Číslo 9

všetky plagáty

Lidé jsou pryč. Kdy a jak k tomu došlo, není příliš jasné. V troskách starého světa přežívají jenom podivní hadroví panáčci s čísly na zádech. Do této pochmurné doby se narodí Devítka, která je možná předurčena vše změnit. Když se potká se skupinou podobných figurek utíkajících před děsivými vražednými stroji, rozhodne se postavit na odpor. Promluvit vystrašené souputníky k boji však nebude lehké. Stejně jako zjistit, kdo pronásledovatelé vlastně jsou a hlavně – co se stalo s lidmi?

Ambiciózní celovečerní dystopický snímek 9 natočil režisér Shane Acker podle svého staršího krátkého filmu. Stejnojmenná jedenáctiminutová předloha měla v roce 2005 premiéru na festivalu v Sundance a Acker za ní sklidil zasloužené ohlasy. Kromě prestižních amerických studentských cen byl nominován také na Oscara v kategorii Nejlepší krátký animovaný film. Pod převod původního filmu do celovečerní podoby se podepsali také filmařští vizionáři Tim Burton (Mrtvá nevěsta, Karlík a továrna na čokoládu) a Timur Bekmambetov (Noční hlídka). Tak se zrodil jedinečný a vizuálně okouzlující animovaný epos, který svým myšlenkovým poselstvím přesahuje hranice „jenom“ animovaného filmu. (oficiálny text distribútora)

Ichabod

Výborná grafika, hudba i zvuk, postavičky i prostředí zase jsou něco trošičku novýho a akce kam se podívám... Úplně v pohodě animák co jde malinko jinou cestou. Svojí naivitou se nijak zásadně neodklání od mainstreamu, ale atmosféra je tak nějak silnější a posmutnělejší... temnější. ()

s.e.p.p

Originální animák s vymakanou animací a dechberoucími akčními scénami. I přes krátkou stopáž se zde ale najde několik hluchých míst, které kazí celkový dojem z filmu. Škoda, čekal jsem víc. 65% ()

NoFiction

Pánové skutečně nechápu, ale pro mě naopak svérazné a solidně okouzlující akční - fantasy - animovaná podívaná se vším všudy. Ve FullHd jenom radost na to pohledět. Já se rozhodně nenudil. Začínám mít slabost pro sešité voo-doo panenky. ()

MI-380

Krásné oživlé mechanické figurky v poválečných ruinách. Exhibice animace, která dává zapomenout na primitivní děj s pochybným poselstvím, což jsem si uvědomil až při závěrečných titulcích. Přitom na začátku to vypadalo na jeden z filmů roku. 70%, ()

Puyi

Celkem váhám jak film ohodnotit, totiž.... když to tak vemu, vlastně docela blbost :D...celkem zvláštní, ale za to dostatečně zajímavý děj, který určitě zaujme, ikdyž spojení techniky a křesťanství (?)...no ale proč ne. Zajímavé postavičky, poměrně dost akce, dobrá animace ovšem neuplně dostatečné (a jasné) vyvrcholení jinak celkem nadprůměrného animáku, ale tak asi jo - 3*. ()

Mackin

Nezvykle akční animovaný film se slabším příběhem, na jehož pořádné rozvinutí by bylo potřeba více než pouhých sedmdesát minut. ()

spikey1

cítil jsem se na konci filmu jaksi nenaplňen... příběh je jednoduše zábavný. stále se na plátně něco děje... ale příběh je celkově nedovyužitý... na 80 minutách by se mohl rozehrát velký příběh podbarvený minulostí a budoucností. ale divák je nucen si všechno domýšlet a shledává se s konečnou frustrací ze zvláštně nezakončeného konce. ()

Dethecus

Už když jsem sledoval krátkometrážní film "9", tak jsem věděl, že toto bude bomba, ale po pravdě toto předčilo všechna má očekávání. Krásné zpracování bojových scén a skvělá hudba... Škoda jen, že to bylo tak krátké....... ()

Composter

Výborné zpracování, výborný nápad...ale...atmosféra se mne dotkla jen občas - příběhu chybí poutavost. Namísto výchovných průpovídek na téma náboženství, vlastní jedinečnosti, svobodě, lidské aroganci si tvůrci mohli více pohrát s mytologií světa, ve kterém se 9 odehrává. V půlce filmu jsem si uvědomil, že se už jen koukám na pěkně rozhýbané obrázky a co se s hlavními hrdiny stane mne už nezajímá. Škoda, když už Devítku natočili pro dospěláky, mohli se tvůrci více odvázat. ()

Drnqonovic

Není toho moc, co říct. Původní kraťas měl nápad, myšlenku krásnou stylovou grafiku (někdo tu zmiňoval Planescape Torment, netrefil bych se lépe). Celovečerní verze je taková... bezzubá. Ze začátku se tváří jako akční nářez, poté přeskočí na rádoby strašidelné momenty, aby nakonec vše zakončila filozofováním nad nesmrtelností duše, chamtivostí lidstva a podobně veliké myšlenky. Neustále jsem měl dojem, že mi něco podstatné uniká, scénarista měl nejspíš lenivoou a v příběhu nechal děr jako v ementálu. Krásná, leč jednoduchá a nedomyšlená snaha o průlom. Snad příště. ()

Pecival

Originální zpracování, postavy a prostředí. Bohužel to je vše - příběh nic moc a ani nemá šanci se moc ukázat, přes samou akci. Bohužel tak je dosti nenápaditá, většinou hlavní parta před něčím utíká nebo někam se schovává. A tak zbývá jenom povedený vizuál. Tak tak za tři. ()

tommmy89

Od dôb, čo sim vyrástol z rozprávok a kreslených filmov, nemal som veľa práležitostí vzhliadnuť na niečo fakt skvostne narežírované, či graficky prepracované. Prvú verziu tohto kr. filmu som si pozrel ešte v Kino verzii, ktorá ma miestami značne znechuťovala, ale nedal som na prvý dojem, tak som si počkal na kvalitnejšiu verziu a "Booom", vznikol dojem, ktorý si nenechám zobrať ! "Aj z ničoho sa dá vykúzliť niečo", a obzvlášť v prípade, keď príde na tvorcu dobrá idea. 5 z 5 za zaujímavý motív a gr. prepracovanosť . ()

latvar

Tak to byla bomba, náramně jsem se bavil, číslo 9 ztrhlo ostatní čísla, aby se postavily proti divoké šelmě, kterou zabijí a pak po hloupé chybě, kdy Devítka oživí ještě hrůznější stroj se stávají lovnou zvěří, 90% ()

Hanzisko

Jedna z nejlepších a nejpozoruhodnějších animací, které jsem měl možnost spatřit. Už na první pohled je zřetelně vidět podpis Tima Burtona, kterej si tady střihnul producenta po skvělym Sweeney Todd a před celkem nudnou Alenkou. Sice se z toho dalo vymlátit podstatně víc, ale taky to mohlo bejt o dost horší. Takových 75% ()