Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

Kivis

Příjemně strávené dvě hodinky, ale žádné terno. Originál jsem neviděl, ale tenhle remake jede na vlně průměrných westernů, ničím nevyčnívá, většina děje je docela předvídatelná, ale dočkáme se alespoň relativně originálního rozuzlení. Jak to Baleovi s dřevěnou nohou běhá, je obdivuhodné. Mohl by z fleku na paralympiádu, kde by to i v současnosti natřel všem s moderními protetickými náhradami. Jestli máte slabost pro westerny, přidejte si k mému hodnocení jednu hvězdičku. Řemeslně je to totiž velmi dobře odvedená práce. ()

Bogrant

Nemilosrdná žánrovka, ktorá ctí predkov, no zároveň si dláždi svoju vlastnú, dosť rázne pôsobiacu púť na vlakové nádražie, ktorá vyvrcholí možno až prehnane citovou a zbesilou rošádou, kde sa núka otázka, či celé to predchádzajúce dianie vôbec stálo za to. Z pohľadu skvelého rančera Balea a fantastického zlosyna Crowea ťažko povedať, z pohľadu diváka, majúceho westerny vo veľkej obľube, pravdepodobne áno. Stále však veľmi obstojný zástupca žánru. ()

Skylwalker42

Konečně moderní western. Trochu pohoupává děj, ale dva hlavní herci to v pohodě utáhnou. Crowe je skvělý koltový psanec a Bane jako hrdinský, ač zoufalý, otec od rodiny. ()

mdf

Viděno až dnes kdy Russell Crowe byl hlavní hvězdou  na filmovém festivalu v Karlových Varech a můžu říct,že sice první půlka byla daleko lepší než ta druhá a ten konec,no nevím nevím,ale celkově mě to bavilo. ()

Pignon

Úplně na rovinu, tady ty čtyři hvězdy jsou za splnění formálních zásad špagety westernů. Jedna chybí, nebyl tam chřestící chřestýš a vlastně ani prašivý kojot…..jenom jedna prefikaná vrána, která se směje naposled. ()

Cloudy_cz

Nic se k tomu moc napsat nedá. Russell Crowe podá klasicky absolutně peak výkon. Kdyby první polovina filmu nestála za pěknou vyliž prdel a obstála by té druhé, tak je to vážně solidní. Na druhou stranu ale nejsem zrovna fanda western žánru, takže si na takové ty typické začáteční snímky prachprostý posraný pouště a přestřelky o vagón moc nepotrpím. První půlka 50%, druhá 85%. ()

coulismoulis

Já slyším za tunelem houkat divnej vlak… do Yumy se možná nedojede, ani do novomanželské postele, ale i přesto tohle rozhicovaný western road movie jedno niklákový zkouknutí ustojí. Russell svádí všechny okolo, nevynechá ani pouštní ptactvo, nejvíc ovšem samozřejmě jede po Christianovi, a to tak moc, že se kvůli němu chce (skoro) dát zavřít. Logika v tom není sice žádná, ale milovníci/ce rychlejch pušek a srdcervoucích (b)romancí si přijdou na své. ()

shaft

3:10 vlak do Yumy spolu se Zabitím Jesseho Jamese vhání novou krev do žil už dost zapadlému žánru westernu. Zatímco Andew Dominik se zaměřuje ve svém filmu spíše na psychiku postav, děj je rozvláčný a akce minimum, James Mangold to ve svém Vlaku do Yumy rozjíždí naplno a ani na chvíli se nudit nebudete. Perfektně vybraní herci v čele s Russelem Crowem a Christianem Balem už tradičně hrají výborně. Děj pěkně odsýpá, akce a napětí je tu dostatek, atmosféra by se dala krájet...Tak proč čtyři hvězdy? Hlavně kvůli konci, který se nebude líbit všem a scénáři, který by si taky nějakou tu úpravu zasloužil. 80% ()

Dispax

Vynikající western , který vám dá určitě zajímavou podívanou , moc se líbil , ale na plný počet mi tam prostě něco chybí :/. I když nutno uznat , že posledních cca 30 min je pěkně zajímavých , až mě to zvedlo z postele.. ()

smalda

Původní film z roku 1957 jsem neviděl,proto mohl být pro mě i děj překvapením. První polovina snímku vypadala na lehce nadstandardní western,ale zhruba v poslední třetině se to začalo vyvíjet velmi "podezřele",až to vyvrcholilo neuvěřitelně stupidním závěrem,který celý můj pohled a hodnocení filmu srazil hodně nízko! Velká škoda závěru,jinak to mohl být velmi zajímavý počin. ()

czenjek

No, film se mi líbil, dá se říct, že jsem se u něj nenudil. Konec byl zajimavy. Na jednu stranu si rikam, ze se Crow konecne zbavil tech tupcu kolem nej. Ale na druhou stranu mi to zakonceni na wetern moc nesedelo, takove moc "sladke"... ()

Drzy_orel

Christian Bale je jeden z mých oblíbených herců a i zde ukázal proč tomu tak je. Nikdy už asi nebudou westerny ala Winettou, ale i v dnešní době se dá natočit dobrej film tohoto žánru. ()

Jozue

Mno co říci....Konec byl naprosto příšerný a chování některých postav bylo místy dost nelogické. Jinak to nebylo tak zlé. ()

spawn87

Mozna proto, ze nejsem fanda westernu, tak tady davam 5*. Tenhle film me opravdu nadchnul. U trojice Crowe, Bale a Foster netreba opakovat jiz vyrcene. Ano par much to ma, ale nechapu kritiku na zmenu jedne z hlavnich postav ke konci filmu, vzdyt k tomu to cele smerovalo. Ale kazdy to chapeme jinak... Kazdopadne se na tento film znova rad podivam. ()

SmoKe911

Z počátku velmi slučný začátek na westernovku, ovšem prostřední část začíná ztrácet rychlost, a závěr se zvrtne do dojáku který mě zas tak moc neudivil. Tudíž dávám *** nebýt závěrečnýho slaďáku dám **** :) ()

elZoido

Jako příznivec westernů jsem musel hned vyrazit na novej filmeček tohoto žánru. Vlak do Yumy sliboval klasickou akční podívanou s množstvím klasických postav. Bohužel z kina jsem odcházel notně zklamán, neboť jednotlivé charaktery byly řádně přetažené a veškerá klišé byla maximalizována...skoro bych řekl že do absurdní roviny. Proměna klasického zloducha Bena Wadea ve skrz naskrz hodného člověka byla vrcholem filmu. Bohužel vrcholem špatným. Film nemohu doporučit. Jediné s čím jsem byl spokojen byla hudba. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)