zamýšlel. A pokud vás tím blíže neoslovil? Inu, . . . je mi líto. ()

lubomir91

Dávám tomu 4 hvězdy. Peter Jackson jako řežiser, herecke obsazení filmu, krásné nebe, které se občas mění dle nálady Susie a jejího otce. To vše kvůli pevném poutu mezi dcerou a otcem. Skvělý příběh a dobře zpracován ()

Peter Jackson jde do války

Peter Jackson jde do války

19.12.2009

Dokonce hned do dvou. Není divu – jeho „rodinný thriller“ Pevné pouto prozatím sbírá rozpačité recenze, takže Jackson příště zrežíruje něco, co mu jde nejlíp – nějakou megalomanskou válečnou řež. Ve… (viac)

Hobit bez přidané hodnoty?

Hobit bez přidané hodnoty?

20.04.2009

Peter Jackson má napilno. Stále dokončuje svůj „rodinný thriller“ The Lovely Bones (kdy konečně uvidíme nějakou ukázku nebo alespoň foto z natáčení?), nedávno rozjel postprodukci The Adventures of… (viac)

Novinková smršť

Novinková smršť

30.08.2008

Čachrování s podzimními premiérami, Downey, Jr. jako komiksový padouch, Spielbergův Tintin a obrovští roboti na vás čekají v dnešním souhrnu. Přesun šestého Harryho Pottera na příští léto vyvolal v… (viac)

Vzpoura na Brosnanově lodi

Vzpoura na Brosnanově lodi

18.07.2008

Danny DeVito se chystá na historicko-dobrodružnou plavbu pod napjatými plachtami. Zní vám to divně? Rychle si na to zvykněte. Dannyho nový režijní počin se začne natáčet už v září. Půjde o adaptací… (viac)