Robin Hood

• Veľká Británia Robin Hood
Veľká Británia, (2006–2009), 29 h 15 min (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Andy Price

Jonas Armstrong, Gordon G. Kennedy, Sam Troughton, Joe Armstrong, Richard Armitage, Keith Allen, Lucy Griffiths, Harry Lloyd, Michael Elwyn, Sara Stewart (viac)

Nové spracovanie Robina Hooda – anglického hrdinu, ktorý sa skrýval v Sherwoodskom lese aby bojoval za práva chudobných-vykorisťovaných nenávideným Sheriffom z Nottinghamu a zároveň príbeh lásky Robina a krásnej Marian. Robin z Locksley sa vracia z vojenskej výpravy zo Svätej zeme, kde bojoval spolu s kráľom Richardom, na svoje panstvo. Tu sa dozvedá, že v Nottinghame už nevládne starý sherif sir Edward, ale nový nottinghamský ktorý tvrdou rukou zdiera poddaných a kruto a neprimerane ich trestá na najmenší priestupok. Robin sa s ním dostane do otvoreného stretu a musí pred ním utiecť. Domovom sa mu stáva sherwoodsky les... (oficiálny text distribútora)

Untouchabl

naprostý souhlas s těmito hlody: kroužkové brnění udělané z umělé tkaniny ala Plan 9 From The Outer Space bylo skutečným vrcholem a Robin z Loxley - tak nesympatický a necharismatický spratek, že se modlíte, aby ho Guy z Gisbornu co nejdříve sejmul. ()

Stanusch odpad!

Viděl jsem asi 5 minut z nějakého dílu, kde poskakovala děvčata ze saracénského vražedného komanda s mečem v každé ruce - opravdu nevím odkud se ty meče vzali, protože dívky měly jen takové přiléhavé trikoty ... no, a na základě takového kousku jsem nejdříve hodnotit nechtěl. Pak jsem se rozhodl své hodnocení doprovodit komentářem, aby bylo jasno: Už nikdy ani kousek z této adaptace legendy o Robinu Hoodovi. ()

Fujin

Jej to se nepovedlo. Robinovo charisma nulové, šerif z Nottinghamu mocný, jako malá holka, většina postav je v podstatě jen komparz, rekvizity chabé, Mariana na odstřel, Guy Gisborne nosí make-up ... Kdo by rád sledoval připosraného R. Hooda, který se bojí konfrontovat 5v4 v Sherwoodu s nepřáteli a proto se vydá zajatého zachránit až vždy přímo do Nottinghamského žaláře, aby se tam nakonec utkal v mnohem nevýhodnějším počtu s šerifovými plechouny. Dívat se na to dá jen v polospánku. +1* za ač velmi prostoduchého, ale alespoň sympatického Johna Malého. Hodnotím po shlédnutí 1. řady. ()

Vampira

Nuda. Toje to slovo, který mě v souvislosti s tímhle seriálem napadne jako první. A hned vzápětí nesympatický Robin, Guy Gisborn byl sice úžasný, ale sám to nevytrhne, když proti němu stojí všichni včetně scénaristů. Nevadila by mě vymydlenost, kostýmy ani nerealističnost, kdyby to bylo aspoň zábavný, ale ono houby. Zde vzpomínaná Xena nebo Hercules jsou proti tomuto veledíla. Jo a ještě mě lezla na nervy, teď mě nenapadá lepší výraz než "politická korektnost". P.S. Ty 2 hvězdičky jsou za Guye, kdyby to někoho zajímalo :-) ()

Mischak

Dávám čtyři za Toby Stephense a jeho prince Johna a Richarda Armitage za jeho Guy Gisbornea. Ve zbytku se seriál dá koukat a celkem i baví. Role Robina mi příjde nedotažená, ale záporáci hrají jak o život a ironie také nechybí. ()

heylinn

Koukala jsem se na to naposledy když mi bylo asi tak 5 let.Vím,že se mito docela líbilo,ale na žádné velké uchvácení si teda nevzpomínám. ()

SoHai

Je to keckařina, ale pro soudruha Marigolda: Kdo dokáže vypustit do světa sprosťárnu typu "kroužkové BRNĚNÍ" nemá co hodnotit historickou věrohodnost filmů. ()

u_vox odpad!

Model z reklamy na telefonního operátora, který vede pseudofilozofické rozpravy s afektovanou feministkou. V papundeklových kulisách a kostýmech z půdy báby Dymákové. Určitě si v tom dovedete představit Michaela Praeda a Marka Ryana, ne? Ne…? No, já vlastně také ne. Zato ale pět hvězdiček Limovi za toho necharismatického a nesympatického spratka… ()

TheFilmThief

No, mnohokrát jsem se během dívání ptala, co to dělám se svým životem. Seriál je pro děti, kterým nebude vadit křečovité herecké výkony, kostýmy z půjčovny, dětinské vtípky nebo chaotické sestříhané scény. Ale dlouhovlasý Richard Armitage v tmavý kůži... kámo to chceš vidět. ()