Silent City, The

• USA Silent City, The
všetky plagáty
Krátkometrážny / Sci-Fi
Írsko, 2006, 7 min

Příběh nás zavede do jakéhosi města budoucnosti zpustošeného válkou. Sledujeme drama tří vojáků, kteří se potřebují dostat přes nebezpečnou zónu plnou sniperů a pastí. (J.Connor)

Suzana

Souhlasím se Stegrem, vypadalo to jako intro k nějaké depresivní střílečce...velmi krátké, působí to trochu okleštěně. Zajímala by mě delší verze :-) ()

Elyssea

Velmi, velmi depresivní. Cillian Murphy se tam jen mihne... Na celou verzi bych do kina nešla, sice by byla zajímavá, ale já nepřežiju ani obyčejný horor.. :-) ()

Langy10

Narazil jsem na to přes jednoho herce náhodně a podle obrázku to vypadalo slušně, takže se našla chvilka, kdy bych si to mohl pustit a musím říct, že mě mrazil mráz po zádech a husí kůži.. Fakt ten sedmiminutový úsek byl dokonalý a měl pointu.. Fakt pecka! Thumbs up sci-fi! 85% ()

C0r0ner

Krátkometrážní filmy mají tu velkou výhodu, že mohou být vytržené z kontextu a nemusí mít žádný začátek, konec a vlastně ani kontinuální děj. Proto se hodnocení zřídka vyšplhá na 5 *. Silent City je přesně ten případ, kterému není naprosto co vytknout, ale na druhou stranu prostě nesplňuje parametry plného hodnocení. 80% ()

Fallen_One

Trochu to město připomíná běloruský Pripjať. Když jsem tento film viděl na festivalu fantazie, připadal mi jako trailer do nějakého filmu. To, že to je film sám o sobě mně dost zklamalo. ()

lennyd

K tomuto kraťasu jsem se dostal skrzevá filmografii mého oblíbence Cilliana Murphyho, a poster mne nalákal ještě víc, takže jsem si filmeček našel a pustil. A jak to tak říct - zklamaný nejsem, ale na to abych uchcával blahem to bylo až příliš krátké. A ta jediná úžasná scéna je vlastně zachycena v samotném posteru. Nevím jestli ještě na motivy tohoto kraťáku někdy nějaký film vznikne, ale každopádně bych to určitě uvítal... ()

dANo

Zvláštny temný krátky film o vojne v ďalekej budúcnosti a o smole troch vojakov, ktorí v nepríjemnej situácii zháňajú vysielačkou pomoc... ()

Hennesy

Pekne depresívna vízia...dýchlo to na mňa atfmosférou B - čkových postapokaliptických filmov a zároveň poriadne krutým a reálnym vojnovým šialenstvom. Very interesting... ()

J*A*M*A*L

Fakt nevím co si mám od tohoto filmu (videa) myslet.Konečně jsem narazil na krátkometrážní snímek, který má super příběh.A podle příběhu, nebo spíš popisu jsem čekal sedm minut akce, adrenalinu a krve a podobných věcí, které do akčního žánru patří.Zde se jen volalo o pomoc a ještě k tomu marně. ()

sona123

Přidávám se ke komentáři Gemini. Vojáci v prázdném, zpustošeném městě. Apokalyptický příběh. Volání o pomoc, na něž nemá kdo odpověďět. Trochu málo, řekla bych. Kdyby to však měla být scéna z připravovaného filmu, určitě ano, takových je jako šafránu. ()

kukentipla

O čem to je? V blízké budoucnosti je planeta zdecimovaná válkou. Divák sleduje putování tří vojáků do SILENT CITY. Co já NATO? Tohle je vizuální lahůdka s Cillian Murphym. Když jsem kamarádům posílal odkaz. Dostával jsem za 10 minut odpovědi typu: Ty vole to je nářez, kdy to bude v kině. PS: dik Julo za link. ()

kubyno

Video postavené na atmosféře. Prakticky tam není nic jiného k vidění. O to víc možná může divák popustit uzdu své fantazii, ale i na tohle tam toho prostoru moc není. A přesto jsem těch sedm minut sledoval jak přibitý a napjatý a vůbec na mě tiché město působí hrozně sympaticky. Zajímala by mě delší verze, s příběhem a něčím navíc, takové zfilmované Fallout. ()

TheSpearCZ

Celovečerák bych rozhodně bral, ale tady mi přišlo, že chybí celá druhá polovina snímku. Velká škoda, že to nemá aspoň čtvrt hodiny. Čisté 3* ()