Houbičky

• Írsko Shrooms

Partička amerických teenagerů, která si vyrazila do Irska, se jen chtěla pobavit uprostřed lesa s halucinogenními houbami. Ale nyní si chce někdo pohrát s nimi. A pak je zabít. Originální koprodukční horor, který vám opravdu nažene strach, natočil Paddy Breathnach.  Kdo si chce zahrávat s halucinogenními lysohlávkami, musí počítat s tím, že i o malé, nevinně vypadající kloboučky hub se dá dost šeredně spálit. Jenže vysvětlujte něco takového americké omladině. Proto se partička zámořských teenagerů vydává do Irska, aby si zde pod vedením zkušeného guru Jakea pořádně zařádili a zažili ten nejbestiálnější trip svého života. A jejich přání se jim také brzy vyplní. Společně s děsivými vizemi totiž v lese přichází i něco mnohem horšího. Něco, co lační po krvi a nebojí se vzít si ji i za cenu absolutního masakru. Ne každá cesta za zážitky vede do ráje a ne všude má cenu křičet o pomoc. Mykologové amatéři, třeste se, houbičky v originálním koprodukčním hororu režiséra Paddyho Breathnacha už si na vás chystají výtrusnice. (oficiálny text distribútora)

castor

Nekonečné irské lesy, parta zaměnitelných přátel, plno halucinogenních houbiček, ze kterých solidně tepe hlava. Bez větších keců odevzdají telefony, aby si mohli pokecat s mluvící krávou. Někdo si tu rád hraje s kamerou, zatímco příběh moc zajímavého nepobral. Stačí jedna historka o někdejší křesťanské polepšovně a o někom, kdo po lesích už nějakou dobu pobíhá. Snaha o inovativnost je fajn, ale.. Druhá polovina je zmatená, holka, co má vidění, sjetí studenti mezi stromy, něco děsivého zrovna tak. A diváka těší, že to celé trvá jen nějakou hoďku a čtvrt. Řemeslně je to uchopené slušně, jenže skutečně výraznou slabinou je, že je nám úplně jedno, jak to celé dopadne. Závěrečná pointa už toho moc nezachrání. Asi jsem měl blbej den, ale na víc než dvě hvězdy to nevytáhnu. ()

Wacoslav1

Tak na doporučení jednoho známého jsem to zkouknul (Zdravím tě Venco) ve svý době to prý byl docela kult a vyhledávaný film, ale mě to nějak minulo. Nešel jsem do toho s nějakým přehnaným očekáváním a ani nemůžu mluvit o vyloženým zklamání a tak mi tady některý ty odjebávací komenty přijdou až trochu moc krutý. Jasně není to nic světabornýho spíš taková klasická sbírka sto plus jedno klišé zabalená do hodně béčkovýho hávu a pokud budete film sledovat pozorně tak tu údajně nečekanou pointu odhadnete už někdy ve dvacáté minutě, ale k čertu s tím les je tu pěknej atmosféra taky celkem slušná a stačí sežrat jednu blbou houbu a z největšího tripu jejich života se stane ten poslední. Navíc při tý krátký délce mi to i docela uteklo takže jako taková nenáročná jednohubka to nijak neurazí a highlightem filmu je každopádně mluvící kráva. Takže pro jednou se výjimečně shodnu se zdejším hodnocením a za sebe dávám rovněž 50% ()

Remedy

Obstojná žánrovka zasazená do dalekých irských lesů, ze kterých by měl staženou prdel nejspíš i samotný Rumcajs. Do popředí zde skutečně vystupuje atmostéra zamlžených a nepřístupných lesů, která pozvedává celkovou úroveň do lepšího žánrového průměru. Ten epileptický střih tomu bohužel škodí a většina postav je povětšinou naprosto dementní (zábavně jen zřídkakdy). Palec hore za podělanou krávu, co mluví a dokáže popřát "měj se pěkně" :) [55%] ()

SOLOM.

Sakra v Irsku jsem nějakou dobu žil a smaženicu z něčeho takového bych si nechal líbit... Bohužel zajímavý námět se tvůrcům jaksi vymkl z rukou. Slibný začátek i navozená atmosféra pomocí děsivého příběhu z historie se postupně změní v nepřehledný maglajz, ve kterém jsem se ztratil. Čím víc se film blížil ke konci, tím víc jsem byl přesvědčený že mám snad halucinace jako hlavní hrdinka, protože něco podobně šíleného jsem už dlouho neviděl. Konečné rozuzlení je sice zajímavé, ale vzhledem k tomu, že se Tara nemohla rozkrájet je celkem nelogické, že mohlo dojít k jednotlivým vraždám v krátkém časovém úseku po celém lese. Bohužel jsem docela zklamán a vidím to maximálně na obyčejný průměr níc víc. slabé 3* ()

fcreading

Priemerný horor o priemernomˇrežisérovi. Paddy Breathnach natočil niečo čo sa len ťažko dá rovnať hororu. Atmosféra tu občas je ale niekedy to vyzerá ako o zhúlených debilov ktorý sa nahúlia a potom majú nejaké halucinácie a zdajú sa im veci ktoré si len myslia pretože celý čas tu zabija žena a nie nejaký prízrak. Koniec mi prišiel dosť dobrý ale tento horor prekypuje v niektorých scénach úboho až stoho bolí hlava. 60 percent. ()

• Paddy Breathnach získal dvě irské ceny IFTA, a to v kategoriích nejlepší režie a nejlepší film. (Terva)
  • Natáčení probíhalo sedm týdnů, a to převážně v Monaghanu v Irsku. (Terva)