Každému jeho kino

(festivalový názov)
  • Francúzsko Chacun son cinéma (viac)
Dráma / Komédia / Poviedkový
Francúzsko, 2007, 100 min

Josh Brolin, Antoine Chappey, David Cronenberg, Émilie Dequenne, Jean-Claude Dreyfus, Takeši Kitano, Michael Lonsdale, Nanni Moretti, Michel Piccoli (viac)

Film z roku 2007 který byl produkován a zkoncipovaný Gillesem Jacobem který chtěl oslavit šedesáté výročí Filmového festivalu v Cannes. Film je složen z 33 tří minutových krátkých filmů. Každý z nich natočil „někdo“ z momentální režisérské špičky. (gruvacek)

MarekT

Nádherný projekt. Sice mi občas něco nesedlo, na druhou stranu i tady platí "kolik lidí, tolik chutí", a tak se dá považovat za malý zázrak, že za minimálně průměrných považuji asi jen pět (Van Sant, Campion, Gitai atp.). Nepříjemně působící části tak dokonale vyvažuje hluboce se dotýkající Angelopoulosova pocta Marcellovi, Zhangův fejeton o úctě k dílu, Končalovského brilantní popis lásky k filmu, Morretiho nadšení pro obor, Oliveirův hold němé éře, Chenova vzpomínka na začátky... a takhle bych mohl rozjímat dále. Potěšily mě také komediální chvilky v podání Triera (sympatická hororová komedie), Polanského (divákův prožitek) nebo Kitana (sledujte každý obraz, nikdy nevíte, zda jste nepřišli o něco důležitého). Potěšila mě vzpomínka na mnoho slavných tvůrců minulosti a při sledování jsem přemýšlel nad tím, jaká je škoda, že takový projekt nevznikl už dříve, osobně by mě zajímal podobný příspěvek třeba od Tarkovského nebo Kubricka. Jinak si nemyslím, že by sled skečů byl až tak jednotvárný. Opravdu příjemně strávená dvouhodinovka, kterou doporučuji každému, kdo by se chtěl označovat jako cinefil. ()

Aquarius

Páčili sa mi Angelopoulos, Kitano, Gitai, Dardenne, Inaritu, Egoyan, Trier, Assayas, Cronenberg, Tsai Ming-Liang, Wong Kar Wai, Billie August, Elia Sulejman. ()

V-Ray

Měl jsem možnost vidět temeř všechny filmečky. Některe jsou perfetně zpracované, naopak některé naprosto zaostavají.. Horší ***.. ()

GeorgeHans

Len ak máte radi kino... A jednotlivé segmenty, ktoré by som odporučil natočili bratia Dardennovci, Coenovci, Trier, Polanski, Cronenberg, Ruiz, Lelouch, Wong, Salles, Egoyan, Konchalovsky, Moretti a Zhang. ()

fisus

Tohle se těžko hodnotí jako celek. Napočítal jsem rovných deset minifilmů, co mě zaujaly, zbytek byl buď průměr nebo mě nijak neoslovil. A co se mi líbilo? Určitě Lars von Trier a jeho pohled, se kterým jsem se ztotožnil. T. Kitano a jeho farmář v kině. D. Lynch a jeho typické bizarní představení. D. Cronenberg a jeho poslední Žid v posledním kině. K. Loach a vítězství fotbalu nad kinem, se kterým se sice neztotožním, ale pobavilo mě. E. Suleiman a jeho eskapáda na záchodě. R. Polanski a jeho úsměvný příspěvek. B. August a přecpaná promítárna. W. Salles a podařený hudební příspěvek. K. Chen a šlapající děcka a Chaplin. ()

S.Dedalus

celkově by si Chacun son cinéma zasloužil i méně než tři hvězdy protože především první polovina až na jednu nebo dvě vyjímky je velmi nudný sled kraťasů kterým se buď nepovede říct vůbec nic a nebo každý říká to samé že divák a jeho vztah k filmu je věc zajímavá druhá polovina filmu jde dle mého soudu s kvalitou o dost nahoru a najde se zde pár vynikajících kousků především Lars von Trier či Roman Polanski i několik dalších nadprůměrných dílek které pohladí na duši jako celek mě ale film o dost zklamal v podstatě me dokázali zaujmout jen to režiséři kteří se nesnažili zachytit emoce diváka během sledování filmu těch je bohužel ale větší polovina a liší se jen minimálně ()

kwejgaar

Kitano Takeshi - One fine day (**) Alejandro González Iñárritu - Anna (***) Lars Von Trier (*****) Roman Polanski - Cinéma Erotique (****) Yimou Zhang - Movie Night (*****) David Cronenberg - Suicide of the Last Jew in the Last Cinema (****) ()

JimiH

Velmi nevyrovnaný koktejl, kde je řada vynikajících kousků (osobní favorité Kitano a Innáritu), ale zároveň i několik neoriginálních nebo neskutečných nudných dílek (Polanski). Přesto díky rozumné stopáži každého segmentu a možnosti "spravit si chuť" u toho dalšího, jde o nadprůměrnou záležitost, ve které se skrývá řada upřímných cinefilních vyznání. ()

LukaZz

Tvůrcy - zajímavá jména. Jejich díla - průměr Je jasné, že za takovou chvilku není moc v silách vytvořit něco, co by mě, ikdyž mám rád krátke a výstižné, opravdu chytlo nápadem. Kromě pár zajímavých, které měli právě to "extraordinary idea" a velmi pěkné zpracování (Cronenberg byl opravdu zajímavě vymyšlen a udělán, Occupation - Lars von Trier - taky krása, Absurda a pak už ... skoro nic), to byly jen "pokusy" o zaujmutí diváka a ty u mě skončili ve složce nevydařené. ()

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

03.07.2016

V 77 letech nás v sobotu opustil Michael Cimino, jeden z nejnadějnějších režisérů 70. let. Cimino pomáhal v roce 1973 napsat druhý film s drsným Harrym (Magnum Force) a Clintu Eastwoodovi se zalíbil… (viac)