Režisér Stuart Gordon se díky své prvotině Re-Animator proslavil především jako tvůrce čistokrevných hororů. Neznamená to ale, že by se stejně elegantně nedokázal pohybovat i ve vodách thrilleru, kořeněného navíc řádnou špetkou velmi drsného černého humoru. Důkazem toho je pak snímek Střet, který natočil v roce 2007. Svůdná Mena Suvariová, kterou si celý svět dodnes pamatuje především díky Americké kráse, v něm ztělesňuje sympatickou dívku Brandi, přes den tvrdě a svědomitě pracující v domově důchodců a přes noc rejdící po večírcích. A právě jí se po jednom prohýřeném večeru stane dost velká nepříjemnost. Stačí chvilka nepozornosti a už pod koly jejího auta leží přejetý bezdomovec Tom s tváří Stephena Rey. Brandi zpočátku samozřejmě reaguje, jak má, a chce zraněného dopravit do nemocnice, jenže velmi záhy jí začne v hlavě tlouct kováříček pochybností. Podobný incident by jí přeci jen mohl dost pošramotit budoucnost. Ani v práci by to jistě neslyšeli rádi. A proto nakonec společně se svým přítelem zvolí alternativní řešení. Odvezou Toma domů, kde ho chtějí nechat vykrvácet. A posléze odklidit. Z bruselského festivalu fantastického filmu si tento film odvezl cenu Stříbrného havrana. (oficiálny text distribútora)

Tomket

Chtěl jsem se bát, chvilku ano,ale pak jsem se pobavil. Jak režiséři umějí být reální. Nečekejte nic světoborného. Jak říká můj kámoš: "Prostě fun:)" ()

GameboyNES

Takhle pekelně černou komedii, jsem kurevsky dlouho neviděl. Malá sboristka, je tu dobře švihnutá a kdekoho brutálně obkládá fošnou nebo pánvičkou. Škoda že nemůžu dát plný počet, neb mi bylo špatně od žaludku s toho počátečního hnusného haphipování. ()

snakepit

Bezduchá blbina o chlapíkovi zaseknutom v prednom skle so slabým scenárom a ešte slabšími hereckými výkonmi pri ktorej som nevedel, či sa mám báť, alebo smiať sa (nad blbosťou hlavných postáv). A to sa uz radsej nevyjadrujem k rapperskemu ucesu Meny Suvary. ()

Mamlas

Šílená blbá baba přejede chlapa, ten ale přežije a nechce umřít. Ona chce aby umřel a ve své vypatlané hlavičce pro to dělá co může. Takový komorní film, spíše TV než film. Nicméně dívatelné. Vyznělo mi spíš jako černá komedie. (26%) ()

Arkagas1989

Tak tenhle film je slušný thriller na pomezí hororu, pokud máte rádi černý humor, tak se u něj i zasmějete, ale komedie to rozhodně není. Nutno říct, že celý tenhle film se točí okolo toho, že Brandi nabere zfetovaná chlápka, kterého má zaklíněného v předním skle s nohama na kapotě, a ačkoliv by každý jiný člověk zastavil a pomohl, Brandi doveze Toma až do garáže a je rozhodnutá ho tam nechat pomalu umřít. Ale Tom je zase rozhodnutá za každou cenu přežít a zachránit se. Přibývá bolesti, krve a scén, které opravdu nelze brát vážně. Ve finále je to ale brutální thriller o tom, kam až je člověk schopný zajít, aby sám neměl problém. Pro milovníky hororů kategorie B-D absolutně ideál. ()

TD

Příběh postavený na absurdních náhodách, nesmyslném jednání postav a, mimochodem, taky na rasistických stereotypech. Latinos od vedle nezavolají policii, i když najdou u sousedů rozpáraného pána, protože nemají rádi policii. Namakaný černoch samozřejmě ví, jak se zbavit mrtvoly, protože to asi negři normálně dělají, resp. skoro každej někdy někoho voddělal, že jo, vždyť víme, co je to za zvířata. _________ Sociální kritika: vše, co film říká je, že lidi jsou zlí (kromě obětí). Film se odehrává v nečitelném prostředí, není tu nijak naznačeno, proč v těchto zabydlených, tichých ulicích nikdo neslyší, když se u baráku několikrát po sobě vystřelí z pistole (zároveň není žádný důvod se domnívat, že jde o záměrně pokřivený obraz skutečnosti). Stokrát opakovaná klišé z podobných filmů od Baby Jane dále. Dějové zvraty slouží jako záminka pro oddálení závěru a další gore efekty. _________ Pokud příběh něco ilustruje, něco o společnosti říká, tak mě zajímá, co. Že i pečovatelka může být svině? Neřeší se prostředí, sociální ukotvení postav, jejich myšlení, motivace. Míří kritika na postavy- typy, na maloměstské prostředí, na nefunkční sousedské vztahy? Ne, nemíří nakonec nikam; misantropie není sociálně kritický postoj. A i kdyby byl, tak kritika společnosti bez zobrazení společnosti samotné je naprosto nefunkční. ()

bobin

Velká krvavá podívaná . Souboj viníka autonehody se svojí obětí zde graduje až do šokujícího finále . Jestli je toto dle skutečné události , tak zůstává rozum stát . Na tento film jen tak nezapomenete ! ()

veverysiak

Keď to začalo mať slušný spád, začali sa do dovtedy celkom obstojného deja pripletať druho až treťoradé zbytočnosti, ktoré to všetko začali degradovať, a odkedy začal Štefan bezostyšne špacírovať s otvorenou zlomeninou predkolenia a dierou v pečienke po garáži ako cirkusový akrobat, asi to dojalo aj dovtedy celkom obstojne hrajúcu Menu, ktorá išla s výkonom rapídne dole, ešteže jej urýchlene scenárista ponúkol rolu hrianky, škoda premárnenej šance, takže 45%. ()

LordMalak

Jak rychle se může stát z člověka s diplomem bezdomovec se svým vlastním nákupním vozíkem. A do toho obava o práci a co všechno člověk udělá, aby se nic neprovalilo. Horor rozhodně ne, thriller určitě. Stojí za vidění. ()

bloks

Výborné béčko. Napätie od začiatku až po koniec. Dobre zahrala herečka, ktorá sa nečakane mení v surovú mrchu - kto by to o nej povedal. Drsný koniec sa dal očakávať. ()

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon

25.03.2020

Ve věku 72 let zemřel filmový a divadelní režisér, scenárista a producent Stuart Gordon. Zprávu včera ve večerních hodinách potvrdila jeho rodina. Rodák z Chicaga začínal na divadle, proslavil se… (viac)