Dealer III

• Česko Dealer III (viac)

Fanúšikovia Sopranovcov musia vedieť: Filmy trilógie Dealer Nicolasa Windinga Refna majú to najlepšie z blízkeho a osobného zobrazenia každodenného gangsterstva – a nemusíte vidieť žiadny z nich, aby ste pochopili ďalší. Tretia a najlepšia časť série sa zameriava na srbského drogového kráľa Mila, malého zlodeja v pôvodnom filme. Okrem toho, že pripravuje večeru pre 50 hostí na oslavu 25. narodenín dcéry Mileny, pripravuje aj komplikovaný obchod s drogami. Keď namiesto heroínu dostane 10 000 tabletiek extázy, Milo je z novej drogy zmätený a zavolá bývalého bodyguarda a súčasného reštaurátora Radovana, aby mu pomohol. Refn nakrútil nervózny, pohlcujúci film, ktorý sa hrá ako celovečerná verzia paranojou presiaknutej scény varenia cestovín z filmu Mafiáni od Martina Scorseseho. (Film Europe)

adamix

Dánska mafiánska trilógia o drogách a ľuďoch spätých s nimi zakončená sekvenciou o najlepšej postave - drogovému bossovi Milovi. Film je natočený typickým Refnovským štýlom, ktorý sa zaoberá výlučne hlavnou postavou a jej problémami. Nočným klubom a ponurým uličkám sme dali zbohom a teraz sa vyskytujeme v reštauráciach a odvykacej miestnosti. Milo aj napriek svojmu dôchodcovskému veku nehodlá zahodiť dealing, komplikuje mu to však nespolupráca okolia, ktoré ho neustále buzeruje, zhadzuje a ponižuje, dokonca i vlastná dcéra. Rozhodne sa však vziať povinnosť do vlastných rúk, zavolá si na pomoc dávneho priateľa Radovana a môžeme si užiť vôňu (alebo puch) starých čias. Koniec koncov svoj trest si Albánec, Turek a Poliak po toľkej neúcte zaslúžili, čo som si poriadne vychutnal. Sociálno-pracovný podtón bol opäť zachovaný, pretože sa tu prelína starostlivosť o rodinu s povinnosťou pre robotu. Po tomto filme som si Refna obľúbil, pretože sa síce jedná o jednoduchého umelca, ktorý ohúri nízkorozpočtovkou ako málokto a znie originálne, je to však stále umelec a to by sa nemalo zamlčať. Vynikajúca trilógia. Som veľmi rád, že skončila nosatým dobrákom Milom, z ktorého vyžaruje rešpekt. Za mňa 80%. ()

CrazymanM

Mě osobně se nejvíc líbil první film,tento je však také velmi dobrý,po pomalejším začátku to získává tempo,nechybí tomu vtip,Milo je velmi originální postava! ()

NeMiQ

Veľmi dobré zakončenie trilógie, kde podľa mňa bola dvojka trochu slabšia ako jednotka a trojka bola výborná, veľa nechýbalo k plnému hodnoteniu. Živo a reálne podaný nie ľahký život dealerov drog. Nuž každý sa niečim živíme a každý to máme do istej miery ťažké, niektorí museli posunúť hranice svojej humánnosti pekne ďaleko od bežného priemeru ()

DonBraso

Zlatko Buric alisa Milo ve svém chrámu.Každodenní chléb Mila je prostě jedna velká hra při oslavě své dcery,kdy se mu sakra podělá kšeft a pak jako dobrý kuchař přichystá vskutku závěrečnou hostinu.Vcelku jako dvojka,ale mnohem lepší,oni prostě ty balkánci se na tohle hodí vždycky.Chuťovka podáváná na konci byla slušná gore pochoutka pro milovníky těla,která zvedle kredit filmu kupodivu až moc,protože ta se pamatuje.Tedy nejvíc si pamatuju tuhle."To co jsi uvařil se nedá žrát! To zelí bylo velký vy hovada co na tom máte,koukejte žrát! A maso je syrový! Cože,maso je syrový?Tvůj čůrák je syrovej" ()

solisoli

Gangsterská trilógia v tretieho dejstva s dejom narodeninovej oslavy Milovej dcéry. Milo stíha všetko, obchody s drogami, navariť dcére, účasť na terapii a počas narodeninovej párty, rozštvrtiť kolegov z brandže a to nie hocako. Na jedného v mrazničke sa ešte zabudlo. Aj keď pútavé, ale z pozície primitivizmu nechutné, odporné a brutálne. Potom všetkom tiché a pokojné ráno pri kávičke. Čo k tomu ešte dodať. ()

blondboss

Tento záverečný diel dánskej gangsterskej série sa začína a pokračuje pozvoľným tempom, aby postupne nabral grády, ktoré potom vyvrcholí nezabudnuteľnou dlho trvajúcou scénou v záverečnej tretine filmu. Zlatko Buric ako jediný hral vo všetkých častiach a právom mu Refn venoval jednu epizódu, ktorá asi najzásadnejšie ukazuje zvrátený svet podsvetia, a nielen toho dánskeho. Na európsku filmarinu je to veľmi vyspelé a miestami až surovo zarážajúce. 80 % ()

Gortyna

Vůbec to nebyl špatný film. Jen jsem nepochopil tu závěrečnou likvidaci. Pokud jde o zahlazení stop, tak to nemělo vůbec žádný smysl. Asi se jednalo o recesi nebo černý humor, ale ten film takhle vůbec nebyl stavěný. A s koncem filmu si scénář jaksi nevěděl rady. ()

Spevo

Dosť neznáma trilógia z Dánska, ku ktorej som sa dostal vďaka CSFD a neľutujem. Mám rád takéto filmy, ktoré reálne zobrazujú drogové podsvetie a všetko okolo toho. Pre mňa najlepší prvý a tretí diel, druhý ma bavil najmenej a aj hlavná postava mi bola najmenej sympatická, Milo & Radovan rulez. :) Prvý diel: 80%, druhý diel: 60%, tretí diel: 75% ()

RomanT

Trilogie, která neskutečně graduje. Nevýrazná jednička s Frankem, o třídu lepší dvojka jako sociální studie dealerského budižkničemu Tonnyho v podání Mikkelsena a pak trojka, opět zcela jiná, jako psychologická studie stárnoucího bosse Mila, na jejímž konci mi málem vyskočilo srdce. Autentičností, atmosférou, skvěle zahranými postavami, industriální hudbou i tichem na pozadí se podařilo vytvořit takové napojení na hlavního hrdinu, jaké jsem dlouho nezažil. Koho by to napadlo, že mi hlavní záporák jedničky a dvojky bude nakonec sympatický a budu s jeho problémy soucítit. Refn a Buric mi připravili opravdu silný zážitek, k nejvyššímu hodnocení ale chybí jediné - chuť se na film podívat minimálně ještě jednou. Na tohle opravdu nemám žaludek. ()

RF

Nedodíváno. Hlavní představitele mě ničím nezaujali, nevtáhli do prohnilého kodaňského podsvětí. Předešlé díly se mi líbily víc. ()

jopal

Velke sklamanie po predchadzajucich castiach a zvlast podla urcite nadneseneho hodnotenia na csfd. U mna kvalita ide kazdym dielom dole. Kym v druhom to este ako tak drzi vyborny herecky vykon hlavneho hrdinu, v tomto odmietam umelo navysovat hodnotenie jedinou brutalnou scenou, ktoru doverne poznam z kazdorocnej zabijacky mojich prasiatok. ()

max cady

Skvele zavrseni trilogie.Skoda,ze jsme se nedozvedeli o osudu Franka.Jako satisfakci beru Radovana.Vsem doporucuji!SHRNUTI:Pusher 95%,Pusher II 90%,Pusher III 95% ()

Luciaaas2

Bezchybná trilogie, Seveřani stále dokazují, že umí točit zajimavé filmy, které jsou velmi chytré, poutavé, originální a mají hloubku. Pusher je vyborný a když odbočím, tak další Severské snímky jako Muži, co nenávidí ženy, Barbar aj. Jsou mnohem zajimavější než nakrášlené hollywoodské rádoby filmy. Jen čekám, kdy Američané natočí remake Dealera, co už se teď stalo osudným u betsellerů Millenium ()