Výmena

• Česko Výměna (viac)

Walter - syn slobodnej matky Christine, jedného dňa zmizne bez stopy a ani policajné pátranie nedokáže jeho zmiznutie objasniť. Po piatich mesiacoch sa chlapec nájde a losangeleská polícia ho s veľkou pompou odovzdá šťastnej matke. Jej šťastie však čoskoro vystrieda zúfalstvo - nájdený chlapec totiž nie je jej syn Walter, hoci polícia tvrdí opak. (STV)

MDesign

Od Eastwooda som naposledy videl Million Dollar Baby a až tak veľmi ma to nenadchlo Toto je však niečo úplne iné. Angelina Jolie ukázala, že vie hrať aj v "normálnych" filmoch. Už dávno vo mne nevyvolal film taký odpor voči niekomu (v tomto prípade voči LAPD a všetkým čo s nimi spolupracovali). Najhoršie/najlepšie je na tom to, že ide o skutočný príbeh. Perfektne natočený príbeh, ktorý na mňa urobil obrovský dojem. ()

snakepit

Clint Eastwood opäť dokazuje, že ešte nepatrí do starého železa! Po prečítaní niekoľkých recenzii na tento film som sa začal obávať, že Clint už stráca dych, keď chcel upútať takýmto triviálnym príbehom, výsledok ma však veľmi milo prekvapil. A nebolo to len jednotlivými zvratmi vo filme ale hlavne (neočakávane) dobrými hereckými výkonmi Jolie a Malkovicha. Aj keď Angelinu moc nemusím a aj keď vypadala v tom klobúku ako strašidlo s veľkými očami a ešte väčšími perami, úlohu bojujúcej matky stvárnila priam dokonale. Jediné, čo mi trošku škrípalo medzi zubami bol Jeffrey Donovan ako kapitán LAPD (ktorý sa mi zdal na danú postavu príliš mäkký a mladý) a trošku natiahnutý koniec. Každopádne je to však pre mňa jeden z najlepších filmov roku 2008 a véľmi dlho by som sa musel rozhodovať či sa mi viac páčilo Gran Torino, alebo práve Changeling. Tak či tak, Clint sa (aj vďaka týmto filmom) radí u mňa do TOP 5 obľúbených režisérov. ()

MarkHoppus

Clint Eastwood opět dokazuje že je režisér vůbec těch nejlepších kvalit. Dokátal natočit doslova fantastické drama a když to spojíte s famozním výkonem Angeliny Jolie tak vám musí nutně vyjít baječný film. Letošní rok přinesl hodně bohatou škálu skvělých snímků, ale Eastwood přispěl do sbírky hned dvěma prvotřídníma a to Gran Torino a těď tohle. Teď těsně před oscary je jasné, že pár Angelina Jolie a Brat Pitt ovládají současný svět filmů, ale pro Eastwooda nemám slov - řekl bych nejlepší režisěr a možná i osobnost celé současné kinematografie. ()

Burrows

Výměna je velmi emotivní film. Angelina Jolie se ocitá v nejtěžším momentě, jaký matka může zažít. Ztrácí se jí jediný syn. Netuší, kde by mohl být, kdo by jej mohl unést. Jednoho dne se jí ozývá los angeleská policie se šťastnou zprávou: "Našli jsme ho!" Jenže to ještě Christina netuší, co ji čeká. Výměna je emotivní až běda. Naděje, štěstí, láska, odplata, ale především vztek vůči policejnímu veliteli, který za žádných okolností nepřizná, že by se policie mohla zmýlit. Na konci se Angelina sice usměje, ale důvod k oslavě určitě nemá. 4,5 * ()

koudi

Tento Clintův film jsem viděl v úzkém časovém sledu po Gran Torinu a Million dollar baby, takže si myslím, že můžu objektivně posoudit, že tento film je u mě na první příčce mezi jeho dramaty. Naprosto strhující příběh se skvělým soundtrackem a dokonalou dobovou kulisou. Angelina zahrála až neuvěřitelně dobře, což mě dost překvapilo a ve spojení se silným příběhem jsem na konci opravdu jen vydechnul spokojením. ()

andrevs

film sa mi páčil najmä preto, lebo hovorí o boji jednotlivca proti väčšine, proti celej spoločnosti prezentovanej skorumpovanou políciou, Angelina zahrala úplne skvele, netušil som že jej sedia aj také role. ()

CaMMe

Zamiloval jsem se do tohoto filmu, vlastně do všech filmů Clinta. Je to PÁN. Abych pravdu řekl, tento film jsem viděl v top 200. Nestalo se tak, pro mě však top 20. Do filmu jsem se totálně zažral, soucítil s Angelinou, nenáviděl LAPD a fandil všemu dobrému, kterého je ve filmu pomálu. Angelinu jsem nikdy nemusel, tady jsem jí miloval. Pro mě, asi top film 2008...jediné co bych vytknul je posledních 15minut? Ruku na srdce .- nejsou zbytečné??? --- 95% ()

ramislav

Obrovská poklona panu C. Eastwoodovi za tento dramatický film plný různých emocí. Příběh je dokonalost sama a dokonce Vás pohltí natolik, že se nebudete hnout od obrazovky a neustále si budete domýšlet, jak to asi dopadne. Co se týče obsazených postav, nemůžu nijak, než pochválit suprový výkon A. Jolie, která se do role více než vcítila. Zato jsem si nemohl zvyknout na obsazení postavy J. Malkoviche, kterého znám spíše jako hlavního představitele záporáků, ale postupem času jsem si na jeho roli zvykl. Clinte, jsi fakt frajer! 90%. ()

ab.dul

Drama, které dokáže zacloumat s člověkem. Vtáhne vás do děje a nepustí. Hrozný případ ztráty syna, kterého se "podaří nalézt". Je to opravdu on? Šok, čekající na matku, když ho spatří. Přesvědčování o pravdě nestačí. Máte trauma, děláte problémy, půjdete do blázince. Není co řešit... Jen se nevzdát... Hlavní myšlenka dotažená do konce. Jsou přece i ti hodní, kteří jsou ochotni pomoct. Vše špatné se musí potrestat. Ti, co způsobí tolik bolesti budou pykat. ()

Mar1ka3

Dlouho mě nic tak nerozčilovalo, jako tamější policie. O co víc, že tahle událost byla náhodou objevena v losangelském archivu. Ale sto procent! Clint Rocks! ()

Pharlap

1/ Krindy pindy! Nebo lépe řečeno "Oh my Gosh!" Že by Clint. E. udělal v loňském roce dvě super trefy? Nejdřív Gran Torino a teď tohle? 2/ Skvělé drama. Skvěle vykreslené - postavy i příběh, skvěle gradované, slušnými porcemi dávkované dobré i zlé. 3/ Alespoň pro mne, neuvěřitelné.. zasadit téma únosů nezletilých do 20-30.let. A funguje to! Vzhledem k tomu, jak citlivě a chytře to tam bylo vměstnáno, nemám absolutně žádné výtky! ()

Jeremiasz

Eastwood umi drama, zadny prekvapeni. Angelina umi drama, docela prekvapeni. Film je dobrej, parkrat dokonce probehnou mravenci po zadech i cynikovi jako jsem ja, jediny co me krapet otravovalo byly v podstate nepretrzite hystericke vylevy Angeliny. No ono to asi k te roli patri, nicmene a) nejsem zena, abych pochopil hysterii, b) nejsem matka (pokud vim ani otec), abych pochopil neutuchajici bolest z vymeneneho ditete (ale at mi nikdo nerika, ze by svyho oplegra obcas rad nevymenil) ergo mohla trochu brzdit, ale kdyz to Clint chtel, tak co mela delat. ()

Pai-Mei

Už je otrepané, chváliť Eastwooda, ale on snáď nevie spraviť zlý film. Od začiatku do konca skvelé herecky, hudobne, režijne. ()

vanityfair

Líbilo se mi to a moc...narvat tři různé filmy,(přelet,L.A.-přísně tajné,Zloději paměti) které znám do jednoho a udělat to tak aby to klaplo...tak to teda klobouk dolů pane Eastwoode...ale přesto mi to na pátou hvězdičku nestačí...asi kvůli té stopáži! ()

pekas

Lepší tři, ale na víc to u mě nemá. Téma závažné, ale Angelina mě nechytla. Daleko víc jsem zvědavej na Gran Torino. ()

Marrianna

Jednoznačný twister pocitů - po pěti minutách Vás film strhne a vychrstne na konci filmu jako vyždímaný zbytek. Ten příběh je snad ten největší horo pro každou matku, který by se ji mohl stát - hloubku hrůzy ještě více prohlubuje fakt, že jde o pravdivý příběh. Angelina Jolie mě zde opravdu ukázala jakou hloubku její herectví může mít, naprosto grandiózní výkon. Významnou postavou zde má i John Malkovich, který ačkoliv nebyl v hlavní roli - síla jeho projevu mu konkurovala. ()

Všichni chtějí Angelinu Jolie

Všichni chtějí Angelinu Jolie

22.10.2009

Aby ne. Přesvědčila kopáním do zadku v akčním Wanted i slzením v dramatu Výměna. V létě ji uvidíme v akčním špionážním thrilleru Phillipa Noyce Salt. Agentku (akorát ne CIA, ale Interpolu) si zahraje… (viac)

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

Eastwood: „Než si pro mě přijde...

04.11.2008

...natočím ještě pěknou řádku filmů.“ Zatímco Sean Connery před týdnem vzkázal světu, ať už s jeho návratem před kamery nepočítá, jeho vrstevník Clint Eastwood se do důchodu nechystá ani náhodou.… (viac)

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?

03.11.2008

Sam Raimi je zpátky. Tobey Maguire je zpátky. Kirsten Dunst je zpátky. James Vanderbilt je z kola ven. Scénáristu Zodiaca, který pracoval na první verzi scénáře, nahradil David Lindsay-Abaire. A to… (viac)

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes