Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiálny text distribútora)

klerr

Film s velmi zajímavým námětem, který určitě stojí za shlédnutí. Ovšem na můj vkus jsou dvě možné linie zakončení, natolik spleteny dohromady, že jsem po skončení filmu byla stále nejistá, jak že to nakonec dopadlo?! Jinak třeba říci, že byl zde předveden naprosto famózní výkon Liama Neesona, který mě stále nechával na pochybách o svých úmyslech. Hezkých 70% ()

Georginek

Toz, co k tomu napsat? 3 hvezdy s odrenejma usima. Liam je perfektni jako skoro vzdycky, Justina nemusim a Christina a jeji ksicht je do nebe volajici. Tohle obsadit do hlavni role? Smarjapano, des a hruza. Jako celek to na me nepusobilo zrovna spatne, ale bohuzel je ve filmu tolik nelogicnosti, tolik rozporuplnych scen a konec je k nicemu. Jak ja nesnasim konce, kdyz nevim VO CO GO..... Jednoduse dalsi z filmu, na ktery se podivam a uz nikdy ho nebudu chtit videt a tentokrat ani nedoporucim..... Za cecky Christiny 50%..... Zadny horror, zadny Mystery, zadny Thriller.......proste zanr k nicemu. Mohlo to bejt klidne o dost nechutnejsi. Skoda. ()

martpolak

Tenhle film mě skutečně štval po celou dobu. (Možný spoiler) Nejdříve mi vadil přístup Deacona, pak bezmoc Paula, který víceméně věděl, oč jde, ale nemohl se přesvědčit. Nakonec pak naschvál, který mi Deason udělal... jediné, co mě uklidňuje, že ve finále získá Paul zadostiučinění a dozví se, jak to s Annou bylo. Nebýt toho závěru, tak vzteky snad něco rozbiju... (SPOILER) Projevy života, které v průběhu děje Anna měla, spolu se závěrečnou hádkou s Deasonem v rakvi, jsem zcela nepochopil. Doteď nevím, jak to doopravdy bylo s tím živá/mrtvá. Zdálo se, že byla skutečně živá.... Zvláštní film. ()

ellysium

No.Až na to,že hlavní hrdinka této duchařské věcičky má na čele jeden škrábanec,nevypadala jako by byla vevnitř celá rozlámaná po autonehodě.I když člověk musí uznat,že to tělo,až na pár škrábanců vypadalo slušně.:-)) . Brilatní výkon funebráka Liama Neesona byl poznačen některými jeho výpadky vůči mrtvým.Kdyby si to scenáristi odpustili,mohlo jít o jeho vrcholný herecký výkon.Totálně chladný,inteligetní balzamovač a poslední instance na rozloučenou.Justin Long zklamal svým výkonem na celé čáře,protože jako milenec působil v některých fázích,jako právě uprchlý pacient doktora Chocholouška.Jinak si Film zaslouží slušné hodnocení,i když zřejmě sami scénáristi do poslední chvíle nevěděli,jestli mají hlavní hrdinku nechat na onom světě,nebo na tomto.Ale to byl zřejmě záměr.Doporučuji,když nemáte večer na co koukat. ()

slavo75

Ako celok absolútne nepresvedčivé. Celkom sľubný začiatok sa prehupol do sledu - aj v tomto žánri - nudných scén. V tomto žánri je práca s fikciou žiaduca, ale na sprostredkovanie, resp. kladenie filozofických otázok o zmysle života a smrti, prípadne na zamyslenie sa nad tým, či existuje život po živote, to naozaj nestačí. Film, ktorý sa tvári hlbšie, než v skutočnosti je. ()

zekon

Dle popisu jsem čekal asi něco jiného, hlavně napínavého. Jenže jsem čekal a čekal a po 20ti min. měl chuť ukončit trápení. Vydržel jsem, ale napětí se nepřišlo, dialogy všech 3 herců.....ostatní mě připadli jako kompars, byly o ničem a celkově film vyzněl spíš trapně. Jediný mazec byla práce na mrtvole. Jinak film bez začátku a bez konce a bez ducha. ()

Svadbos

Čo robí Liam Neeson v tomto mysterióznom mumbo-jumbo horrore, je väčšia záhada, ako čokoľvek v scenári. Nič tu nedáva zmysel, s premisou, ktorá by sotva zaplnila polhodinovú epizódu z "Twilight Zone" a nie tento dlhý film, ktorý je taký ambiciózny ako jeho titul. ()

Drky

Solidní duchařina ve které se dozvíme co nás asi čeká po naší smrti. Krásná Christina Ricci, která dokonale sedla do role "nemrtvé" Ann, jež se po tragické nehodě nachází mezi životem a smrtí, probouzejíc se na chladném ocelovém stole pohřebního ústavu,jediný kdo s ní dokáže rozmlouvat jsou samo sebou mrtví a pohřebák, který má Ann připravit na důstojný odchod z tohoto světa. Ann se ovšem jen tak nechce vzdát a uvědomuje si co by všechno mohla ztratit pokud bude opravdu pohřbena. Pro mě zde nad všechny vyčnívá krásná Christina Ricci na, kterou jsem se nemohl v "naked scénach" vynadívat...:-). Hodnocení 3* a 70procent. ()

pavont

Prislo mi akoby reziser nevedel presne co chce, ci romanticku dramu, mysteriozny thriller alebo nebodaj horor. Kazdopadne za pozretie to urcite stoji. ()

chaosteory

Opět jednou film, který položí kopu otázek, ale vlastně neodpoví na nic. Tudíž je pouze na úsudku diváka jak děj pojme a na kterou kolej se vydá. Já jsem vykolejil už někde za první stanicí, protože tak jak jsou postavy a zápletka koncipovány mě po chvíli přestalo bavit. Buď byl tedy Liam tím vyvoleným, který celé dny musí poslouchat držkování mrtvol, přitom jim hodí pohřební facelift, vysvětlí jak a kudy do Bavorova anebo byl vymydlený workoholik, který šel vždy práci na proti. A když už to nakonec vypadá na druhou variantu, je zase všechno v kýblu. After life je spíš úzkoprofilový a s myšlenkou smrti a onoho světla na konci to myslí dobře, bohužel jsem se nechyt. ()

Sorna

Čekala jsem něco více... nadpřirozeného. Velmi se mi líbil styl kamery, napínavé momenty... ale ten zbytek. Téměř bych to označila za ztrátu času. Celý příběh postupně graduje, ale velké finále nikde. Škoda, mohlo to být lepší. ()

Unrealik

Nejsem si jistý, jestli se zrovna do tohoto filmu hodí to, aby v závěru měl divák v hlavně otazníky. Tedy otazníky by samy o sobě nemusely být špatné. Horší je, že pocházejí z toho, že si člověk říká, že se scénáristi snažili zmást diváka zbytečně. Nu, však uvidíte sami - film se snaží být nejistý v tom, zda je dotyčná živá/mrtvá, jenže bych jaksi řekl, že je celkem jasné, jak na tom je. ()

Patroxi

Dlouho sem nevěděl na čem holka je ... skvělej nápad jen nechápu že když v ustavu bylo víc jak jedna mrtvola že jen ona mohla mluvit atd to jediné sem na tom nepochopil do teď ... tento film si ovšem zaslouží za originalitu 4 hvězdy ()

Standey

Solidní psycho thriller se skvělou zápletkou a spoustou otazníků. Dal bych čtyři * ale krásná Christina (SPOILER) to nepřežila, tak jednu ubírám... ()

qwentin

Já prostě a jednodušše nevím, co s tímhle snímkem dělat...Po herecké stránce je dvojice Neeson a Ricci velmi dobře ztvárněna...o zbytku obsazení si to úplně nemyslím...příběhově mi vůbec nevadí otazníky, které film na konci zanechává. Je dobře, že si může každý udělat svůj vlastní pohled a není svázán a předurčen scénáristy. Námět se dal asi využít o trochu víc, ale i tak je to dobrá práce...Po celou stopáž jsem se dokázal soustředit...Spousta kladných aspektů...a přesto musím konstatovat, že to ve mě zanechalo jen pocit toho, že jsem na něco koukal a zabil tím hodinu času...Jak říkám...nevím, co si o tom myslet a každopádně to ještě za jedno shlédnutí stojí. Prozatím 60% ()

malyLibor

Tento film mne naprosto dostal. Jeden z nejmrazivějších hororu, jaké znám. Netečou zde sice potoky krve, nikomu nevrtaji do hlavy vrtačkou nebo nevydloubávají oči z důlků, přesto mne při něm mrazilo tak, že jsem ještě měsíc po shlédnutí vycházel z domu s hrůzou, aby se mi nestala nějaká nehoda. Brrr. Vřele doporučuji především těm, kdo si cení spíše inteligentně promyšleného příběhu než prvoplanového strašení. ()

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (viac)