Anjeli a démoni

• Česko Andělé a démoni (viac)
Mysteriózny / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Práve vo chvíli, keď rakvu s telom nedávno zosnulého pápeža ukladajú na večný odpočinok, podarí sa skupinke zanietených vedcov pracujúcej pod dohľadom cirkevných hodnostárov vytvoriť antihmotu – na ich veľké zdesenie však krátko po tomto obrovskom úspechu zistia, že jeden zo zásobníkov s vysoko explozívnou antihmotou zmizol! Temer v rovnakom čase ktosi uniesol štyroch kardinálov, ktorým sa pripisovali najväčšie šance stať sa novým pápežom – a na mieste činu zanechal odkaz od Iluminátov, azda najmocnejšieho tajného bratstva histórie a úhlavného nepriateľa katolíckej cirkvi! Vatikán z pochopiteľných dôvodov nechce verejnosť zasvätiť do všetkých podrobností hroziacej tragédie, a tak sa Švajčiarska garda rozhodne požiadať o pomoc harvardského symbológa Roberta Langdona (Tom Hanks), ktorý je v tomto odbore nepochybne najväčšou kapacitou súčasnosti. V spolupráci so záhadnou talianskou vedkyňou Vittoriou Vetrovou (Ayelet Zurer) sa Robert zúfalo snaží čo najrýchlejšie zanalyzovať a vyhodnotiť všetky dôkazy a nájsť spôsob, ako zabrániť únoscom ohlásenej plánovanej vražde všetkých kardinálov. Zdá sa však, že boj s časom nemajú šancu vyhrať! Čím hlbšie do celej záhady sa totiž ponárajú, tým hlbšie a temnejšie priepasti sa pred nimi otvárajú. Jednotlivé čriepky viac ako 400 rokov starej skladačky pozostávajúcej z prastarých symbolov, ktorej rozlúštenie je jedinou nádejou Vatikánu na prežitie, sú navyše roztrúsené v rôznych kútoch večného mesta – v zapečatených kryptách, nebezpečných katakombách, opustených katedrálach... A dokonca i v samom srdci najtajnejšej a najstráženejšej podzemnej hrobky sveta! (TV Markíza)

Besty

Bohužel jsem četla knihu, tak jsem byla připravena o krásné odhalující překvapení na konci filmu... čili to nemělo ten "wow efekt". Po odchodu z kina jsem uvažovala o 5 hvězdičkách, ale debata po filmu o filmu mě donutila jednu ubrat..., ale Tom Hanks... prostě paráda :-) ()

lxbch

Jak už to tak bývá, knižní předloha byla lepší, ale co oceňuji, že se scénáristé od ní dokázali odpoutat a nedrželi se jí jako klíště, což filmu celkem prospělo. Nebyla to vyloženě špatná podívaná, ale ke konci jsem měl docela chuť se mrknout na hodinky, jak dlouho ještě? ()

KOOHA

Těšil jsem se na to, ale film mě velice zklamal. Nebejt zručnýho režiséra a asi mordy penež na rozpočet film s úplně blbým dějem. Tak vykonstruovaná línie příběhu, která až moc dobře do sebe zapadá mi bude ještě dlouho ležet v žaludku. Když pominu to s jakou jednoduchostí vždy přijdě s nějakým vodítkem na další krok a pominu to, že se dostane s jednoho konce Říma na druhý během 15 minut, tak ale neoopomoni věc, která je z vědecké stránky úplná pitomost. To, že hociaká baterie může stabilně udržet antihmotu a to ještě na 24 hodin mě hodně zklamalo. Klasická oddychovka na kterou se člověk může jednou za čas podívat, nic víc. ()

Dárius

Podle toho jaká reklama tomu byla dána-dokonce výroky že"Šifra mistra Leonarda"se může jit schovat-jsem teda čekal víc.Nakonec s toho byla kriminálka s trochou toho mého oblíbeného mystery.Ale k šifře raději nečichat. ()

Torgal

Omnoho lepšie než na skapanie nudný Da Vinciho kód. Stále sú tu problémy s vševedkom Langdonom (a snáď ešte schopnejšou Vittoriou), ktorí všetky záhady vyriešia lusknutím prsta a pritom divákovi neustále vysvetľujú ako na to prišli. Na druhej strane má film aspoň celkom slušné tempo, vynikajúci soundtrack a pre neznalcov knihy aj celkom prekvapujúci záver. 6+/10 ()

ZackSawyer

Jiné než Šifra a řekl bych že víc aktuální, více ze současnosti. Dějová a detektivní linka nedrhne vůbec, herci vybraní skvěle. A hlavně jasná ukázka zákulisních intrik, tahů a čachrů v církvi. V podstatě nejen touha po moci ale touha po dezinformaci a zašlapání vědy. To vše dělá společně s pointou filmu výborný snímek. Nějak nechápu to nízké hodnocení tady. Napřed jsem chtěl dát 4* ale za ten závěr dávám jasných 5. Paráda. ()

aR3Zz

Zklamání. A velké. Šifra mistra Leonarda přinesla aspoň něco, dokázala zaujmout a hlavně nenudit. To se o tomto snímku říci nedá. Tom Hanks pobíhá po Římě, prokládá to přednáškami a sem tam se na obrazovce mihnou nějací mudrující papaláši. Celý příběh se také celkem dost odklání od přílohy a nedokáže udržet napětí ani pár sekund. Přeji si jediné - aby Dan Brown neprodal už žádná další práva na své knihy. 40% ()

darkreider

Tak zase jeden vykonštruovaný film, ktorý miesi hustú fikciu s ohnutými faktami. Proste Brown. Ale namixované je to skutočne dobre a tepe to vysokou frekvenciu, takže nenudí. Akurát mi vadí (rovnako ako pri šifre), že neviem rozlíšiť skutočné faktografické vedomosti, ktoré by som si mohol odniesť a nezmysly pridané, aby to sedelo. Akčná jazda, kde miestami už bol ten symbolizmus až nechutný. Záveru som sa teda smial, takto sa hrotia konce priatelia! ()

LANSA

Pro mě jendoznačně příjemné překvapení. Nezopakovala se moje znechucenost z Šifry! Je rozhodně potěšující, že film nenásleduje knižní předlohu doslova a že došlo k vypuštění jistých pasáží. Protože Langdonova lomeňáka bych asi nerozdejchal! ()

A_málka

Určitě ten film má kouzlo. Určitě má co nabídnout. I kdyby to měl být jenom fakt, že zobrazení Říma je dokonalé a pohladí na duši každého nadšeného turistu :) ()

foundation

Pre mna prekvapenie. Oproti Da Vinciho kodu to bolo zo strany Howarda o polovicu mozno aj o viac lepsie. Cely film sa nieco deje a prakticky nie je hluche miesto. Aj ten scenar sa mi zdal v ramci moznosti podareny. Mozno je moje hodnotenie ovplyvnene aj tym ze vsetky tie miesta kde sa film odohraval som nedavno videl takze som sa s tym viac zblizil..Kazdopadne pre mna nadpriemer a chvilami som dokonca uvazoval ze hodnotenie pozeniem este vyssie. ()

asfalt

Zatiaľ najväčšie tohtosezónne sklamanie. Dokonalá fraška, na ktorej sa bohužiaľ spolupodieľal môj obľúbenec Tom Hanks. ()

Blaogranas

Nabízené srovnání se Šifrou nemohu vyhodnotit ve prospěch Andělů. Po celou dobu to pro mě bylo celkem nerozhodně, ba dokonce zápletka v Šifře mi přišla zajímavější; nějak jsem se zde nemohl vtáhnout do děje. Ale závěr mě přesvědčil, abych se přiklonil ke 4* ve svém hodnocení a srovnání se Šifrou nechal spát. Plus filmu vidím v postavě Ewana McGregora a vatikánským památkám. ()

Hovado

Strašně nudné. Myslím, že ej to větší průšvih než Šifra. A taky jsem se poučil v jedné věci. Snad ode dneška vynechám v kině filmy podle knižní předlohy a to mě vede i k tomu, že je mi Langdon sympatičtější v knize než ve filmu. ()

Jeand´Boa

Mnohem povedenější než zpracování Šifry, která byla nudná a jasně nevydařená...Tento snímek, ač knižní předloha zřejmě zase dostala nějakou tu dávku okleštění (nevím, nečetl jsem) již není tak nesrozumitelným a nejasným...už jde o celkem propojený děj, kde se z jedné věci opravdu dá vyvodit nějaké to vodítko pro věc další...bohužel, někdy až moc, takže identitu opravdového tvůrce zlo-plánu odhalíte již dávno před koncem...ale to je spíše chyba celkového příběhu, než filmu...Jinak je jistě potřeba vyzdvihnout nádherné lokace a McGregora, který prostě hrát umí...A mimochodem, ani pohasínající Hanks mě tentokrát moc nezklamal... ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Šifru mistra Leonarda ani Anděle a démony nepotkaly moc příznivé ohlasy. Po finanční stránce ale oba filmy mocně zabodovaly, takže není divu, že uvidíme pokračování. V adaptaci dalšího románu Dana… (viac)

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Pokud znáte knižní tvorbu Dana Browna, mělo by vám být z nadpisu všechno jasné. Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony bude na velké plátno konečně následovat další dobrodružství symbologa Roberta… (viac)

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

Ron Howard, který natočil Šifru mistra Leonarda a Anděly a démony, se na třetí langdonovku vykašlal kvůli adaptaci westernové fantasy Stephena Kinga „Temná věž“. Tu mu ale studio Universal nakonec… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)