Drobčekovia

• Česko Mrňousci (viac)
Francúzsko, (2006–2012), 13 h 19 min (Minutáž: 2–6 min)

Ač je to možná k nevíře, i oni mají své sny, svá drobná trápení, své soky v lásce a hlavně překvapivě svérázný smysl pro humor. Žijí mezi námi, setkáváme se s nimi v podstatě každý den, a víme o nich tak málo! Přitom tito drobní tvorečkové denně prožívají svá velká i malá dobrodružství a leckdy i úsměvné groteskní situace. Vydejte se teď s námi do kouzelného animovaného světa a poznejte všední i sváteční dny našich hmyzích hrdinů. Věříme, že tato vtipná a lapidárně vypointovaná digitální parodie na lidský svět, zasazená do reálné přírody, poučí, potěší a hlavně pobaví děti i dospělé. (oficiálny text distribútora)

Olík

Stoprocentně vypointované novodobé bajky z hmyzí říše ke kterým mně přivedla moje rok a půl stará dcera…….díky ji za to :D------------------------------------------------------------------------------------------------Oprava původního hodnocení: Jak tak přibývají mrňousčí minuty, ubývá na propracovanosti a některé z nových dílů už jsou jenom, že jsou. Tvůrcům bych doporučil nechat pavouka úspěšně dokončit muší lov a já jdu odebrat jednu hvězdičku. ()

Jurkodak1

Jako dítě jsem tohle sledoval na TV Barrandov (v době kdy tam ještě nebylo přesoukupováno a program téhle televize ještě za něco stál) a i když mě to strašně sralo svojí nudností, tak jsem s otevřenou pusou zíral na ten vizuál, dneska již ale plně doceňuji i ten obsah, který mi kdysi připadal nudný. ()

Zagros

Velmi povedená animace mrňousků si vás dokáže získat sama o sobě a když se k tomu přidají i výborně vypointované mini příběhy podbarvené vhodnou hudbou je na úspěch zaděláno. O tom, jak jsou mrňousci skvěle udělání, svědčí i to, že se libí všem bez rozdílu věku a to se jen tak nepovede. Hodně silné čtyři hvězdy. ()

Fingon

Říkal jsem si, jak budu originální, budu-li srovnávat Mrňousky s italským animovaným seriálem Co se děje v trávě, který za mých mladých let (taky?) běžel jako večerníček. Srovnávat ovšem tyto dva seriály je jako porovnávat snímek Gertie the Dinosaur s Jurským parkem. Nářez - zběsilý let nad travinami, pohledy ze zvířecích očí (moucha, pavouk)... až bych málem přes tenhle cool výzor málem zapomněl, že se tu jaksi nekoná příběh. Díl, který jsem viděl, o berušce. Pavouk si utká síť, beruška mu ji protrhne, doletí ke kontejneru s mouchami, rozzuří je a při letu zpět s letkou v zádech potrhají pavoukovi síť. A znovu. Našel jsem jako bonus k filmu Past na žraloka a je to suverénně nejlepší částí celého DVD. ()

Nocturnum

Myslím, že v porovnání s jinými animovanými bejkárnami, které dneska televize tlačí dětem do hlav .. Upřímně, asi jedno z nejlepších novějších pořadů pro děti, které se dneska vysílají. Krásná příroda, animace působí příjemně, sledování mě osobně vždy velmi uklidní. Hmyz nemluví, ale komunikuje alespon tak, že vytvoří jednoduchou zápletku ideální pro děti, jimž je to určené. Perla mezi těmi přetechnizovanými, japonskými, akčními, komiksovými, bejblejdovými, betonovými, panelákovými, jetixovými a tak dále .. sračkami. ()

• V epizodě "Bezdomovci" veme farmář bedničku jablek a položí ji na bedničku brambor. V okamžiku "evakuace" je bednička jablek stále nahoře, avšak když se farmář k bedničkám vrátí, jsou nahoře brambory. (Jirka_Šč)