Akt teroru, pri ktorom Gordy stratil celú rodinu, nebol osobný - jeho pomsta však osobná bude... Losangeleský hasič Gordy Brewer (Arnold Schwarzenegger) sa po náročnej záchrane niekoľkých ľudí z horiaceho domu vydá na schôdzku s milovanou manželkou Anne (Lindsay Frost) a synom Mattom (Ethan Dampf), ktorí naňho čakajú v kaviarni pred kolumbijským konzulátom. Tú však zmetie mohutná explózia... Zúfalý Gordy, ktorému priamo pred očami zahynú obaja jeho najbližší, si uvedomí, že krátko pred odpálením nálože s atentátnikom, prezlečeným za amerického policajta, hovoril... Agent FBI Peter Brandt (Elias Koteas) dáva Gordymu sľub, že kolumbijského teroristu Claudia Perriniho, prezývaného Vlk (Cliff Curtis), určite chytia. Ibaže vinou politických tlakov je vyšetrovanie prípadu odložené a jednotky CIA sa z kolumbijského územia stiahnu. Gordy, ktorý nemá čo stratiť, sa rozhodne nájsť vraha a pomstiť smrť svojich blízkych na vlastnú päsť. Vyhľadá si potrebné informácie na internete, skontaktuje sa s bývalým vojenským poradcom pre Kolumbiu Edom Coontsom (J. Kenneth Campbell) a po krátkej inštruktáži sa napriek všetkým varovaniam vydá do Kolumbie. Netuší, že po prvom stretnutí s miestnymi partizánmi sa mu dostáva na stopu nielen agent Brandt, ktorý ho sleduje pomocou satelitu, ale aj Vlk. Ten naňho pošle svojich mužov... (TV Markíza)

TesterX

Presne nevim, jak tento vytvor zhodnotit. No asi, ze je to fakt ptakovina. Presne ten typ filmu s Arniem, kdy se snazi vypadat jako citlivy, zdrceny muz, ktery objevi novy pocit- pomstu. V nasledujicich scenach jako Rambo nebo Terminator zmlati v jedne scene 5 vojaku se sapiky:). Ale je to prca:) ()

emilkac

najhorši Arnoldov herecky výkon. vyzera tu staršie ako rok na to v T3 ale nevadi. film patri medzi tie slabšie od Arnolda ale aj tak ma navrh oproti Seagalom, Van dammom a Stallonom:) ()

Sentinel

Příjemné překvapení. Už samotné slovní spojení "Arnold-civilista" může u některých lidí vyvolat tiky či cukání v koutcích, přesto se na to dá dívat. ()

Benjo

bylo mi 7 let, tehdy 20tiletý brácha mě s kamarádem vzal do kina na Švarcíka....těšil jsem se neméně než oni(filmovou vychovu mi bratr neodepřel)....ale to zklamání bylo útrpné...dyť Arnie téměř ani nestřílel ...pár bomb, pár zmlacenejch.... je fakt, že o d té doby jsem fim neviděl a vzpomínky mám zkreslené, ale asi nemám potřebu si tenhle film oživovat... ()

LeePriest

Typický příklad slabého akčního filmu. Dá se to přežít až do konce, tedy nejde o naprostou nepovedenost, ale následující den už člověk pomalu ani neví, že něco takového vůbec viděl. ()

Grimaldi

Čím víc si doplňuji filmy Arnolda z přelomu století, tím víc jsem rád, že se nakonec začal věnovat politice. Ne že by byl Collateral Damage nějak špatný, jen není úplně dobrý. Od počátečního spouštěče děje až po výlet do Kolumbie se na to dobře dívá, ale je potřeba mít celou dobu vypnutou hlavu. Jinak lze vidět nedokonalosti scénáře a celkovou zbytečnost celého filmu. Ještě že měl Arnie pak Terminátora 3, tenhle snímek by mu k funkci guvernéra totiž opravdu moc nepomohl. ()

Treble

Prostě klasickej námět, klasickej scénář, klasickej herec ... natočeno dnes, bez všech těch "perliček" které k "dnes" patří. Já to vidím jako poctivou práci... ()

Muztag Ata

Arnold pátrá po zlých teroristech co mu zabili manželku se synem - surfuje na stránkách s velkým nápisem "ANTI-DEMOKRATIC FORCES" a u toho popíjí kafe z hrníčku s americkou vlajkou....aby bylo hned od začátku jasno... ()

Fifk@

Sakra proč ti američané prohráli válku ve Vietnamu a dávno nenašli Usámu? Vždyť podle těchto filmů (které jak dobře řiká golfista mají konec "dost podobný", já bych se nebál říct, že jsou stejné) je tam každej první, kterému zabijí někoho blízkého, tak dokonalý assasin, že sám zabije klidně celý gang, armádu nebo cokoli mu stojí v cestě. Už se tomu pouze směji. ()

Luciaaas2

Arnie ve vážnější roli, nejedná se o špatný film. Myslím, že spoustě lidí nesedl a čekali další Komando. Já sem byl naprosto spokojený a je radost hledět na Arnieho ()

gezko

Je to také upotené, umačkané a hlavne zbytočné. Sa aj čudujem Arniemu, že na to pristal. Je mi jasné, že sa tu niekto snažil o reboot Komanda, ale značne prestrelil vedľa, ako tá jedľa. Škoda času. ()

whass

Podle mne vynikající napínavý akční film který má říz...akční scény jsou neskutečně promakané a celkově je jeden z lepších filmu od Arnieho. ()

jericho001

Jde vidět že je Arnie sice už trochu starší,ale pořád je to ten vazoun jakého známe.Podle mě je to docela dobrej akční film.Arnie sice nikoho nepokropí bezbolestnou,zato háže granáty ostošest,párkrát rozbije někomu hubu,a dokonce ukousne borcovi láskyplně kus ucha:-).Je to sice béčko,ale já jsem spokojený. ()