Vše začíná ve chvíli, kdy do ústavu přicházejí dva muži. Pan Houdek, který se jde podívat na malého Honzíka Slavatu, nemanželské dítě své kolegyně, které chce adoptovat, a mladý Standa Hurych, který tu nastupuje na místo řidiče. Hezká ošetřovatelka Magda považuje omylem za otce Standu a jeho reakce ji rozzlobí. Když si však paní Houdková vynutí, že k adopci nedojde dřív než bude znám pravý otec dítěte, nabídne se Standa Magdě, že otce vypátrá. Hned se také do nelehkého úkolu pustí. Začíná témeř detektivní pátrání v němž nechybí řada komických zápletek, situací plných zmatků, bláznivá honička s policisty a překvapivé rozuzlení celého případu, samozřejmě s nezbytným "štastným koncem". (oficiálny text distribútora)

xaver

Zajímavý snímek s neotřelým námětem a zápletkou a výbornými hereckými výkony, kde prim jednoznačně hraje Vladimír Menšík, ale stejně dobře mu sekunduje Gabriela Vránová. Tento film je důkazem mnohotvárnosti naší tehdejší kinematografie. Ukazuje život, jaký je, resp, jaký byl. Umím si představit, co by z obdobného námětu vytřískal dnes např. americký režisér. Laskavý, nenásilný humor na pozadí jinak vážného tématu jenom dokresluje slušnou kvalitu filmu jak po stránce režijní, scénáristické, tak i herecké. Neváhám dát 4*. ()

spiritus

Mistr Menšík v počátcích své filmové kariéry, přesto takový jakého ho známe s následujících let - vtipný, upovídaný v rukávu lecjaká historka. To vše na pozadí dojemného příběhu malého Honzíka z kojeneckého ústavu, kterému se hrdinové filmu snaží najít skutečného tátu. Film má bezesporu zajímavé rozuzlení a čeká v něm nejedna vtipná scénka. Nejlepší je konec, kde se v bláznivé a popletené taškařici setkají mistři Menšík, Sovák a Brodský. Zasloužené 4*. ()

Brejlil

Nenápadný film, ve kterém se klube na svět ona optimistická poetika 60. let a pražského jara. Sice se zde objevují teze o společenské výchově nechtěných dětí, ale na druhou stranu aktivně řešené adopce nejsou zvykem ani dnes. Co film pozdvihuje, kromě oné až nakažlivě optimistické atmosféry, jsou herecký výkon Vladimíra Menšíka a především prvky jak z crazy komedií. Zvláště duu příslušníků železniční policie Sovák - Brodský nelze nic vytknout. Film ovšem oplývá dalšími podobnými scénkami a občas až netušenými špílci ("Hajaja"). ()

MickeyStuma

Lehoučký a jemný příběh z prostředí kojeneckého ústavu. Inu, nic zvláštního či dramatického se tu nekoná, ale jisté cítění přeci jen projevuje. Příběh je odvyprávěn neskonale klidně. Základem je ztřeštěnost a zmatečnost ale poměrně s nenásilným humorem. I když situační prvky se objevují. Na dnešní dobu snímek již připadá místy nudně, přesto se mi jeví ne zase až tak špatný. Vznikl začátkem 60. let a tak je přímo úměrný s tvorbou oné doby. ()

GIK

Menšík řekne šestkrát (6 x) „pro Krista Pána“. Dále Menšík řekne čtyřikrát (4 x) „Ježíš“. Jestli s Marjá nebo bez Marjá je už jedno. Próóóč??? Komunisté přece oficiálně hlásají, že Bůh neexistuje! Rebel Menšík si to tam propašoval sám a cenzura už nestačila zasáhnout? Nebo toto je nějaký ilegální film, který cenzuře pronikl mezi prsty? Cenzura zaspala! Příběh s debilnim rozuzlenim. Zednářská symbolika: 32:36 – Menšík: merkel sign; 52:32 – další znak, něco podobného; 1:00:03 – merkel sign. ()

Martin79

Úsměvná komedie s celou plejádou českých herců v malých roličkách v čele s Vladimírem Menšíkem a Gabrielou Vránovou. Tři hvězdy si určitě zaslouží, už proto, že mám slabost pro poctivé, třebas i starší české snímky. ()

ppospisil

Slabší kousek z 60.let. Zachraňuje to opět skvělý charakter a um Vladimíra Menšíka. Doporučuji na pohodové odpoledne, nic víc, nic mín, prostě jak bychom řekli dnes - rodinný film. 50% ()

Rattlehead

Jaká škoda, že František Daniel nemohl naplno rozjet dráhu filmového režiséra. Jeho první (a zároveň předposlední) snímek totiž není špatný a některé jízdy kamery jsou opravdu skvělé. Když k tomu připočteme herecké výstupy pánů Brodského a Sováka (v malých rolích policistů) a samozřejmě úžasného Vladimíra Menšíka, máme z toho velice nadějný debut. Daniel bohužel později emigroval a věnoval se výuce nových filmařů. Silné tři hvězdičky. ()

ostravak30

Ta zápletka tak dobrá nebyla, ale Vladimír Menšík to pořádně rozsvítil. Bez něj by byl film poloviční, protože i z běžných situací udělal alespoň lehce zábavné. Jak to celé dopadne jsem začal tušit zhruba v polovině. A dobrý konec to také má. Je to zkrátka film z počátku šedesátých let, a udělaly se v té době lepší. Nicméně své dobré momenty komedie má. Ovšem čím jsem začal, tím skončím, bez Vládi Menšíka... ()

ilclassico

František Daniel to se slovy uměl, a když je ještě interpretuje Menšík... příjemné překvapení s nádherným koncem. V rámci žánru za 3,5. ()

Pitryx

Místy jsem to těžce nechápal, protože o adopci něco málo vím a také vím, jak tehdy probíhala. Potřetí jsem na to však koukat odmítl, takže některé scény pro mne nepochopeny zůstaly. Ke konci mi to připadalo jako nějaká krimi komedie, ovšem u které jsem se zase tak moc nesmál. Pár dobrých hlášek to tahá ze spodní hranice hodnocení. ()

jakoby

Naivni pribeh, ktrey je velmi predvidatelny.Dobri herci ale opravdu jen ti herci, snad te dobe urceny-leta sedasata- nebo mozna pro deti. ()

honzic

Průměrná podívaná s průměrným Menšíkem a Vránovou. Kemr tam úplně zapadnul, škoda! No scénář se moc nepovedl a celé je to značně nudné a nebýt pár dobrých částí, tak to dopadne ještě hůře. Hodnocení: 50 % ()

Kakofon

Velmi silný lidský příběh s prvky komedie i dramatu. Pro mě naprosto nedoceněný film. Vladimír Menšík opět výborný ve všech polohách. Srandičky, srandičky a potom najednou prásk a pád na dno lidské tragiky. Menšík to nehrál. On v tomto příběhu žil. Pravda. Ostatní herecké výkony nejsou tak excelentní. Pouze výkon Gabriely Vránové je výborný. Všichni ostatní mi připadají jako statisté. Na chvíli to sice zachrání Sovák, Brodský a Sloup. Ale jejich role jsou pouze okrajové. 76% ()

rigby

Vladimíra Menšíka mám rád, a tak jsem neodolal. Tady mu ještě sekunduje pohledná mladá Gabriela Vránová. Ale jinak mě tento film moc nezaujal a podruhé bych se na něj už nedíval. ()