Režisér Stuart Gordon se díky své prvotině Re-Animator proslavil především jako tvůrce čistokrevných hororů. Neznamená to ale, že by se stejně elegantně nedokázal pohybovat i ve vodách thrilleru, kořeněného navíc řádnou špetkou velmi drsného černého humoru. Důkazem toho je pak snímek Střet, který natočil v roce 2007. Svůdná Mena Suvariová, kterou si celý svět dodnes pamatuje především díky Americké kráse, v něm ztělesňuje sympatickou dívku Brandi, přes den tvrdě a svědomitě pracující v domově důchodců a přes noc rejdící po večírcích. A právě jí se po jednom prohýřeném večeru stane dost velká nepříjemnost. Stačí chvilka nepozornosti a už pod koly jejího auta leží přejetý bezdomovec Tom s tváří Stephena Rey. Brandi zpočátku samozřejmě reaguje, jak má, a chce zraněného dopravit do nemocnice, jenže velmi záhy jí začne v hlavě tlouct kováříček pochybností. Podobný incident by jí přeci jen mohl dost pošramotit budoucnost. Ani v práci by to jistě neslyšeli rádi. A proto nakonec společně se svým přítelem zvolí alternativní řešení. Odvezou Toma domů, kde ho chtějí nechat vykrvácet. A posléze odklidit. Z bruselského festivalu fantastického filmu si tento film odvezl cenu Stříbrného havrana. (oficiálny text distribútora)

Dubro

Fargovská jednohubka, akú môžem v každej polohe. Mena a dokonca ani Suvari mi k životu veľmi nechýba, no spôsob, akým sa Rea nechal voziť v aute po nočných uliciach, ma nenechal chladným a dokonale prebral z počiatočných driemot. Príchod lopaty menom Hornsby to celé vybrúsil na vynikajúce 4*. ()

BoredSeal

Klasická ukázka toho, co postrádám u drtivé většiny nových filmů - prostý námět rozvedený poctivou režií bez ohledu na přístupnost a tvrzení, že lidi jsou v podstatě dobré bytosti. Stuart Gordon už od King of the Ants točí originální temné městské thrillery a pořád umí. ()

cariada

Tak tohle je poměrně hustý. Už jenom, když Brandi srazí chlápka, který jí proletí sklem a ona ani nemá snahu zastavit, ale jede i s chlápkem až domů, kde neví co s ním. Každý jiný, by přinejmenším, zastavil a nebo to v tom leknutí někam napral. Ale určitě by dotyčného schodil a ujel bez něj. Tohle bylo hodně nezvyklé. O to je pak težší se ho zbavit dál. A nastává tu dilema co dělat. Jak málo stačí a život se převrátí. Velice solidní atmosféra a pěkný konec. ()

kosta73

Vypadá to, že se mistr Gordon rozhodl jít ve šlépějích svého kolegy Raimiho ( famózní THE GIFT! ) a chtěl si také vyzkoušet i něco trochu jiného, než na co jsou u něho fanoušci zvyklí. A výsledek? Dobré.. .dokonce moc dobré. Směr, kterým se Gordon vydal počínaje snímkem KING OF THE ANTS ( dobré ), podivným EDMOND ( kterýžto mě moc nepřesvědčil ), ve STUCK totiž vypiloval skoro k dokonalosti. Mrazivá komorní záležitost opepřená tradičně výborným výkonem Stephena Reye, Gordonův krásně barevný look + jeho lehce úchylný osobitý rukopis ( scéna s psíkem ) a v neposlední řadě přesvedčivá Mena Suvari, prostě vše je jak má být. Přesto bych se také přimlouval, aby se mistr vrátil k tomu, co mu jde bezkonkurenčně nejlépe a čeho jsme si mohli naposledy užít v jeho epizodě MASTERS OF HORROR...stýská se mi! ()

ecceHOMMO

Ak je tento príbeh inšpirovaný skutočnosťou, tak sa pýtam: " Preboha aké IQ malo to dievča "....celá tá situácia a jej riešenie mi prišlo nanajvyžš dementné ( bez urážky )....A akcia na konci síce bola najlepšou časťou celého snímku, ale ťažko mohla napraviť výsledný dojem. ()

PetrPan2

Sledovat Menu Suvari sice není tak zábavné jako hroutící se William H. Macy v Edmontovi, ale zase to vynahrazuje skvělý Stephen Rea (i když po většinu filmu ležící v bezvědomí) a perfektně gradující závěr. Je zajímavé, že zatímco v Americké kráse měla Mena Suvari dablérku, která na fotografiích nahradila její obnažený pupík, v tomto filmu se již ukáže tak jak ji Pán Bůh stvořil (škoda toho příšerného účesu, ale nejspíš to patřilo k roli). ()

jondoe

Asi treba dopredu varovat vsetkych hororovych fanusikov, ze film Stuck nie je ziadny horor. Skor by som povedal napinavy a krvavy thriller v ktorom sa da najst aj trochu cierneho humoru. Stret je film o tom ako sa clovek moze dostat vdaka nepozornosti a nespravneho rozhodnutia do velkych neprijemnosti. Po kratkom asi patnast minutovom uvode, nam reziser Stuart Gordon pripravil skvele napatie z trvanim az do perfektne zvladnutemu a vygradovanemu finale. Bolo pekne vidiet po dlhsom case aj Menu Suvari, ktorej ten divoky rapersky uces sice moc nepristal, ale vykon podala velmi slusny. ()

kchaja

Opravdu bych to hororem nenazval, ale označení trochu krvavější thriller by sedělo. Možná pokud půjdeme trochu do hloubky, tak z toho dostaneme tortue thriller, kde místo toho, aby oplzlý padesátník mučil krásnou dvacetiletou divu, tak úspěšná mladá pečovatelka z domova důchodců mučí padesátiletého muže, který se stal skoro bezdomovcem z důvodu velkých dluhů. Celým snímkem prostupuje pokrytectví konzumní společnosti, kdy každý hledí sám na sebe a zde to dojde až do takového extrému, kdy si hlavní postava cenní svého úspěchů víc, než života druhé osoby. Výborný film s výborným námětem. ()

kery-

Myslím že označení "komedie" na prvním místě si to rozhodně nezaslouží, jedná se především o krimi/thriller a to celkem vyvedený. I přes rozporuplné komentáře tady jsem spíš na té straně, kde se film líbil. Jediné co mi chybělo bylo 5 minut toho, co by následovalo "po". Nejprve jsem dal filmu 4 hvězdičky, ale po chvilce jsem si řekl že film je přesně na hranici 3-4, takže raději snížím.. ()

MareT.

Při tomhle filmu jsem neměl problém věřit tomu, že je podle skutečné události, protože takovou šílenost prostě člověk nevymyslí. Odsejpá to, má to v sobě originalitu, postavy jsou dobře napsané i zahrané. Já jsem spokojen. Tři dávám prostě jen za to, že v rámci možností je to vlastně maximum. ()

Ezekiel1

Neuvěřitelně slabý a klišovitý film. Gordon je velice průměrný režisér. Nevim, kdo mohl STUCK charakterizovat jako horor. Není zde jedinná hororová scéna. Chudák Mena Suvari...ta dopadla. Moc mě mrzí, že se na tom všem podílel herecky jinak charismatický a skvělý Stephen Rea. ()

sona123

Předně jsem na film vůbec nebyla připravená, takže jak přitápěli, jen jsem nevěřícně kroutila hlavou a z thrilleru se přeorientovala na to, že je to vlastně docela slušný, byť nečekaný horor. Je tu plno krve a nechutností a hlavní hrdinka, ta sympatická sestřička, která tak pomáhá inkontinentním staříkům, se mění v pěknou bestii a zrůdu. Druhý hlavní hrdina, nezaměstnaný Tom, který se právě stal bezdomovcem, je tak trošku robocop, tolik zranění, vozí se přes půl města ve střepech coby pozůstatcích předního skla auta, krvácí, kde to jen jde, nohy zlomené...a přesto ne a ne naposledy vydechnout, i když se sestřička se svým přítelem dealerem pořádně snaží. I když to obsahově možná zní tak trochu jako slátanina, není to vůbec špatný, má to švih, černý humor, překvapivé momenty a vůbec to stojí za to. ()

Ricky_CZ

V žádném případě se nejedná o horor, ale spíše o drama s prvky komedie :) Téma je vyždímáno do dna a jako napínák před spaním funguje úžasně. Jen nedokážu překousnout hlavní hrdinku a její myšlenkové pochody. Rozhodně nejde o film pro lidi, kteří se vztekají, když nějaká z postav jedná naprosto iracionálně (a je stupidní kráva). 58% ()

tenebrae86

Gordon mě opět potěšil a přišel s hodně humorným kouskem. Upřímně jsem se u něj zasmál lidské blbosti. Hodně mě bavil ten černoch, který na první dojem působí pózou gangstera a nakonec je to takový prdelatý moula :). Prostě příběh "ze života". ()

Wancohoff

(DVDRip 24.7.2009) uzastne, jednym slovom uzastne.super scenar,plny napadov,hlavne co sa tyka stareho pana v garazi-tym padom logicke chovanie.fajn herci, teda stary pan a mlada, atmosfera rokov minulych,fajn hudobne podfarbenie. so starym panom so sucitil,tiez vdaka scenaru ktory mu venoval prve minuty. jednoduchy napad skvelo natoceny,so vsetkym co ktomu patri.horor nie, ale pre mna excelentny thriller ktory ma drzal v napati od zaciatku do konca, co sa uz veeelmi dlho nestalo. darmo,stary pan Gordon sa nezapre.nemam co vytknut.nech si hovori kto chce co chce u mna 90% ... trochu nadhodnotim a dam 5* ()

Joll

Výbornej, uvěřitelnej (odehrávat se to jinde než v americe neuvěřím :) )a napínavej survival thriller. Zde je příklad jak se dá za málo peněz udělat hodně muziky.Doporučuju. ()

Johny M.

Trochu vtipná, ale jinač spíš nudná podívaná s hromadou nesympatickejch herců (až na Menu) a děsnou muzikou... na Gordona hodně slabý... ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon

25.03.2020

Ve věku 72 let zemřel filmový a divadelní režisér, scenárista a producent Stuart Gordon. Zprávu včera ve večerních hodinách potvrdila jeho rodina. Rodák z Chicaga začínal na divadle, proslavil se… (viac)