Kanibali

• Česko Kanibalové (viac)

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály. (Vapet Production)

uprchlice odpad!

Tenhle film je jen ztráta času.Plno zbytečných drastických scén a navíc to nemá hlavu ani patu.Prostě vopruz.Na konci se dalo předpokládat,že nikdo nepřežije.Tohle doporučuju jen silným žaludkům,protože je to opravdu DRASTICKÉ!!!! ()

ggggg odpad!

Tohle se může líbit jen nějakému zvrácenému sadistovi nebo nekrofilnímu zoofilovi, kteří nemají absolutně žádné zábrany. Já snesu ledasco, ale takovouhle úchylárnu opravdu NE! ()

solver

Tento film je netradiční. Přečetl jsem pár komentářů a přiznávám se, že to poslední, co si z něj pamatuji, je zabíjení zvířat, želvy. Asi to bude tím, že zobrazuje zabíjení lidí. ()

dynamyt1 odpad!

Pokud nějaký film nedokoukám, protože se nudím je jedna věc, pokud ho nedokoukám, protože se mi dělá mdlo je druhá věc. Z tohoto filmu mi bylo opravdu hodně špatně a mám respekt z jedinců, kteří tento (doslova) masakrální film shlédli celý. ()

Voxel odpad!

Nechutnosti, nechutnosti a... nechutnosti. Příběh je jen záminka k provozování kanibalistických, sadistických a velmi odporných scén. Při sledování tohoto "skvostu" se mi dělalo opravdu nevolno. ()

AltairAhad

2* za můj žaludek, že to vydržel. Kam se hrabou dnešní rádoby horory s nějakou pilou + pár zfetovaných děcek, co se nechají rozřezat. Tomuhle se říká pravý humus a sada! O tomhle filmu by se dalo hodně diskutovat a najde snad je pár filmů, které by mi tak zvedly žaludek jako tenhle ... výtvor! ()

Mark1983 odpad!

Jako školákovi mě tenhle film zajímal kvůli kanibalským likvidacím lidských kořistí,ale s postupem času bylo faktem,že mě ty italské horory přestávaly bavit a dnes mě už nebaví vůbec,jelikož to zpracování a herectví není nic moc a film je nakonec nudný a nezáživný bez ohledu na brutální scény s kanibaly,které mě braly jen jako školáka.Dnes tento film opravdu nemusím.Ale jednou Ruggero Deodato plánoval kanibaly s koprodukcí s USA,což mě zase zajímalo.Nakonec se film odložil na neurčito a je k dispozici jen tenhle nesmysl z osmdesátého roku. ()

Eisenmann

Film se vlastně zabývá otázkou umění a jeho souvislosti s lidstvím. Kam až lze zajít, abychom se nestali umělci na úkor své antropologické přirozenosti. Na druhou stranu je zde otázka civilizace, respektive střetu civilizací s naprosto odlišným přístupem k životu a smrti. Nevím, zda by v dnešní době někdo dokázal vystihnout tyto otázky lépe, nejspíš ano, ale naturalismus díla by se vytratil. Pro mě je to za uspokojivých 60%. ()

Askaneli

Snímek pojednává o střetu dvou vzdálených kultur. Téměř dokumentárním stylem s velmi živými výjevy nahlíží tvůrce na skupinku západních vědců-filmařů při vzájemném poznávání se společenstvy pralesních lidí s nízkou civilizační vývojovou úrovní. Původně líbivý záměr se zvrhne v neotřelý pokus vědců-filmařů o nastolení západní kulturní hegemonie. Tato snaha je však neslučitelná s domorodým pojetím lidské existence. Nastalé konfrontace vyústí v letální gastrosexuální hrátky. Jediná věc, kterou nechápu je, jak tato stoprocentní prasečina může získat pouhých 47% (hodnocení uživatelů k 2.10.2014). Skandální. ()

leonskennedy

Poprvé jsem to viděl na vojně a udělalo to na mě ohromný dojem.A to nejen nasilí,znasilnování pojídaní syrového lidského masa!Bez některých scén bych se obešel (želva,prase),ale jinak skvělej film s dobrou výpravou.Nesmim ještě zapomenout na krásnou hudbu dobře umístěnou. ()

Litty

Humáč, pri ktorom sa obracia žalúdok aj otrlejším divákom horrorového žánru. Pri niektorých scénach som zo znechutenia ani nedýchal. Detailné rozpitvanie morskej korytnačky, znásilnenie a následné naporcovanie jednej z aktérov, hnusu tam teda fakt málo nebolo, do toho znepokojivá hudba a fakt divní domorodci s ktorými by som do kontaktu fakt prísť nechcel. Koniec filmu je ako čerešnička na torte, presviedčajúc diváka že to čo sa im stalo si zaslúžili. Dve hviezdy dávam za efekt, ale vidieť by som to znova rozhodne nechcel. ()

Wez

velice kontroverzní film a je velice těžké ho ohodnotit-na jedné straně opravdový přínos kinematografii(v takzvaném found footage,a docufiction),ovšem na straně druhé zacházení se zvířaty,to mi opravdu nedělalo moc dobře-internet je dnes plný snad ještě horších věcí,ale na dobu vzniku je to fakt síla(nelíbí se mi to,ale nechápu,kde plno recenzentů-a to nejen zde kde vzali to,že se tam zvířata čtvrtí za živa a podobný hovadiny),nicméně příběh filmu se mi velice líbil a samotnýmu reklamnímu sloganu,že se vše opravdu odehrálo jsem beze zbytku věřil(a myslím,že v době vzniku by tomu věřili všichni-kdyby 3/4 z nich v roce 80 vůbec byli na světě-dnes je každý generál a světošlápek)-snad proto,že jsem s podobnými filmy neměl před tím nikdy zkušenost a jednak v tom možná asi sehrál roli věk-poprvé jsem to viděl asi v roce 82-83?,když jsem byl ještě žáčkem prvního stupně základní školy,asi 3 třídy-díval jsem se na to se svojí o čtyři roky mladší sestrou,která třeba u želvy znechuceně odvracela oči,ale ani mě z toho nebylo nejlíp,ale zase jsem chápal,že žrát se prostě něco musí-spíš horší scéna pro mě byla ta s prasetem,kdy ho jen tak zastřelil...Film plný paradoxů,ale určitě ne špatný..P.S.Velice se mi líbilo vlastní poselství tohoto filmu-režisér Deodato myslím o pěkných pár desítek let předběhl svoji dobu a věrně ukázal,jak probíhá vnucování jednoho světonázoru-kdo je vlastně divoch??Jsou to amazonští kanibalové,nebo ti,kdo jim vnutí i za pomoci násilí svoje vidění světa a maskují to vědou?Kdo je barbar?Národy mnohem zaostalejší než západní demokracie,nebo západní demokracie,které si vylžou záminky k válkám,srovnají vše se zemí,povraždí všechno živé,ale v očích západní veřejnosti si vše -i díky prolhaným médiím ospravedlní??Kdo je větší hovado??Saddám Hussein,který ůdajně použil na své lidi chemické zbraně,nebo pražská židovská řeznice z USAMadlein Allbrightová,která v rámci "demokracie a humanity" považuje půl milionu iráckých dětí kvůli svým ziskům za přijatelnou oběť její vlastní kapse-a ještě je jí to málo??? ()

Richie4422

Tento film môžeme označiť za úspešný pokus o kontroverznosť. Nepochybujem o tom, že sa v tej dobe stal symbolom toho, s čím sa dá do mainstreamu ísť a určite bol inšpiráciou pre mnohé iné filmy a to mu nik nezoberie. Ako horor to však naozaj nefunguje, divák sa len stane svedkom rôznych hnusov a snahou podať morálny odkaz. Znásilňovanie, vraždy, kanibalizmus, vraždenie zvierat (reálne) a ukážka toho, čoho sú ľudia schopní. A práve preto je škoda, že ten hororový faktor sa jednoducho nedostaví, čo uberá na zážitku. Ale aj napriek tomu si myslím, že stojí zato ho vidieť a stále aj teraz, o 35 rokov neskôr. ()

Deleah

Ó jé, film je to vskutku naturalistický a zneklidňující. Nejhorší je ta představa, že kolem se opravdu pohybují jedinci, kteří se sice hlásí k vyspělým národům, ale jinak jsou to zdegenerovaný svině, na které nemá žádný domorodec. Nic ve filmu mi nepřišlo přehnané, je to zobrazení nejhorší lidské špíny, hlavně co jsou někteří schopni udělat jinému člověku. A fakt mě nijak netrýzní na duši, že při natáčení filmu zemřela zvířata, zvlášť když byla stejně nakonec sežrána. ()

Mag67

Omlouvám se, ale ted nevím co mě mělo vyděsit, dlouhé záběry rozřezávání ubohé želvy, holka napíchnutá na kůlu jenom kvůli tomu, že ji tam znásilnili (akože doufám že to bylo hrané), to roztrhání za živa. Jsem zmatena a upřímně znechucena (...bylo to nahrané, díky bohu) ()

ver22 odpad!

Co jsem to právě viděla?! Proč to někdo natočil?! A jak dlouho mi tahle příšernost zůstane v hlavě?! Cannibalové jsou naprostou ukázkou toho, jak krutí mohou lidé být, ať už sami k sobě, či ke zvířatům. Koukali jsme na to v partě a ačkoliv jsme ze začátku (asi prvních 10 minut, než začala první krutá scéna) vtipkovali, že to bude "kravina", tak nás smích velice rychle přešel. Kravina to je, ale naprosto nechutná a úchylná, hlavně když se dozvíte, že scény se zvířaty nejsou "jenom jako", ale doopravdy. Že jim toto "herci" doopravdy udělali. Následovala scéna s trestem za cizoložství (nebo za co to vlastně bylo). To už se mi zvedal žaludek a chtěla jsem to vypnout. Dále brutální zacházení se želvami, brutální způsob utrhání (rozdupání, či jak to nazvat) rukou a nohou jedné z dívek z výpravy, znásilnění domorodé ženy, atd.,atd. A musím se přiznat, nedokoukala jsem to do úplného konce, protože to se nedalo. Viděla jsem toho už hodně a zde (stejně jako i u pár dalších filmů) sedí věta, že člověk ví, že se některé věci dějí, ale nemusí vidět vše. A já už nikdy nemusím vidět tohle. Odpad! ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato

29.12.2022

V jednom z posledních dnů roku přichází smutné zprávy pro fanoušky evropské žánrové kinematografie, ve věku třiaosmdesáti let totiž v Římě zemřel kultovní italský režisér a scenárista Ruggero Deodato… (viac)