Mladičká pohledná zdravotní sestra Jenka prožívá sedm dní, nebo spíše večerů a nocí, svého života. Jenka přitahuje pozornost mužů a také se s nimi ráda baví, přesto má hranici přes níž její flirty nepřestoupí, a zůstává věrná svému Filipovi, který je na vojně. V neděli dívka čeká, že přijede na krátkou dovolenou. Místo něho dorazí kamarád Míla a omlouvá Filipa, který musel zůstat v kasárnách. S Mílou stráví Jenka kamarádskou a počestnou noc. V pondělí má dívka rande s přitažlivým lékařem, ale místo sebe mu posadí do auta opilého zoufalce. V úterý se vrací v noci sama domů a dotěrného elegána z ulice dovede až domů do ložnice, kde ho představí rozespalým rodičům. Ve středu navštíví s lékařem Konopiště a ve čtvrtek uteče z jeho chaty, když se během příjemného večera schyluje k důvěrnostem. V pátek objeví Jenka v nemocnici lékařovu bývalou milenku, která se pokusila o sebevraždu. V sobotu jede dívka stopem za Filipem. Zdá se, že její milý má službu ve městě, ale po dlouhém hledání jí Míla prozradí, že je pro nějaký přestupek "v base". Filipovi kamarádi Jence umožní kratičký rozhovor přes okno. Jenka se vrací do Prahy. Na silnici jí zastaví auto s dvěma muži. Jsou veselí a opilí. Dívku, která odmítne jejich "milostné" návrhy, odvezou do lesa, kde ji zbijí a ujedou… (oficiálny text distribútora)

javlapippi

"Každej z nich si hledá pannu a pak se rozvádí, že to neumí. Tak co nám zbejvá, než soukromý hodiny?" Týždeň zo života mladej sestričky Stanislavy Bartošovej, ktorá má frajera na vojne a nerada trávi večery doma. Ľavou zadnou flirtuje, motá hlavy, láme srdcia kamarátom, pacientom, kolegom aj Josefovi Bláhovi, ktorý je z Brna a ujel mu vlak, popritom však tú nohu stále necháva vo dverách, aby sa mohla pohotovo vytratiť zo zmätkov, čo napácha. Divák má z jej rafinovanej nevinnosti zmiešané pocity, ale aspoň u mňa prevládali sympatie, pretože som mal dojem, že zatiaľ len spoznáva svet, než že by nejako programovo zneužívala vlastnú mladosť a pôvaby. Zároveň vo mne film vyvolal nostalgické spomienky na vlastné potulovanie sa po nočnom meste, robenie blbostí a vedenie filozofických rečí. Šesťdesiate roky, dobré dialógy, solídne herecké výkony, pekné dievčatá, zaujímavá atmosféra a silná pointa. Štyri skoky z mostu. PS: O tom ako sa zmenila doba svedčí scéna, kedy matka tlačí na 18 ročnú dcéru, aby si zobrala príklad zo spolužiačok, konečne sa vydala a mala deti. "Dobrý den, promiňte, že ležíme, ale my jsme už nečekali návštevu."  ()

carl.oesch odpad!

Jako vždy povrchní, plytké (intoš si tam ale svoje krmivo najde), snaha připojit s k nové vlně a mladá Bartoška je asi to nejzajímavější, co lze ve filmu vidět. Inu Pavka Kohoutů neuměl, nikdy, ať jel na jakékoliv vlně a ani nová "múza" Mašínová na tom nic nezměnila. Je stejně pozoruhodné, kolik lidí mu to dodnes žere... ()

PTuranyi

Výborná dráma mladej zdravotnej sestry Jenky, ktorá vedie naoko ľahkovážny život slobodného dievčaťa, ale napriek tomu zostáva verná svojmu chlapcovi (ktorého mimochodom vo filme vôbec neuvidíme). Spočiatku úsmevné epizódy s chlapcami, ktorí sa ju snažia zbaliť sa menia na vážnejšie rozhovory o vzťahoch. Nakoniec však ústia do záverečnej tragédie. Viem si síce predstaviť drsnejší koniec, ale aj takto to zanechá dosť smutný pocit. Herci, ktorí sú dnes ostrieľaní matadori tu hrajú ako zelenáči no napriek tomu im nie je čo vytknúť. ()

evangelik

Mno jo, etuda na téma: žena nikdy neví co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane... spolu s chorobnou lhavostí hlavní představitelky daly vzniknout docela zajímavému snímku. Krátký erotický záběr na dívku svlékající se u řeky byl na tu dobu asi docela "vodvaz"... Drsné vyléčení na konci (pokus o znásilnění) jsem nečekal. Na pátou hvězdu bych si představoval nějaký méně otevřený a vzhledem k předchozímu ději méně odtažitý  konec. Nějak mi to "nezapadlo". ()