Ferdo Mravec

• Česko Ferda Mravenec (viac)
všetky plagáty
TV spot
Animovaný / Dobrodružný / Rozprávka / Rodinný
Československo / Veľká Británia, 1984, 26x25 min

Ferdo je veselý a nebojácny mravec s dobrodružnou povahou, červeno-čiernou bodkovanou mašľou okolo krku a bielo-červenými teniskami. Potešil už niekoľko generácií malých čitateľov knihy Ondřeja Sekoru. Šikovný a bystrý Ferdo Mravec sa ničoho nezľakne, so všetkým si dokáže poradiť. Zároveň je skvelým kamarátom, ktorý vždy ochotne pomáha svojim starým známym aj novým priateľom. (TV JOJ)

BitlDjus odpad!

Nikdy jsem tuhle pohádku neměl rád. Dementní mravenec Ferda, jeho teplej kámoš brouk Pytlík a do třetice všeho zlého ukňouraná fiflena beruška. Omlouvám se Pane Sekoro, ale tohle není můj šálek kávy. ()

4daPeace

Verdikt: Kromě hlavnich představitelů se mi dodnes vybavuje ten zlý slimák/hlemýžď. Jedna z nejděsivějších postav v dětských seriálech vůbec. ()

MarekT

Jako malý jsem se samozřejmě každé víkendové ráno díval, nicméně... Nevím, proč si berou českou národní klasiku na paškál zrovna Němci, výsledek je pak takový volajaký, stejně jako u Asterixe v Americe. Český dabing se celkem zdařil. ()

Lachtaan

“Práce všeho druhu!” Jedna z těch výjimek, kde jsem po té letité odmlce od posledního sledování velmi vděčný, že si ústřední písničku už příliš nepamatuju. Protože již kdysi mi po nějaké době lezla krkem. ()

Matematicka

V hodnocení tohoto seriálu plně souhlasím s gudaulinem. Co se nám předkládá pod rouškou Sekorovy předlohy, je opravdu hrůza. Poprvé jsem u tohoto seriálu přemýšlela i o hodnocení "odpad". Z dětství samozřejmě mám na tento seriál až nostalgické vzpomínky, ale to pro mě není vše, svým dětem ho rozhodně pouštět nebudu. Zajímavé komentáře: gudaulin, NinadeL. ()

willis odpad!

Neuvěřitelné zprznění Sekorova hrdiny. Český klenot poprvé vycházející v třicátých letech dvacátého století se dostal do rukou bandy neumětelů. Jak kresba tak celkové vyznění nemá s předlohou nic společného. ()

RadimFišer

Není třeba hodnotit. Pro děti je to pětihvězdičková záležitost. Úžasný zpěvák Kája Gott, který dosahuje v tomto seriálu vrcholu. Snad všichni znají znělku, včetně Japonska a Německa. Pro mě obsahuje hluboké poselství. Snažit se pochopit všechno a všechno postavit. Dneska to ale nejde a proto je to pro mě pohádka. ()

peetrejr

Pred nedávnom som mal tú česť vidieť túto rozprávku. Nepáčila sa mi a vôbec nie je pre deti! Plus divné sexistické narážky, ktoré úbohé dietky nemajú šancu ani pochopiť... hrôza. ()

gombarix

Noo, knížky mám velice rád, ale tohle bylo takové jakési divné a amatérsky působící. Neotřelý dabing Marka Ebena. A nejspíš jediné dílo lichtenštejnské produkce, které jsem kdy viděl :D ()

Plechpetr

Asi každý to někdy viděl. Je to nádherný animák a pro české děti to je prostě super. Ovšem nemohl jsem si nevšimnout, toho nádechu Německa. Zejména uniformy rezavých mravenců a jejich morální počiny. Děs běs ! ()