Max Payne je zatrpknutý individualistický newyorský policajt, ktorý neuznáva pravidlá hry, pretože už nemá čo stratiť. Vyšetruje sériu záhadných vrážd, ktoré by mohli súvisieť so smrťou jeho manželky a dieťaťa. Maxov svet je temný New York, mesto rozkladu, mesto zločinu a drog. Na svojej ceste naráža na mocné sily – skutočné aj nadprirodzené, ktoré sa snažia skryť zdrvujúcu pravdu a Maxa navždy umlčať. Je počuť zvuk ohromných krídel a takmer v tme je možné zazrieť ich tieň. Okrídlený démon Valkýra s rozďavenými ústami a červenými očami je kľúčovou stopou k tým, kto zničili Maxovu rodinu. Je však aj tým, kto ohrozuje Maxa a iných posiela na desivú smrť... (TV JOJ)

Curlytom

Dopředu chci všechny upozornit na to, že hru Max Payne jsem maximálně registroval podle jejího názvu, ale jinak jsem s ní neměl vůbec nic dočinění. To by se mohlo zdát jako výhoda, protože jsem byl prost jakýchkoliv očekávání nebo vědomostí toho jakým směrem by se měla vinou dějová linie filmu … a prost jsem zůstal i po shlédnutí filmu. Ok … dozvěděl jsem se, že Max přišel o své blízké, že je to asi dobrý polda (minimálně býval v době kdy byl schopen poslouchat co mu kdo říká a neodcházel s výrazem tvrďák z prostředku rozhovoru) a že je nějaká smrtelně nebezpečná droga. To je asi tak vše. Jak jsem neměl rád Marky Marka když se pokoušel rapovat tak musím říct, že jako herec se mi přece jen líbí víc a i v tomto kousku předvedl něco ze svého hereckého umění. Taky jsou tam pěkné holky, ale to je asi tak vše. Pokus o atmosféru ala Sin City, kdy jsem chvíli nevěděl jestli sněží, prší, padají peříčka nebo všechno naráz filmu z mého pohledu také neprospěl. V závěru tedy spíš nic než moc. ()

bass

Jsem rád, že jsem na to nešel do kina, byly by to vyhozené peníze. Jako fanouška hry, mě tato filmová adaptace znechutila. ()

Toumyk

Velké očekávání vystřídalo velké zklamání. Ač jsem v kině vydržel až dokonce odcházel jsem o kilo lehčí a zážitek na bodu 0. Výraz AKČNÍ KRÁVOVINA je i pro tento film docela nadsázka... Bouhužel závislost na příběhu ze hry zřejmě byla důvodem toho, že se mi tento film vůbec nelíbil. Za efekty bod - takže * ()

Simo16

Síce som tento film videl len nedávno, je pre mňa obrovským sklamaním a v kútiku duše som dúfal, že aj napriek negatívnym odozvám k filmu sa mi bude páčiť, ale bohužiaľ nestalo sa tak.Po skvelej až výbornej hre prichádza niečo tak neskutočné, bizarné, prehnané a herecky nezvládnuté.Málo akčných scén, nepriehľadnosť deja, blbý koniec, hlúpa kamera a ani samotní herci nenadchli.Jediné čo sa mi páčilo bola hudba, ktorá aspoň trocha zakryla to, čo považujem za NAJVAČŠIE SKLAMANIE ROKA 2008. ()

Miloško

Nechápem také slabučké hodnotenia.Veď toto sa naozaj dalo.To štýlové pozadie filmu zo stálymi snehovými vločkami,tá krásna Olga Kurylenko,ako vždy výborný Wahlberg,ale aj príbeh sa mi páčil.A ešte tie výborne zostrihané akčné prestrelky.Hru som nikdy nehral. 7/10 ()

Paladin25

Ja som sa pri tomto filme skutočne nudil. Jednu hviezdičku dávam za vizuálne spracovanie. O nejakom príbehu alebo vykreslený postáv v tomto filme nemôže byť ani reč. Tento film ma jednoznačne sklamal. ()

Jirásek

Vezměte vylouhovaný Matrix, Gladiátor a Constantine, nechte projít varem, zamíchejte a vyjde vám hodně naředěný Max Payne. Opravdu slabý čaj, bez účinků, kde až křečovitá snaha o zajímavé záběry místy vadí (zpomalená a příliš dlouhá scéna, kdy Wahlberg zastřelí přes hlavu brokovnicí toho pána, co stojí na ochozu mě zvedla z křesla. Čekal jsem bůhví co, ale nebylo tam nic. Prostě ho odpráskl). Hru Max Payne jsem hrál, takže oceňuji alespoň některé detaily ve filmu, jinak fakt nic. Marku tohle fakt nebyly tvoje "Good Vibrations". ()

pasqviL

Málo akce, necharizmatický Mark Wahlberg aka Max Payn, ale na druhou stranu když akce tak výborná, Olga je tu zase tak neuvěřitelně sexy až je škoda že tak rychle umře :). Každopádně podlě mě se to dá natočit mnohem lépe a tohle je jeno slabý odvar aby se vlk nažral a o kozách tu ani nemá cenu se bavit :) ()

waitFORit!

Príbeh, ak sa dá vravieť o príbehu je úplne mimo toho čo fenomén Max Payne predstavuje. Scenáristom stačilo keď už nechceli vymýšlať nič nové bezducho prebrať scenár z hry. Je jedno či z jednej alebo z druhej pretože obidve boli kvalitné s postačujúcou zápletkou, ktorá by síce potešila ale nepriniesla by nič nové ergo by ani nič nepokazila. Lenže oni sa vybrali úplne iným smerom. Asi si pozreli všetky trailery čo nám hra ponúkla a potom si z toho spravili svoj "ucelený" obraz ako to má "správne" vyzerať. Výsledok je ovšem úplne opačný. Nebyť Marka tak by bol film dostal odo mňa o * menej ... dalšiu má za efekty a poslednú za sneh :) ten sa im fakt podaril ... tie outdoor(vonkajšie) scenérie sa mi proste páčia ... ()

djbarrel

Na jednu stranu jsem to čekal lepší, po přečtení komentářů zde zase horší. Film nemá s herní předlohou mnoho společného, při hodnocení z tohohle pohledu se to moc nepovedlo, ale když budu koukat na film jako na film a nebudu řešit hru, tak se film jako takový docela povedl, atmosféra není špatná a efekty jsou vynikající. Lepší průměr. ()

Sady1993

Že film bude mít se stejnojmennou hrou společný jen název a Monu, to jsem předem očekával. Ale že to bude až tak neuvěřitelná nuda s debi*ním dějem, mě skutečně nenapadlo. ()

Matthew00

Hrozné sklamanie od tohto filmu, horší príbeh sa ani nedal natočiť. Nmealo to spoločné nič s hrou Max Payne, keby nebolo dobrého výkonu herca Marka Walhberga bol by tento film považovaný za katastrofu. ()

harvy

Som velky fanusik hier s Maxom Paynom a preto je tento film pre mna velkym sklamanim. Mozno keby som nikdy nehral tuto hru tak by som si povedal ,ze vcelku normalny akcnak ,ale kedze tuto hru poznam takmer detajlne tak musim zial povedat ,ze je to velke sklamanie :/ Niesom ziaden maniak na pocitacove hry, ale Max Payn ma proste dostal. Ta husta a temna atmosfera hry je proste jedinecna. A prave film v tomto zaostava hoc sa Moore snazi navodit atmosferu ako v hre tie zasnezene ulice , padajuce vlocky, spomalene zabery, ale proste na hru sa to vobec nechyta. Ale predovsetkym co je na hre najskvelejsie a co robi celu hru tak dokonale pochmurnou a temnou nieje len dokonala vizualna stranka ,ale predovsektym je to hudba !!! Hudba od Merilyna Mansona je neskutocna a robi celu hru neskutocne tajomnu. A to zial vsetko vo filme chyba a preto okrem nazvu to nema s hrou zial nic spolocne :( A navyse herec James McCaffrey je omnoho doveryhodnejsi ako Mark. A este na zaver Monu vobec nemala hrat Mila Kunis to skor Olga Kurylenko by bola lepsia Mona ! Je to proste nepodarena kopia hry bodaj by tento film nikdy nevznikol !!! ()

Mustaffa

Připomínalo mi to mix Sin City a Matrixu, ale jen v určitých momentech ve vizuálním zpracování. Jinak se celý film táhne jako nudle z nosu a nějak se nic neděje. Triky vypadají dosti lacině, což je škoda, protože se podařila filmu slušná atmosféra, ale její potenciál nebyl vůbec využitý. Herci zahráli tak nějak nemastně neslaně. Sice herní předloha byla na PC hit, ale tento snímek se jim nestane ani omylem. ()

Kazisvet III.

Z předlohy si to ve své podstatě vzalo akorát prostředí a pár scén. Jinak se nejedná o herního Maxe, což je vcelku škoda. Čekal jsem mnoho, dostal průměr. Alespoň, že triky a depresivní atmosféra špinavého zimního velkoměsta zůstala. 3/5 ()

kosaka

Čím lepší mi přijde stejnojmená počítačová střílečka, proslulá příběhem a zpracováním, tím větší bylo mé zklamání z tohoto filmového zpracování. Nenapadá mě nic, co by se dalo pochválit, snad jen Mark Wahlberg, kdyby však měl co hrát. Druhá hvězdička za podobu Mony, ale víc už nenajdu. ()

otamat

Po vsech tech recenzich a komentaru od kamaradu jsem k filmu proste musel pristupovat z jistymi obavami. Ze neni film prilis akcni ... zahrajte si hru a zjistite, ze i zde se akci setri jako kvalitnim safranem. To, o co tu jde predevsim je atmosfera. Tady ale tvurci - dle meho nazoru - zustavaji nekde na pul cesty. Marka mam docela rad, ale tady jsem mu nejak neveril ani jeden krok, vycedenou hlasku ci vystrelenou kulku. Ostatni ale celkem funguje vcetne svudypritomneho snehu / deste. V ramci zanru se jedna o nadprumerny snimek, ktery ale bohate staci videt jednou a v hlave vam moc dlouho nezustane. ()

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

Johnny Depp ve třetím Batmanovi...

14.09.2008

...a k tomu Colin Farrell v Sherlocku Holmesovi či filmový Duke Nukem... Ano, jsou tu „Fámy, drby, klepy 2“ ;-). Veterán Michael Caine si naplno užívá mediální pozornosti, spojené s úspěchem Temného… (viac)