Úspešný cievny chirurg Richard Kimble (Harrison Ford) ohlási vraždu vo svojom dome - jej obeťou sa stala jeho manželka Helen (Sela Ward). Lekárovmu rozprávaniu o jednorukom mužovi, s ktorým sa v byte stretol, však polícia neverí a naopak, podozrieva z vraždy práve Kimbla. Šokovaný lekár je odsúdený na smrť... Spolu s ďalšími väzňami sa vezie v autobuse, a keď sa dvaja z nich pokúsia o útek, dopravný prostriedok vybočí z cesty a prevráti sa na železničnú trať. Kimble, ktorému šofér sníme putá, aby mohol pomôcť zranenému dozorcovi, utečie. Na miesto nehody dorazí tím agentov FBI, vedený agentom Samuelom Gerardom (Tommy Lee Jones). Ten sa okamžite vydá po stopách utečenca. Stretnú sa v tuneli kanalizácie, kde sa Kimble snaží detektíva presvedčiť o svojej nevine. Gerardovi je to však jedno - jeho úlohou je chytiť väzňa na úteku a nie ho súdiť. Lekárovi sa podarí opäť uniknúť a dostať sa do Chicaga, kde sa pustí do pátrania po skutočnom vrahovi. Zistí si v nemocnici, aký druh protézy páchateľ nosí a vytipuje si päť mužov, z ktorých jeden by mohol byť hľadaným zločincom. Gerard je lekárovi v pätách a čoskoro pochopí, že Kimble neúnavne hľadá jednorukého muža. Ale napriek tomu ho neprestane prenasledovať. Richard si začína uvedomovať, že prípad je omnoho zložitejší, ako sa spočiatku zdalo. Dostáva sa na stopu nebezpečného podvodu, do ktorého je zapletený i jeden z jeho blízkych priateľov... (TV Markíza)

dalibis

Pre mňa klasika. Ford a Jones sú pre mňa jednými z najlepších filmových súperov 90. rokov, ak nie tými najlepšími. Výprava skvelá, atmosféra úžasná. Tento film by si zaslúžil 5 hviezdičiek aj keby som nebol veľký fanúšik akčných thrillerov, kedže som, tak u mňa 5 plus. ()

Marty_cihi

Nevím co tomuto filmu vytknout. Celou dobu divák netuší kdo je vrah ženy Richarda Kimblea, až přijde zajímavé rozuzlení...Naprosto parádně zvládnu to i po herecké stránce. Je to pecka! ()

LeePriest

Takto má vypadat správný akční thriller. Vynikající napětí s excelentními výkony Forda a Jonese, natočené profesionální kamerou, vše špičkově ozvučené a sestříhané. ()

Tuty

Pozo na dabing, jenž se nachází na originálním DVDčku - to je pro film těhle kvalit jen k smíchu. Jinak jde o můj oblíbený film s plným hodnocením. Ovšem nutno dodat, že po každém dalším shlédnutí trosku slabší. V tomhle ohledu je asi nejlepší Vykoupení z věznice Shawshank, to mě asi nikdy neomrzí. ()

zigy

Téměř všechno na tomhle filmu by se dalo výborně parodovat, což dokázal Leslie Nielsen v Utopenci na útěku....a když se něco dobře paroduje, tak to musí být buď kvalita, nebo kult, anebo taková totální kravina, že už to dál nejde. Zde platí první možnost. Akorát jsem vlastně nepobral závěrečné rozuzlení, což může být moje hloupost, anebo neumění tvůrců...vzhledem ke zdejšímu hodnocení je mi však jasné,, co si vyberete....:) Skok z přehrady byl efektní, ale asi by to nikdo nepřežil....mě se však nejvíc líbily drobné vtípky, kterými byl film prokládán, třeba když ležící pacient na nosítkách - bývalý spoluvězeň - pozná falešného doktora - Forda - a stačí pronést jen: "ale to je...." než mu nasadí dýchací přístroj a tím jej umlčí. ()

jackstifler

Nemám slov :) Ten kdo nedal 5* tenhle film neviděl. Tenhle film splňuje pro diváka úplně všechno, nemůžu mu nic vytknout. Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. ()

987Castiel

V tej dobe nevídaná thriller extáza. Po 22.rokoch by sa možno našli miniatúrne detaily, ktoré by sme dnešným filmom vytkli, ale to nie je podstatné. Film ktorý ubehne za sekundu, pretože si udržuje napätie a skutočnosti sa kúsok po kúsku odkrývajú spôsobom vďaka ktorému všetko chirurgicky funguje bez akýchkoľvek zbytočností. Je to legenda. ()

O_Peki

Geniální záblesk jinak spíš běčkového režiséra. Ty záblesky jsou vlastně dva: Harrison Ford a Tommy Lee Jones. Klasika (nejen) 90tých let. ()

DmKK

Nejlepší film Forda , dokonce lepší než Indiana. Super escape thriller který má občas takové tempo, že to nestíháte filtrovat. 90% ()

LencaN

Já tomu nemám vůbec co vytknout. Dostatek akce, pořádně napínavé i zamotané, hlavní hrdina je sympaťák, bojující za dobrou věc, který je ale obviněn za vraždu své ženy a při vězeňském transportu se mu podaří uprchnout. Všechno do sebe hezky zapadalo. Působilo to reálně. Bylo fajn vidět postup jak uprchlého doktora, tak jeho federálních pronásledovatelů. Ani mi nepřišlo, že by to trvalo něco přes dvě hodiny, strašně rychle to utíkalo. K tomu Harrison Ford, který už sám o sobě přidá snad každému filmu na prestiži .. aneb jak ze sešlého dědy udělat během chvilky fešného šviháka. ()

@nthr4X

Jo v 90. letech to byla pecka, dnes už na mě působí trochu vyčpělým dojmem a pro mě je víc napínavý a strhující třeba film Nepřítel státu.. ()

charlee.dog

Film jsem viděl po delší době a tak jen něco málo, neboť napsáno už asi bylo vše. Harrison Ford a Tommy Lee Jones v jedinečné honičce, při které jde o očištění svého jména a nalezení vraha své ženy. Dnes už je to starší film, ale pořád nový. Podle mě ve svém žánru ještě nebyl překonán i když už bylo natočeno moře podobných. Navíc zaujme diváky svou inteligencí. Zápletka je sice trošku ohraná, ale velmi dobře zpracovaná. Film je plný zvratů v ději, herecké výkony nadstandartní plus pěkná hudba. To vše diváka připoutá k židli a pustí ho až při závěrečných titulcích. ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (viac)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Uprchlík bude mít filmový remake

Uprchlík bude mít filmový remake

28.11.2019

Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze Uprchlíka s Kieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana… (viac)

Remake Uprchlíka má obsazení

Remake Uprchlíka má obsazení

19.09.2019

Herci Boyd Holbrook (Logan: Wolverine, Predátor: Evoluce) a Kiefer Sutherland (24 hodin, Telefonní budka) byli obsazeni do nového remaku Uprchlíka, který se objeví na chystané streamovací službě pro… (viac)