Chrobáčikovia: Údolie stratených mravčekov

• Česko Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců (viac)

Na malebnej lesnej čistinke sa jedného dňa rozpúta nepriateľstvo medzi kolóniami čiernych a červených mravcov. Príčinou sporu sú zvyšky jedla z pikniku, ktoré tam zanechal mladý pár. Odrazu sa uprostred znepriatelených strán objaví odvážna lienka. Skamaráti sa s čiernym mravčekom Mandiblom a pomôže mu zachrániť mravenisko pred inváziou červených bojovníkov na čele s hrozivým Butorom. Vydajte sa na cestu plnú dobrodružstva, priateľstva a fantázie do sveta tých najmenších...  chrobáčikov. (STV)

evulienka3

Nápaditá a krásna animácia doprevádzaná príjemnou hudbou sú hlavnou devízou tohto milého príbehu o chrobáčikoch, ktorý napriek tomu, že osemdesiat minút príbehu neprehovoria, vám napriek tomu vyrozprávajú svoje dobrodružstvá, ktoré na zažili pri zachraňovaní mraveniska. Napriek skutočne príjemnému a pozerateľnému príbehu je jeho dĺžka naozaj zdá sa mi premrštená a tak príbeh umelo natiahnutý čo mu u mňa uberá jednu hviezdičku. ()

Brinkley

V záplavě filmových odnoží dětských TV seriálů, velmi příjemný počin. Osobně bych ohodnotila spíše 4 hvězdami (neb čtyřminutová stopáž sluší Mrňouskům přeci jenom o dost víc).... byla jsem však přehlasovaná dětmi, tedy určitě povolanějšími diváky. A kdo jiný by taky mohl více ocenit a pochopit hmyzí boj o sacharidy. ()

honajz2

Seriál jsem naposledy viděl jako děcko a pamatuji si, že se mi nikdy moc nelíbil, ačkoli jsem obdivoval animaci. Když jsem poprvé slyšel o tom, že z toho bude film, nedokázal jsem si to představit, ale po dvou Ovečkách Shaun, z nichž jedna je hodně blízko tomu, aby se mi dostala do TOP 10 oblíbených filmů, jsem to už viděl jako poměrně reálné. A teď když jsem ten film konečně viděl musím říct, že se mi líbil. Akorát mě zklamal nenaplněný potenciál. Čekal jsem nějaké epické (tentokrát to myslím bez ironie) dobrodružství, ve kterém se malá beruška ztratí rodičům, zbytek filmu je hledá a poznává další obyvatele hmyzí říše, některé milejší, jiné míň. Vím, je to kýč, ale pořád by mi to přišlo příběhově atraktivnější než to, co z toho nakonec bylo, Samotná válka mravenců, která tady trvá dobrou půlku filmu, mohla být jen závěrem, protože i přes vynalézavost tvůrců mi ta bitva začala připadat poněkud utahaná. Asi i proto jsem z toho ve finále nebyl nadšený nebo okouzlený, jak zde někteří píšou, ale uznal jsem, že to vůbec nebylo špatné. Navíc já mám pro vyprávění jen obrazem slabost a už musím ocenit jenom to. Pak mě teda ještě zklamal humor, který je v drtivé většině případů čistě pro děcka, ale najde se pár výjimek (třeba závod berušky s mouchami nad silnicí). Jestli bych ale nějakou část měl označit jako kouzelnou a do jisté míry i roztomilou, tak tu s pavoukem, ta se mi líbila fakt hodně a za ni samotnou bych dal 5*. Uvažoval jsem nad slabými 4*, možná to i časem změním, ale teď to celkově vidím na silné 3* ()

Stružák

Teda natočit devadesátiminutovej animák, ve kterým nepadne ani slovo, to chce koule. Místy je to sice zábava, ale místy taky pekelná nuda. A opět je tu problém, že pro dospělé je to moc infantilní (a často nelogické) a pro děti zase až moc strašidelné. Nápad tu byl, ale bylo s ním naloženo prachbídně. ()

PetrPan

Když jdete s dítky do kina můžete očekávat dva výsledky, buďto budou zvoleným filmem pohlcena a třebas i hodinu a půl zůstanou zcela uchvácena sedět a ani nedutat a nebo vyberete špatně. Pak záleží na rozdílu Vaší odolnosti a jejich zarputilosti si prosadit svou a remíza není možná. Má dítka až na 54 zvídavých dotazů k ději, 4 vyčůrání dokonaná, 1 falešný poplach s vykakáním a rozsypání popcornu projevila jasné nadšení z této kouzelné pohádky, která se v mých očích povedla víc než seriál samotný a tak na rozdíl od filmového Oggyho, kde se tvůrci snažili o jakési originální pojetí zajímavé i pro dospělého diváka ( ve výsledku nuda pro děti i pro rodiče), tady to bylo jednoduché a přímočaré dobrodružství cílené zejména na ty šprčky, ale i s pomrkáváním na rodiče, scéna s Tyranosaurem ještěrkou, burtonovský pavouček či vlastně celé výtvarné pojetí potěší i vnímavého dospěláka. Za mě jasných pět. ()

• Film je věnován in memori Jeanu "Moebiusovi" Giraudovi, francouzskému malíři, umělci a spisovateli. (Terva)