Sluha Jeho Veličenstva

• Rusko Sluga Gosudarev (viac)
Rusko, 2007, 117 min

Réžia:

Oleg Rjaskov

Scenár:

Oleg Rjaskov

Dmitrij Miller, Alexej Čadov, Alexandr Bucharov, Xenija Kňazeva, Olga Arntgolc, Jelena Plaksina, Nina Loščinina, Irina Barinova, Jekatěrina Olkina (viac)

Evropa, 1709. V právě probíhající válce mezi Švédskem a Ruskem byli dva francouzští duelanti vyhoštěni ze země: jeden k carskému vojsku a druhý ke švédskému. Ačkoliv jsou odděleni, osud s nimi ještě neskončil... Dobrodružný příběh na pozadí velkolepé historické fresky nabízí jedinečnou podívanou! (oficiálny text distribútora)

Sikorski

Další překvapení ruských filmařů. Celou dobu mě bavil, herecké obsazení přesně sedlo. Hrůz se nebáli zobrazit hezky věrně a bez příkras.Příběh se vlekl, ale poté přišlo jemné zrychlení a konec sice trochu melodramatické klišé, ale jinak se tomu nedá mnoho vytknout. 5/5 za Alexandra Bucharova! ()

morlumak

Parádní historický film ze staré školy. Vypadá jako by z oka vypadl historickým filmům, které kdysi točili Francouzi. Nechybí napětí, souboje i romantická láska. Vrcholem je pěkně zpracovaná bitva u Poltavy. Nějaké chybky by se sice našly, ale na výsledném dojmu nic nemění. ()

Majklkm

Vítám Vás na dnešním hokejovém utkání na zimním stadionu u Poltavy, kdy proti sobě nastoupí tým Švédska proti Ruské sborné. Jakpak asi utkání dopadne? Švédové,kteří nastoupili v tradičních modro-žlutých dresech, jsou známí svou přesnou střelbou, skvělým útokem a hlavně skvělou taktikou vedenou trenérem Karlem XII.. Na druhé straně Rusové, v zeleno-červených dresech, mají sebevědomí tým, rozdělený do několik redut. Jde na nich vidět, že někteří jsou na koni a nebojí se jít bezhlavě do soubojů. Mají ostré čepele se kterými se nebojí srazit švédské protihráče k zemi. I oni jsou vedeni skvělým koučem Petrem Velikým (proč Veliký ví prej jen jeho manželka). Navíc ve svých řadách mají posilu, francouzského útočníka Schevaliera Debrese, který je pověstný, že na sebe dokáže upnout až deset protihráčů a umožnit tak svým spoluhráčům hladší a bezpečnější průjezd. Určitě můžeme od dnešního zápasu čekat velkou bitvu...:) ()

suvarasuva

Tak tohle jsem fakt nečekala .. je to chvílemi dost surové, ale na druhou stranu zobrazuje to skutečnost, která se tehdy děla, ale taky se mi zdá, že to nehrotili, tak jako by tento film s takovým scénářem, natočili američané. Je pravda, že mi chvíli trvalo, než jsem si vůbec uvědomila, který z těch dvou bojuje za co a neříkám, že tam nebyly scény, které tam být nemusely, ale nějak to působilo i přes tu stopáž docela svižným tempem a ne tak tíživou atmosférou (asi to bylo tím pěkným počasím...) Prostě zajímavý film.. ()

Pompeius

Těžké zklamání. Na východě se občas vylíhnou zajímavé věci, ale tohle to není. Zbytečně komplikovaný příběh, který je navrch všeho vyprávěn strašně schematicky a staticky. Dvě hodiny nudy, navíc s příšernou a zcela nepatřičnou a řvavou hudbou. Hollywood také pracuje s klišé, ale dokáže je aspoň technicky zpracovat líp. Jediným pozitivem byla výprava - hlavně vybavení vojáků a poctivé masové bitevní scény, žádné laciné nerealisticky vypadající CGI. Za to jediné dávám druhou hvězdu. ()

Michalov22

Dobře udělaný historicko akční film plný šermířských soubojů. Děj je poměrně jednoduchý a předvídatelný. Původně jsem chtěl dát *** , ale závěrečná bitva u Poltavy ( velice dobře udělaná, která také ukazuje nesmyslnost lineární taktiky a její užití v 18. století ) mě přesvědčila, že tento film si **** zaslouží. ()

MR.Lolofon

Ďalší so zaujímavých ruských historických snímkov. Prenesenie sa do iného konfliktu. Pozeralo sa na to dobre, niečo na vytknutie by sa samozrejme našlo no nič tak výrazné. Postavy boli sympatické , výpravnosť dobrá, výkony nezlostili. ()

sonnar

jedna poznámka... podobnost bojových scén s Patriotem... a to jak režisérská, kameramanská, tak zvuková... náhoda??? opravdu??? :D jinak hodně dobrá záležitost... ()

natascha058

Rusové mají rádi historické filmy a natáčejí i historické seriály, které se k nám bohužel nedostanou. Jsou výpravné a strhující a snaží se o autenticitu. "Sluha" mě tudíž nepřekvapil. Pět hvězdiček za pěkný zážitek a nepatetičnost, kterou nám cpou americká studia. Podle ohlasu soudím, že všem nám ten film byl zpracováním a "duší" blízký. Škoda, že se na ruskou tvorbu zapomíná. ()

BGH

Hrozna hudba, hrozny strih, hrozne herecke vykony a spoustu dalsich mensich ci vetsich hroznosti ala Hollywood... jedine, za co davam hvezdicku jsou nektere sceny ze zaverecne bitvy a za natoceni filmu z tohoto obdobi. Byt bohuzel asi spoustu divaku od hstorickych filmu spis odradi... Hm, po precteni par komentaru jen dodavam, ze tenhhle film ma k historickemu filmu asi stejne tak blizko jako Gladiator... Mozna chyba, ze jsem tenhle film shlednul tak kratce po vynikajicim Ridicule (Nevinne krutosti) nebo Valmontovi. Nebo co treba kapitan Allatriste (netvrdim, ze je zabavnejsi, ale rozhodne historicky vernejsi, lepsi, uveritelnejsi a filmarsky mnohem lepe udelany, vcetne zaverecne bitvy). Nebo treba takovy Dante...to si asi pustim na uklidnenou, at se podivam na pekny historicky film. Holt francouzi umi, rusove maji pred sebou kopu prace... ()

Sandai

Povedený historický film s hezkými šermířskými souboji a drsnou závěrečnou bitvou. Místy film sice trochu zakolísá, ale klady o hodně převyšují zápory. ()

padlar

Celkově nemohu říci, že by mně tento film nějak zaujal. V podstatě jde o několik příběhů spojených do jednoho. Bohužel je jich více, než by bylo záhodno a zbytečně to narušuje plynulost filmu. Co se musí naopak vyzdvihnout je výprava, ta je parádní. Plus mně překvapil i konec, což se mi zase až tak často nestává. Ale nic z toho není důvod, abych se na film podíval ještě jednou. ()

Falanx

55% Na rusáky velmi solidní dobrodružná taškařice. Velmi povedené šermířské souboje a reálné vykreslení doby si možná zaslouží víc, ale  nějak mne to nevzalo za osrdečník. ()