Grindhouse: Thanksgiving

všetky plagáty
Celý film

Fiktivní trailer, který nám nabízí pohled do městečka, kde začne zuřivě vraždit neviné lidi "fantom", který se neštítí ničeho. A ještě ke všemu si vybere svátek všech správných Američanů - Den díkuvzdání. Eli Roth natočil trailer, který poběží v kinech mezi dvěma filmy Grindhouse. (MareT.)

choze

Jako velký odpůrce Rotha musím skřípaje zuby konstatovat, že jeho trajler je v pohodě, ale to se dalo čekat, že si Quentin a Robert tohohle nýmanda, se kterým rádi chodí na pivo a kecají o filmech, ohlídají, aby jim to neposral. Až na to opakované sekání hlav (chtělo by to větší rozmanitost) a ochutnání krve policajtem, které není nablblé, ale vysloveně parodické, ale to je obávám se dost málo nato, abych kvůli tomu celý trajler odstřelil. S ohledem na závěrečnou parafrázi večeře z TCM by se možná dalo spekulovat nad splácáváním dvou odlišných žánrů dohromady (slasherů a exploitation), ale vzal to čert. Má to atmosféru, ty dodané škrábance jsou cool a voiceover geniální. Nicméně si neodpustím jedovatě poznamenat, že Roth by měl do budoucna točit jen fiktivní trajlery:) ()

Dudek

Nejdřív mi bylo trochu trapné hodnotit trailer, ale budiž. Roth se pochlapil a natočil úžasnou poctu klasickým hororovým trailerům. Vocie-over a několikrát opakovaný název filmu je prostě úžasný, na mysli se mi hned objevila vzpomínka na trailery ze zlaté éry béčkového hororu. Hodně se povedla i hudba. Škoda jen té slabé rozmanitosti vražd, na kterou tu už naráží choze, a také možná až zbytečně přehnané patiny, i když ta výsledný dojem nijak více nekazí. Koukám, že výsledné přijetí je docela zajímavé, ale co se vlastně dalo čekat... ()

Tuxedo

Každý kdo miluje Carpenterův Halloween a ostatní slashery ze 70. a 80. let, musí Thanksgiving považovat za geniální. Podle hodnocení je jasné, že mezi taková individua patřím ;o) ()

3DD!3

Tenhle trailer opravdu jakoby vypadl z let 70-tých. Rozhodně se mu nedá upřít nadšení a jistá zvrhlost dotažená až na maximum. Hlášky jsou výborné a podle mě je tohle nejlepší projekt Eliho Rotha. No a ano, vynikající voiceover. ()

MM_Ramone

Toto je najlepšia vec od amerického režiséra Eliho Rotha, čo som doposiaľ videl. Krátky, fiktívny trailer na starý, béčkový slasher horror. Je to jeden z niekoľkých podobných úletov, ktoré sa objavili v retro horrorovom projekte "Grindhouse". Originálna a vtipná myšlienka natočiť upútavku na neexistujúci film. *** ()

Niktorius

Genialní? Obyčejná a prachstprostá napodobovačka slasherových braků...Vždyť to by mohl mohl natičit i člověk, který jinak ke tvorbě filmů ani nepřičuchnul...Nicméně tento trailer dovede zaujmout a strhnout, sice ne tak jako Machete, ale lépe než ty zbývající..Proto za tři krvavé hvězdy...A neděkuj, Eli... ;-) ()

Spooner

Voice-over good, padající hlavy taky a pro fanoušky hororů naprostá povinnost. Trailery by holt Elimu šli, ale s filmy už je to horší ()

petero

Eli Roth tentokrát čisto priemerný (na rozdiel od trápneho Don´t). Film by bol opäť zbytočnosť, no našťastie celkový dojem vylepšuje duo policajtov a skvelí hudobný motív. Ako trailerový režisér je však Roth najlepší. ()

Phobia

Lehce zábavná úchylárna - na poměry Eliho Rotha hotové mistrovské dílo, ale že bych z toho skákala nadšením na trampolíně, to zas ne ;-). 59% ()

Divočák

Roth dokazuje, že není nic jiného než nadšený béčkař. I když "Thanksgiving" obsahuje několko fakt povedených nápadů, kudla v díře ani useknutá hlava při kouření ptáka nedokáží zakrýt nehoráznou monotónost a jednotvárnost tohohle traileru. Když už vám hlasový doprovod po páté oznámí furt tím stejným tónem "Thanksgiving", říkáte si, jestli se Rothovi náhodou nezasekl kazeťák. ()