Drsný tridsiatnik John Hancock (Will Smith) je losangeleský superhrdina. Teda... Mohol by ním byť, keďže disponuje vskutku zaujímavými superschopnosťami – dokáže lietať a je prakticky nezraniteľný -, ibaže skutočný superhrdina sa vyznačuje i čímsi viac, než len nejakým výnimočným darom či danosťou! A práve to neidentifikovateľné „čosi“ Hancockovi, žiaľ, chýba... Len ťažko by ste ho totiž dávali deťom za príklad, pretože je ťažký alkoholik a tiež neuveriteľný grobian, ktorý síce zachraňuje ľuďom ich biedne životy, no vždy sa mu pritom podarí spôsobiť nejakú riadne veľkú katastrofu! Nuž a vďaka tomu sa všetci jeho spoluobyvatelia môžu len zúfalo triasť v obave z jeho ďalšej „záchrannej akcie“, ktorá ich môže pripraviť nielen o zdravý spánok či rozum, ale i o strechu nad hlavou! Preto asi neprekvapí, že netrvá dlho a legendárne Mesto anjelov dá najavo svoju nespokojnosť – všetci bez výnimky trvajú na tom, aby bol ich „superhrdina“ za svoje nezodpovedné činy po zásluhe potrestaný! Skúsený odborník v oblasti PR Ray Embrey (Jason Bateman) sa však Hancockovi, ktorý mu zachránil život, rozhodne pomôcť – chce ho skrátka primäť, aby na sebe zapracoval a zmenil sa k lepšiemu! Hancock sa spočiatku Rayovej snahe napraviť jeho poničený imidž bráni, no napokon súhlasí. Potom sa však ako na potvoru zamiluje akurát do Rayovej atraktívnej manželky Mary (Charlize Theron) – a tým svojej nezávideniahodnej situácii nasadí pomyselnú korunu! Ukáže sa totiž, že s Mary toho majú nečakane veľa spoločného... (TV Markíza)

fifin

Je škoda vidět, jak lze zprznit dobře načatý film. V první půlce hraje Smith egoistického pošuka, které mu je vše u řitě ( někdy i v řiti), v té druhé to tvůrci přehodili na rádoby romantika. Pár hezkých chvil tam bylo, avšak zbytek, a hlavně špatně udělaný závěr ho shazují zbytečně dolů. Váhám mezi 3-4mi, ale na ty tři hvězdy to není a některé kvóty (hlavy a řitě) ho posunuli na 4 hvězdy. ()

bctpeyhon

Polovina filmu je úžasná, vtipná a strašně hezky se na to kouká. Do té doby, než se ukáže, že Charlize má stejné schopnosti jako Will Smith. V momentě kdy se stane z alkoholika, co nic neřeší a sem tam někoho efektně, avšak celkem pro okolí ničivě, zachrání, dobrák, v ten okamžik se celý potencionál filmu řítí do propasti a začne celkem nudit. Škoda. ()

BR23

Môže sa to zdať ako infantilné a patetické a bláhové a slaboduché... Nie, nie, nie a ešte raz nie: Hancock je jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Má to všetko- humor, akciu, Smitha :D, lietajúceho superhrdinu (ktorý nenosí červené slipy) a nieje úplne až tak klasický superhrdina, perfektný soundtrack a morálne ponaučenie... a ,samozrejme, Charlize Theron. Páči sa mi na tom aj to že sa to tak drzo vymyká šablóne dovtedajších filmov podobného žánru. Proste- žiaden výrazný nepriateľ, zápletka trocha inakšia... a to niektorí nedokázali prekúsnuť- a to sa mi akorát na tomto páči. je to také viac originálne. :) ()

Marwin3D

Podle mého, jeden z nejlepších výkonů Willa Smithe.. Sice ho musíte vidět minimálně 2x.. aby jste ho pochopili a mohli jeho herecké lahůdky chápat a vcítit se do nich už od začátku..Úplně mě to citově odbouralo.. když vidíte jak to umí skvěle zahrát.. není prostě poznat, že by něco hrál.. Prostě super výkon.. Stejně tak i vynikající podívaná od krásné Charlize Theron a skvělého Jasona Batemana… a navíc jsi přičtěte vynikající vizuální efekty a jediné co vám musí vyjít je 5* :o) ()

Johny_Blaze

Hrdina co je už od začátku na zabití a společnost jej nenávidí? Ano to je Hancock. Tak trochu jiný příběh o superhrdinovy, který svým darem buďto mrhá a nebo využívá naprosto neuváženě. Skvělý děj, ještě lepší zpracování a řekl bych že Willu Smithovy role dobře sedla. Jediné co filmu scházelo bylo kloudné zakončení. Snad se tedy dočkáme druhého dílu. ()

Arnien

Moc nechápu, proč to má tak nízké hodnocení. Snad proto, že je super hrdina zhýralý? No a co?! Dost bylo spravedlivých ulízánků, kteří si ani neuprdnou, pokud to jde proti proudu spravedlnosti a cti. Přichází nevrlý sarkastický Hancock, který si rád přihne. Sice zachraňuje životy, ale je mu úplně jedno, jestli u toho zničí 1 nebo 10 aut a jestli vás přitom vyšle vstříc análnímu otvoru (klidně doslova). Dostával mě humor, akční scény, ale i romantická zápletka. Film je o osamělosti, o tom, jak je těžké být "jiný", o obětování se pro druhé a také o tom, že každý chce někam patřit. Moje superbejvalka, kterou mi tady ČSFD nabízí, jako "podobný film", Hancockovi nesahá ani po kotníky. ()

hesoyam123

Tak toto je fakt vtipný film. Neobyčajný príbeh s neobyčajným superhrdinom. Za málo času stihli veľa scén. Okrem toho, že to je vtipný film, je to aj smutný film. Myslím si, že to je veľmi rozdielny super hrdina ako iní superhrdinovia. ()

Joe1998

Každý už zná superhrdiny jako je Superman, Batman, Spiderman apod... a jestli už vás tohle omrzelo, tak vám doporučuji Hancocka. skvělá akce, vtipy i efekty. Prostě velmi originální. ()

ferdomravec

Budem neobjektivny :) Will Smith je moj oblubeny herec a vseto sa tocilo okolo handjoba ktory bol zahrany nadpriemerne. Uznavam ze dej to nema ziaden ale akcia s humorom dria film u mna minimalne na 4*. Bavil som sa kralovsky. Ostatni herci zbytocni. Akurat zaporak bol nebezpecny ako 100rocny dedo v kurvarni :) ()

realma

některé filmy hold mají o 100% horší kvalitu jak trailer, který na ně zve. Nevím jak se tam dostala charlize theron, role ji sedne asi stějne jako v superbejvalce Umě Thurman. ()

Gambit47

Na začiatku som čakal málo, ale postupne sa to rozjelo. Humoru nechýba, Vizuálne efekty sú dost dobré. Ožralý superhrdina je proste pecka. ()

Rorschach_SK

Keď nezastavíte a hneď sa nevzdáte, tak prisahám, že tvoja hlava skončí v jeho riti a tvoja hlava skončí v jeho riti a ty máš šťastie, lebo tvoja hlava skončí v mojej riti." Hmm, pokiaľ bol Hancock večne ožratý, nasraný, sarkastický a na spôsobené škody sa neohliadajúci lúzer alá Joe Hallenbeck, mal Berg našliapnuté k výbornej komiksovej oddychovke. V polovici filmu sa však so scenáristami očividne rozhodli, že scenár použijú namiesto toaletného papiera a začali točiť nový film, plný demencie, nelogických jednaní hlavných postáv a milionkrát videného klišé. To, že film neskončil totálnym finančným prepadákom, môže ďakovať hlavne obsadeniu Smithom a Theron, ktorý snímku zahraňujú z vôd podpriemernosti. ()

Kuzco

Chápu to správně? Je to parodie na americký filmy o komiksovejch hrdinech? V tom případě by to mělo bejt o dost vtipnější. ()

maty24

Tenhle film mě do poloviny opravdu hodně bavil.Od druhé poloviny to šlo ale úplně z kopce.Film přestával nějak fungovat veškerý humor který byl do poloviny výborný úplně zmizel.Film začal být na vážnější notě a to se mi vůbec nelíbilo.Kdyby nepokazili tu druhou polovinu dal bych možná i 5 hvězd jenže takhle musím dát 3 ()

IndominusRex

Kdyby Hancock zůstal Hancockem a nestal se z něj přiteplenej slušňák v latexovým obleku, měli bychom novýho svéráznýho hrdinu, který se něčím odlišuje od těch ostatních a přináší nám nové pohledy a zábavu. No bohužel u tvůrců zvítězila vidina prachů a s ní související co největší podřízenost divácké mase, která potřebuje klišé, lásku, happy endy a teď už i latex! ()

BladeBlood

Co si z filmu vlastně pamatuju, když jsem ho viděl před měsícem.. hm.. že Will Smith vypadá bez vousů fakt špatně. Akce není tak dobrá, vtípků si taky moc nepamatuju. Jsou tam velké nedodělanosti a to mě trochu štve SPOILER:Hancock dostane zásah, málem umře, pak si odskáče pár metrů dál a začne mít svojí sílu hned zpět? to mě fakt dostalo. Moje rozhodování bylo mezi 1 a 2 hvězdičkama, vzhledem k tomu, že jsem film nevypnul, dokonce jsem ani neusnul, tak dvě hvězdičky.. víc si rozhodně nezaslouží ;) ()

Pavlis.xxx

Docela dost nevyčerpaný potenciál. Akce slušná, příběh slabší, padouši bída a děs. Snad bude dvojka lepší,když už je Hancock představen a ví,kdo je a vymačkají z Willa maximum. ()

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)

Willis a Foxx zahájí palbu...

Willis a Foxx zahájí palbu...

21.03.2010

...na všechno, co jim přijde do cesty během pátrání po ukradeném mikročipu. Zahrají si totiž ústřední duo v adaptaci hitové videohry Kane & Lynch. (Anti)hrdiny „third-person“ střílečky firmy… (viac)

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Ano, Hancock 2 bude. Přestože se loňská letní „smithovka“ nesetkala s jednoznačně vstřícným přijetím diváků a kritiků, její komerční výsledky byly pozoruhodné. S celosvětovými tržbami 624 milionů… (viac)

Faraón Will?

Faraón Will?

09.09.2008

Zkuste si představit Willa Smithe v historickém eposu. Že to nejde? Že je fajn, když trousí hlášky v současných kulisách? Asi je nejvyšší čas začít si zvykat na změnu. Willův vysněný projekt The Last… (viac)