Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiálny text distribútora)

BUFUU

Bezvadné herecké výkony od Winsletové, DiCapria a hlavně Shannona nic nenadělaly nic s trapným dějem o sobecké hysterce. Od Mendese jsem čekal víc. ()

unrocker

No jako nevěděl jsem co od tohoto filmu čekat, ale nakonec jsem byl moc rád... Skvělá hudba, vynikající DiCaprio fakt dobrý výkon při hádkách a hodně silná atmosféra vybudovaná dobrou režií Mendese... :) ()

Muzaffer

Byli mladí, plní odhodlání do života, měli spoustu společných snů a plánů. Za pár let zbyl ze snů "jen" barák a rodina...on dělá stejnou nezejmavou zbytečnou práci jakou opovrhoval u svého otce a její herecký talent není takový jaký si myslela. Jak mají spolu dál žít, když ti dva mladí snílci,do kterých se kdysi dávno navzjájem zamilovali jsou nenávratně pryč a ty, s nimiž nyní žijou, jsou jim absolutně cizí? Další krize z amerického předměstí od Sama Mendese je přecijenom o hvězdičku slabší než Americká krása... ()

Mr.Roman

Škoda nudnejších a slabších častí filmu zo začiatku a stredu filmu, pretože veľmi silný a úderný záver stojí za to. Sam Mendes je jeden z najlepších a mojich najobľúbenejších režisérov, no a tento film môj názor na neho len utvrdzuje. Hoci mal zopár chýb, ja som s ním bol viac než spokojný a dokážem mu ich odpustiť, keďže funguje skvelo ako celok a nesie k zamysleniu hodnú hlavnú myšlienku, čím vyčnieva z rád bezduchých snímkov väčšinovej distribúcie. ()

Kreins

Nemyslim si, ze ten chlap bol posera... Toto sa v zivote stava, ludia su postaveni pred rozne rozhodnutia, a musia im celit spolu, to je zaklad, a tu zrejme ta spolocna cesta nefungovala... Takze klasicky zivotny pribeh - obleceny do vabivej filmovej podoby - samozrejme ako vasnivy citatel, nebudem hodnotit knihu, ale knihy maju v sebe vzdy silnejsieho ducha ako filmy. ()

Grunt

Tohle Mendes prostě umí. Na špičku mého ohodnocení tohoto filmu bych nestavěl ani scénář ani herecké výkony či kameru, byla by to režie. Každý záběr měl svůj úkol, svůj význam a nemuselo se v nich ani mluvit. Pro mě geniálních posledních zhruba 20 minut. ()

jafuska

tak nevím co k tomuto filmu dodat prostě super film, i když ten konec mě dost šokoval, mě nějak ale pořád nesedí Kate Winslet,podle mého to není dobrá herečka, zahrála to sice dobře, ale nějak ji nemusím. Ale film určitě doporučuji ()

HarlanWade

Moc jsem se těšil, až uvidím Lea a Kate zase spolu a nemohl jsem se dočkat, co Sam Mendes zase natočí. A s klidem teď říkám, že zklamán nejsem. Pravda, on ten začátek (spíš celá první polovina), je dost obyčejná a místy dokonce pořádně tuctová báchorka o manželství dvou lidí. Jenže - Sam Mendes tady někdy od druhé hodinky začíná stupňovat napětí (týkající se citových vazeb mezi hlavními hrdinami) lépe, než David Fincher depresi ve svých kriminálkách. A tak jsem v posledních minutách už sotva lapal po dechu a po skončení už věděl, že jsem viděl opět neuvěřitelně vyjímečný snímek. Sam si prostě vybírá příběhy, které diváka neodrovnají během filmových obrázků, ale až u závěrečných titulků (a ještě pořádnou chvíli po nich). A v dnešní době je to rozhodně pozitivum. ()

Bigfuckman

Láska a sen proti zodpovědnost, kariéra. Melodramatický snímek kde se setkali staří známí z nepotopitelné lodě. Tentokrát však již dospělý a nedospělá, plná snů jenž jí chápe jen místní psychouš jezdíc nepravidelně s tatínkem a mamčou na ne-přátelské návštěvy. Dějově a stylisticky nenáročné, přesto působivé! ()

nmarca

Skvěle natočené, skvěle zahrané ... ale probůh o čem!? O znuděných mladých krásných zdravých Američanech, kteří ve svých 30 letech mají všechno počínaje domem a konče sladkými dětičkami, a přesto jim cosi chybí... O nevděčných manželkách, které - ač nalézají u přičinlivého a citlivého manžela pochopení pro své neobvyklé plány - propadají hysterii a nepochopitelné depresi. Copak ti lidé nikdy neviděli bídu světa, aby si vážili toho, co mají!? Film svým tématem silně připomínající Hodiny. Po formální stránce dokonalé, ale za obsah by měly hvězdičky padat dolů. ()

LuNaj

Parádní film o manželské krizi. Ženuška si chtěla odjet do Paříže, snažíc se zachránit uvadající manželství. Manžílkovi se to příčí, byť by mu skoro nic nescházelo. Možná mužské ego, nechat se živit manželkou a sám si válet šunky?! Věta- "Podívejme se na to realisticky." by se dle mého skromného názoru ve vztahu neměla vyskytovat moc často. Pak vyprchá veškerá vášeň, ono jiskřivé vzrušení, které tam před tím bylo, než jste se na vše začali dívat racionálně. Každopádně doporučuju- Leo a Kate excelují! ()

Verunka84

Hnusná doba, ve který bych fakt nechtěla žít. Skvělý film se zajímavým koncem, vynikající Kate a Leo. Ve vedlejší roli mě potěšila i Kathryn Hahn. ()

ona.takova

Touha vykřesat ze vztahu to, co jiskřilo na začátku. Oživit sny, které nás k sobě připoutaly. Dosáhnout břehy vzdálených ostrovů spokojeného žití. Vzdor proti šedosti. Věčné a vděčné to téma. ()

pekas

Ta ženská postava byla příšerná kráva. Chudák postava Lea, která se ale opravdu snažila. Film jako takový byl skvělý - herci, výprava atd. Ale ta nána, ta mě iritovala. ()

MarsVl

Výborné výkony herců, děj mě moc nechytl. Ocením konec, jakousi tichou scénu napětí. Ohodnotím 4* bez další chuti se to na podívat znova. ()

Kolty a magie

Kolty a magie

02.04.2009

Kulku ze šestiraňáku by si zasloužil člověk, který vypustil na internet sice nedokončené, ale obrazově velmi kvalitní X-Men Origins: Wolverine, a magii zase studio Fox, aby se mu povedlo odčarovat z… (viac)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Tak z tohohle se vyvine buď stoprocentní kachna, anebo jedna z nejzajímavějších komiksových adaptací vůbec. Studio Columbia Pictures totiž koupilo práva na drsného Preachera a momentálně prý ukecává… (viac)

Klasiky od klasiků

Klasiky od klasiků

11.04.2008

Chtěli byste atraktivní zprávy o mladých hezounech a třeskutých předražených velkofilmech? Třeba tu kachnu o Orlandovi Bloomovi v hlavní roli Prince of Persia? A co takhle novinka o dvou ošklivých… (viac)

Kate zaskakuje za Nicole

Kate zaskakuje za Nicole

15.01.2008

Jakmile Nicole Kidman dotočila válečný velkofilm Baze Luhrmanna Australia, s nadšením se vrhla na další projekt, nazvaný mateřství. S manželem Keithem Urbanem očekávají potomstvo, což je určitě… (viac)