Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiálny text distribútora)

kombajn

Nechci, aby jste si mysleli, ze jsem barbar. Treba Americka krasa nebo Hodiny se mi fakt líbily, ale toto bylo fakt moc nudné. Kate, Leonard, vlastně všichni dobře zahráli a tahle dvojka ještě daleko víc než dobře. Bohužel to je všechno co o tom lze říct, společně s tím, že jsem se PEKELNĚ NUDIL. Slušná kamera, utahaná hudba, obrovské roztahané drama o krizi relativně mladého páru, taková Americká krása v 50. letech... Jenže Americká krása je daleko bližší dnešním lidem. Sorry, pro mě peklo a pekelné zklamání... ()

Jufonka

Jak já se na tenhle film těšila! Strašně! Mám ráda Kate Winslet, DiCaprio mi nevadí a Mendes je můj oblíbený režisér. A když jsem se koukla na trailer, tak jsem si byla jistá, že se mi film bude líbit a že se zařadí k mým nejoblíbenějším. Nevím, ale prostě jsem si tím byla jistá. Když jsem se však ocitla v kině a film už byl asi v první půlhodině, tak jsem si říkala, že ta zápletka určitě ještě přijde. Krásná hudba, krásné kostýmy (miluju 50.léta v USA), skvělí herci.. ALE! Jak už to napsal někdo pode mnou - nad těmito věcmi se každý zamýšlel nejmíň stokrát. Proč o tom má být 120minutový film? Je to jedna velká hádka manželů, kteří již nechtějí žít americký sen... Ale všechno je tam tak divně nedořečené a vlastně nudné. A co taky to podivné prolínání záběrů? Oni se seznámí, pak už jsou svoji, mají mít děti... jenže ty děti tam jsou dohromady asi třikrát. Nevím, měla jsem z toho naprosto smíšené pocity. Asi se na to budu muset kouknout ještě jednou, ale prozatím dávám jen tři hvězdičky, a to zejména za krásnou hudbu(!), za herecké výkony, nějaké záběry (běžící DiCaprio) a hlavně za ty 50.léta v Americe... /// Po roce jsem viděla film opět a měním hodnocení na čtyři hvězdičky. ()

/Pablo

Zajímavý a do značné míry působivý Mendesův počin, na kterém mi ovšem neseděla a spíše překážela postava Johna Givingse v podání Michaela Shannona. Jestliže v první scéně jsem jej ještě tak tak akceptoval, v té druhé mi vyloženě vadil. Nechápu proč musí být duševně nevyrovnaný a nervově labilní jedinec stylizován do role člověka, který všechno ví a všemu rozumí a který odhalí skutečné poměry mezi manžely. A Wheelerovic děti by tam být taky nemusely a nic by se nestalo. Ovšem výkon ústřední dvojice nemá chybu. Jedna drobnost: krásně bizardní atmosféru evokuje zajímavý kratičký střih, kdy David Harbour shlíží ze své zahrady na sousedy - paráda! ()

M.i.k.e

moje očekávání byla naplněna...Mendes se po delší odmlce vrátil ve velkém stylu,nemluvě o výkonech DiCapria (kterého mám čím dal radši) a již tradičně výborné Kate Winslet...jeden z nejlepších filmů poslední doby (a že těch opravdu dobrých filmů se v poslední době vyrojilo hodně).chtěl sem napsat ještě cosi oduševnělého,ovšem myslím,že vše už v předchozích komentářích bylo řečeno a hlavně ten od Limy mi přímo mluví z duše... ()

Lischai

Instantní deprese pro novomanželské páry. Místy trochu moc dialogů, Winslet i DiCaprio hrají jako o život a vystačili by si i s polovinou textu. Revolutionary Road je příjemný film hlavně v tom, že si ukousl právě tolik, kolik dovedl sníst. ()

Gee.Rocks

Kate a Leonardo jsou výtečná herecká dvojice. Je vidět, že si vzájemně imponují a proto jim to spolu tak skvěle jde. Nouzový východ je těžce stravitelný psychologický příběh. Perfektní herecké výkony potvrzuje i to, jak jsem celý film silně prožívala. DiCapria jsem chtěla v mnoha chvílích filmu uškrtit. Kate mi bylo v mnoha chvílích filmu šíleně líto, tolik jsem s ní soucítila. Sam Mendes je vynikající režisér, umí formulovat příběhy tak, aby zapůsobily. Každý kdo měl kdy dlouhodobý vztah ví, že je to každodenní boj. Boj o vlastní přežití i přežití toho "my". Pak někteří dospějí do stádia, kdy si už přejí, aby to "my" konečně umřelo a jiní se snaží to "my" zachránit. Zachrání ho? Zachrání sebe? Nakonec pro každého je ta cesta jiná a i konec si člověk může vysvětlit různě. ()

Jonash87

Pěkný, ač silně depresivní film. První polovina se rozjíždí pomalu a není na více než tři hvězdy, ke konci ale tempo stoupá, a to díky oběma hlavním protagonistům - Kate Winslet a zejména Leonardu DiCapriovi, který je schopný zahrát opravdu každý charakter. Oběma přitom emoce věříte, protože z nich sálají v každé jejich grimase. Bál jsem se samotného konce, ale ten je natočen nenásilně a po posledním záběru vás začne přepadat nejedna myšlenka... Příjemné překvapení, 85 %. ()

Martin741

Kvalitka! Leonardo DyKardio spolu s Kate Winslet vo filme o tom, ako neznesitelny a kruty moze byt americky sposob zivota. Vyzdvihujem herecke koncerty DyKardia a Winslet, hoci prvu osobu nemam rad. To vsak neznamena, ze mienim zadupat do zeme kvalitny film. 91 % ()

Aljak

Proste typicky Mendesovské, s tým neohrozeným nádychom depresie tiahnúcej sa v podstate celým príbehom. Ale na toľko krát prirovnávanú American Beauty to rozhodne nemalo, možno len čiastočne v niektorých častiach celého filmu. Tá vyostrená atmosféra medzi Frankom a April sa mi veľmi pozdávala, no vo svojej podstate sa celý príbeh točil dokola a dokola okolo toho istého, čo považujem za najväčšie mínus celého filmu. Aspoň že tá tendencia nebola úplne monotónna, ale postupne sa utápala až v akomsi vzájomnom negativizme a bezohľadnosti. Leo aj Kate skvelí, no na viac ako 3* to veru nevidím. ()

Rocky88

Asi budu za barbara, ale se mnou to ani nehlo. Mendes sice rejžovat umí a Winslet s DiCapriem hrají velice dobře, ale k čemu je to platné, když ve finále sedím dvě hodiny u filmu, jen bezduše zírám, nudím se a po skončení filmu se musím v duchu uklidňovat, že Mendes natočí ještě několik skvělých filmů a že tohle vzal jen na doporučení manažera, protože do hlavních rolí byli vybráni titanicoví Leo s Kate... Studené jak psí čumák.... ()

dezorz

Vyzera, ze je jednoduchsie natocit klisovy profi film o neklisovych veciach ako neklisovy hoc aj o klise. Divaci su spokojni, spokojna je kritika - len kvalita umenia nam niekam unika. ()

MrPierc

Příběh o procitnutí z představy, že každý z nás je nečím výjimečným. Tento pár začne vnímat, že stárne a nic se nestalo podle jejich snů. Ostatní to také vidí, ale bojí se to sami sobě přiznat. Po totmto filmu máte chuť se na celý život vykašlat = zjistíte, že žijete život, který jste nechtěli. Děláte práci, kterou nemáte rádi a nakonec zjistíte, že i ta láska vyprchala - byl to jen klam. Strach zjistit, že jste si vzali zbytečnou partnerku/partnera, který s vámi žije ze stejného důvodu. Toto nemí Americká krása - tento film je opravdu depresivní (najít důvod proč žit) i když se děje ve zlatých dobrých časech Ameriky. Snaží se dětmi zachránit vztah. Oba ví, že je to jen role, kterou hrají = iluze ( snídaně na konci ). DiCaprio předvedl neskutečný hysterický i hněvivý výkon. Kate zase ženu, která je ochotna pro sen obětovat cokoli ale nemá sílu čelit realitě. Tento film je dosti těžké popsat - zvlášťe mne, který nemá manželku a není mu 30. Až mi tolik bude, budu tento film vidět zase trochu jinak ! ()

shyster

Sam Mendes se vrátil na místo, kde to umí nejlépe. Na americké předměstí, kde za fasádou konformity nachází přetvářku a prohnilost. Vedle této velké shody s Americkou krásou můžeme nalézt i malé podobnosti jako podobný hudební motiv atd. Co nejvíc se mi ale na tomto filmu líbilo, byla sehranost ústředního manželského páru a pak zvláště Leonardo DiCaprio, který se snad pro takové role narodil (promiň ale tvoje snahy o drsňáka, popř. adolescentní chlupy na bradě z Labyrintu lží, ti vůbec nesedí). ()

Tomik12345

Řekl bych, že jedno z nejlepších dramat, jaké jsem měl v posledních letech možnost vidět. Totální herecký koncert hlavních představitelů, i když Kate je možná ještě o malinko lepší. Skvělá atmosféra, dialogy, parádní konec. ()

Petoss1

Dívať sa dne hodiny na hádajúcich sa manželov, to nieje pre mňa. Dobre, výkony môžu byť na úrovni, lenže príbeh bol zatratením už od začiatku. Ona chce odísť, on chce ostať, ona nechce tretie dieťa, on chce. Ok poriadne témy na hádku. A kde boli ich dve deti, nedozvedel som o nich absolútne nič. Prečo? Tento film mi nedal, vlastne okrem nudy, nič. 60% ()

Stanley

Cesta srdce je pro většinu lidí jen sen, přelud nebo idea, kterou neumějí, nechtějí či neodvažují se následovat. Pro některé je však cesta srdce jediná, po níž můžou jít a jakým způsobem dokážou žít. Když jim v tom něco či někdo zabrání nebo ztratí-li víru v sebe, stávají se z nich blázni, skomírají nebo umírají. Tito lidé tu jsou od toho, abychom si uvědomovali vlastní cestu srdce a hledali ji. Ta cesta není předvídatelná a někdy může připomínat pouhý nouzový východ. ()

Nach

Nouzový východ je hereckým duem Titanicové dvojice (ať mi všichni odpustí, ale ten stín tam stejnak vždy bude) Leonarda DiCapria a Kate Winslet, jenž nám ukáží, co znamená mít Americký sen. Ten jejich má evropské kořeny, ale spíše než snem, je noční můrou, díky které si oba sáhnou na samotné dno. Originalitu zde divák najde marně. Film hraje se zavedenými prvky, ale zato umí s nimi zacházet v míře profesionální. Toto slovo perfektně celý snímek vystihuje. Na nic si totiž nehraje. Od první do poslední minuty záživně zachycuje pestrý život dvou obyčejných lidí. Samotný závěr se snaží hrát na city, ale je to snad jediná věc, která u mě nefungovala. Vše ostatní vycházelo tak, jak si tvůrci jistě představovali. 75% ()

Attta

Vynikající film, který donutí člověka se zamyslet a to mám rád. Musím smeknout před všemi herci, protože film je především o emocích, které jak DiCaprio a Kate, tak i ostatní herci zvládli perfektně. Atmosférou nebo prostě jen feelingem se tento film hodně podobá Americké kráse hlavně kvůli Mendesovi a to mi docela sedlo. Hudba stejně právě jako v americké je vynikající a celkově velmi přesně dokreslila pocitovou stránku filmu. ()

Streeper

Nevím proč, ale tak nějak jsem si myslela, že půjde o romantický film a ono to bylo spíše psychologické drama, což mi v žádném ohledu nevadilo. Leonardo a Kate opět spolu na plátně předvedli úžasné herecké výkony. Příběh se mi sice zdál trochu slabší, ale výkony to docela podrželi. Akorát mi dělalo dost potíže se sžít s postavami. ()

Kolty a magie

Kolty a magie

02.04.2009

Kulku ze šestiraňáku by si zasloužil člověk, který vypustil na internet sice nedokončené, ale obrazově velmi kvalitní X-Men Origins: Wolverine, a magii zase studio Fox, aby se mu povedlo odčarovat z… (viac)

Komiksová kázeň Sama Mendese

Komiksová kázeň Sama Mendese

31.10.2008

Tak z tohohle se vyvine buď stoprocentní kachna, anebo jedna z nejzajímavějších komiksových adaptací vůbec. Studio Columbia Pictures totiž koupilo práva na drsného Preachera a momentálně prý ukecává… (viac)

Klasiky od klasiků

Klasiky od klasiků

11.04.2008

Chtěli byste atraktivní zprávy o mladých hezounech a třeskutých předražených velkofilmech? Třeba tu kachnu o Orlandovi Bloomovi v hlavní roli Prince of Persia? A co takhle novinka o dvou ošklivých… (viac)

Kate zaskakuje za Nicole

Kate zaskakuje za Nicole

15.01.2008

Jakmile Nicole Kidman dotočila válečný velkofilm Baze Luhrmanna Australia, s nadšením se vrhla na další projekt, nazvaný mateřství. S manželem Keithem Urbanem očekávají potomstvo, což je určitě… (viac)