Dealer II

• Česko Dealer II (viac)

Vychudnutý a potetovaný, zároveň hrozivý a čudne nežný, Mads Mikkelsen exceluje ako skinhead, anti-hrdina dánskeho filmu od režiséra Nicolasa Windinga Refna, ktorý sa opäť vrátil do formy. Samostatné pokračovanie nás vracia do drogového kodanského podsvetia kukláčov a šľapiek a zameriava sa na najnižšieho z nich, skinheada Tonnyho. Práve vyšiel z väzenia a dúfa, že sa vráti k svojmu bývalému spôsobu života, ale jeho otec, vodca podsvetia ovládajúci množstvo obchodov s drogami a drogových operácií, s ním zaobchádza ako s nemotorným sráčom. So štýlovou intenzitou udržuje Refn akciu napätú a vecnú. Na jeho poslednom filme, hollywoodskom trileri Fear X, spolupracoval so zosnulým veľkým spisovateľom Hubertom Selbym Jr. (Requiem for a Dream). Dealer II, ako portrét machistického človeka s nízkou úrovňou života, nesie opojný vplyv Selbyho tvrdej prózy. (Film Europe)

subic

Ve dvojce se na scénu vrací Mads Mikkelsen, v jedničce měl jen vedlejšku jak poskok dealera, který v půlce dostal do rypáku baseballovou pálkou a druhou půlku filmu proležel ve špitále. Tady zahrál na jedničku. Máma mu umřela, když seděl a fotřík tak prudil, že ho radši propíchnul a několikrát. A ještě si stihl upíchnout děcko se šlápotou a fetkou, tak ho sebral a odjel s ním. Zbytek váhám mezi 3 a 4 frčkami. Není to zase tak úplně superfilm, který bych mě nějak silně zaujal. 70% ()

Boudyy

Hodně syrová sonda do kodaňského podsvětí, v němž je kodex cti stejný jako všude jinde, avšak jeho nedodržování vymáháno poněkud odlišnými metodami, než jaké zná měšťácká společnost. Po osmi letech se Refn vrátil do jm stvořeného světa kodaňských překupníků, aby zde rozvinul příběh postavy Madse Mikkelsena, vedlejšího přicmrndavače z prvního filmu, jenž se vrací z vězení a tak trochu neví, co sám se sebou. Zatímco jednička byla svižná napínavá jízda, Refn pokračuje osobnějším příběhem jednotlivce, jemuž spíš než o kejhák jde o to najít znovu místo v životě. Co do autentičnosti dvojka neztrácí, proto opět vysoké hodnocení. ()

nula87

To, že Mads Mikkelsen je jeden z nejlepších herců současnosti, není vůbec pochyb. A jeho prostomyslný Tonny pod vedením Refna je filmová lahůdka. Tady se nepohybujeme ve vilách mafiánských bossů, ale v pochybných autodílnách, špinavých bordelech a v zaplivaných pajzlech, kde přežívá tahle kodaňska elita. 90% ()

adamix

Pre mňa slabšia časť, zato pochmúrnejšia a sociálnejšia než jednotka. Dej si teraz kradne Madsov Tony, ktorého spoznávame ako nie moc múdreho, ale komplexného chlapíka zo srdcom na správnom mieste, ktorý má problém uživiť samého seba a nesie ešte bremeno s dieťaťom a sfetovanou arogantnou priateľkou. Pocity a vnútorný boj si musíme domyslieť sami zo stratenej tváre závislého nechceného úbožiaka. Celú časť je podkopávaný a ponižovaný prostredím, ale v závere hodlá vziať rozhodnutie do vlastných rúk. Ostatní moc nezaujmú. Nevyniknú, ako pozlátení gangsteri z minula. Dokonca ani Tonyho vplyvný tatko nie je vyvinutý, ako nosatý Milo. Dej nestrhne a chýba napätie. Ďalší diel bude hádam omnoho lepší. ()

EVIM

Já osobně si nemyslím, že by byla "dvojka" lepší ne "jednička" s Frankem. Ovšem M. Mikkelsen je naprosto famózní!! ()

calculus

Jednoduše sestava lemplů a gaunerů, o kterých je asi lepší toho moc nevědět. S takovou pakáží se pochopitelně nějaká vyšší myšlenka do scénáře vycucat nedá, o to víc je film blíž realitě. Takové ty cool dealery, pseudofilozofy v rauši a jiné genitální uměláky zase rádi obsazují jiná studia:-) Scény s dítětem vyzněly otřesně, ještě teď se mi z toho zvedá žaludek. Kdyby to tak byl vždy jen film ... ()

DonBraso

Tak dvojka u mě tak nezabodovalo jako jednička.Sice skvělý Mads to měl celý pro sebe,ale celkově mě zde chyběl spád,na druhou stranu,kdo se rád tak klouže na vlně hloubkových sfér,tak si chrochtal.Bohužel závěrečný žbluňk jsem čekal,takže moc velkých seancí jsem protentokrát neměl.Vlastně ani nešlo tak o deal,jako proplouvání tímto světem.Zas naprosto skvělá kamera a hudba ,tenhle snímek dokážou vyhnat nahoru,ale už to nebyl takový efekt jako v prvním díle.Zde bylo sice více emocí,více toho sociálního zalíbení,který tak trochu vyšumělo tak,že Tonny to vzal za své a stále jsem si říkal,jak tohle musí dopadnout než jak už jsem psal,že věděl,že se tímhle směrem rozhodne i Refn bohužel.Hurá na poslední díl. ()

matolos1

Hlupák, Blbec, Troska, Niktoš. Označenia, ktoré počas celého filmu môžete s kľudom hádzať do ksichtu hlavnej postavy. A na konci..... Jedinečná filmárčina, ktorá nepotrebuje zbytočne veľký rozpočet a na tom minimalistickom priestore aj tak vie perfektne odzrkadliť tú špinavú dobu a jej postavy. Takáto forma žánru je ešte pre diváka možno aj viac osobitejšia, než epickosť a monumentálnosť amerického pátosu. V jednotke sme mali hlavnú postavu ponorenú v drogách neschopnú napraviť svoje spackané kšefty, tu už máme inšiu postavu, stále ponorenú v drogách a snažiacu sa po tých spackaných kšeftoch riešiť svoje vlastné rodinno-sociálne problémy. A vďaka zámernej dejovej nepriehladnosti, nám vôbec nie je jasné, či sa z toho zotaví alebo či bude stále pokračovať vo svojich chybách. ()

blondboss

Ja akosi neviem odolať podobne ladeným žánrovkám. Mads Mikkelsen perfektne zahral lúzra pretĺkajúceho sa gangsterským životom, ktorý toho veľa v živote nedokáže, aby to potom pretavil do podareného finálového predstavenia. Predviedol tu viac-menej typickú one-man show. Jednotka sa mi páčila asi viac, ale dvojka je zase podstatne inak režírovaná a s iným úmyslom. Uvidíme, čo bude v trojke. 75 % ()

kolly13

Když je někdo tupec a k tomu sobecká svině, těžko čekat něco jiného než film ukazuje. Není to pěkná podívaná a také žádný zázrak filmařiny. Přesto je to sakramentsky aktuální a streetové. ()

kolodej1

tak dvojka je pro mě ještě lepším filmem než jednička. Ta sice taky nebyla špatná, ale byl to film jedním z řady, jakých jsem viděl X. Tento film už tak typický průběh neměl, výborný byl Mads, ostatně jako obvykle. Oproti prvnímu dílu se taky film více soustředil na vykreslení postav na úkor dynamického děje. Snímku to ale jenom prospělo. Moc dobrý film, který jsem si užil. 90% ()