Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

Hombre8

Zajímalo by mne, zda je příběh fikce a nebo čerpá z osudů skutečné osoby. Každopádně je to příběh velmi uvěřitelný po všech stránkách a skvěle vystihuje mentalitu lidí tohoto typu (a té doby) a samozřejmě i much, které se kolem nich rojej. Kdo by se pak divil chudákovi hamižnému psychopatovi, že nenávidí lidi kolem. Ten charismat, jak ho charakterizuje HBO (Muhehééé!!!), byl fakt boží! Daniel mi v závěru udělal velkou radost! ()

Jiriiik04

Potemnělý snímek o muži s egocentrickou duší, ve kterém se nenachází prakticky žádné pozitivní emoce. Technická stránka snímku je opravdu vynikající, kamerové záběry jsou naprosto parádní, působí dobově, a skvělá je rovněž vizuální stránka snímku. Samotnou zmínku si zaslouží scéna, ve které vybuchuje ropná věž, díky perfektnímu vizuálu a dokonalému sladění obrazové a hudební složky se vám tato scéna zaryje do hlavy. Když už mluvíme o té hudební složce, tak ta je skutečně silně znepokojivá, což do tohoto snímku sedí jako prdel na hrnec. Pokud mluvíme o hereckých výkonech, nemá cenu se moc rozepisovat – Daniel Day Lewis je doslova božský a předvádí zde jeden z nejlepších hereckých výkonů, co jsem kdy ve filmech viděl – ty pohyby, ty gesta… to není herecký výkon, to je doslova převtělení! Vedle Day Lewise je herecky výrazný také Paul Dano – ačkoliv tenhle týpek předvádí velmi dobrý herecký výkon, jeho postava mě opravdu neuvěřitelně srala a lehce mi kazila zážitek. Scénář snímku je velmi zdařilý, první polovina se točí kolem budování ropné věže, je neuvěřitelně strhující a člověka doslova přiková ke křeslu, v druhé polovině příběh chytne spíš komorní nádech, ale stále nenudí. Snad jediný problém, co se týče scénáristické stránky, jsem měl v samotným závěru, který, ač mi připadal lehce absurdní, byl sice působivý, co se týče herecké a kamerové stránky, ale bohužel mi připadal jako by byl vystřižený z jiného filmu. Zážitek je to každopádně silný a já uděluji solidní devadesátku... Uplynul měsíc a kus od první projekce a přistihuji se, jak o There Will Be Blood neustále přemýšlím. Je to jeden z nejsilnějších snímků po roce 2000, který v člověku postupně doznívá, a proto musím s čistým svědomí původní 4 hvězdy zvednout na krásné pětihvězdí, ani ten závěr už mi zpětně nevadí. 95% ()

Bragi66

Dobré to bylo - herecky, obrazově a místy ošklivě odtažité a drsné. Že by to ale bylo nějak hluboce psychlogické nebo citově vtahující, to zase ne. Ten dokonale nahozený vztah otce a hluchoněmého nalezence nebyl ani rozvinutý ani dočerpaný. Někdy se stopáž vleče (sice profesionálně), a pak  zase - děti se učí znakovou řeč - a najednou šup - a už je svatba. Dokonce i ty "syrovinky" se odehrávají za keřem, m. o. (mimo obraz), nebo potmě. Potěší i pár filmových naschválů, jako například prvních deset minut filmu beze slova nebo setkání otce se synem po návratu z ústavu bez detailů, točené převážně zdálky. Pak zase šup z boudy do paláce a na konec šup - velké finále na kuželkové dráze, které je dějově, obrazově i herecky velmi svěží a nebojím se říci geniální. Konec korunuje dílo, ale když není děj a emoce, tak to není naplno. ()

Miki26

Ahh… Tak toto jsem si absolutně užil. Bilo mi srdce až do úplného konce. Pomalý, ale atmosferický dobře natočený film. Tohle se režisérovi opravdu povedlo, proto si film zaslouží 5*. ()

Maxtrix

Název nelhal, opravdu bude krev. Ale až na konci. Do té doby se zhlédnete příběh parádně šíleného dělníka (zahraný bravurně), který se ztělesní s klasickým tématem poválečné literatury 20. let - Převrácený americký sen. Daniel Plainview totiž nemá žádné morální zábrany a během let ho sžírá nenávist. Za pomyslným cílem v podobě bohatství a skrytý za maskou anděla tak otvírá černé hlubiny ropného pekla. Příběh vnímám velmi pozitivně, ale srážím body za délku filmu a přeskakování mezi lety - oboje poukazuje na problém s tempem. Štvala mě i hudba, mohla být živější, rozmanitější a víc k tématu. ()

Iron_Man

Naprosto úžasný Day-Lewis, perfektní soundtrack, skvělý Paul Dano, zajímavý příběh, co ještě víc dodat? Snad jen to, že nechápu, proč tak výborný film nezískal více oskarů. ()

maart

Vynikájúca dráma, ktorá vás nezavedie do sveta naftárov ale do duše človeka, túžiacom po čiernom zlate za každú cenu. DDLewis je pán nadherec "ako uz bolo povedane" a skvele mu sekunduje Paul Dano ()

Hemp

Ten film má málo, nemá spád, nemá příběh, herecky je to ok. Hudba místy skvělá, místy o ničem. Nic geniálního na tom není, spíš to bude zoufalý pokus některých lidí hledat v celkově nudném filmu něco víc. Ten příběh je tak slabej, že se divím že se s tím někdo vůbec natáčel. ()

boda13

neeskutecny filmovy zazitek myslim si ze film az na krev je vinikajci mistrovske dilo P.T.Andersona dobry dramaticky snimek .stal o to zato kdyz jsem se na nej koukal excelent ()

Pauele

Ropný magnát, ktorý ako s zdá neberie na nič a na nikoho ohľady a bez váhania zneužije akúkoľvek situáciu vo svoj prospech, postupne ešte viac tvrdne a stáva sa zatrpknutým a nebezpečným hlavne pre tých ktorí sa mu nepodriadia alebo ho dokonca v minulosti potupili či oklamali. Málokedy sa dostane do distribúcie multiplexov film takéhoto formátu a kvalít. Pre bežného diváka trochu pridlhé a s pomalým spádom udalostí. Pre človeka ktorý sa však vžije do postavy Daniela D. Lewisa skutočne kráľovský filmový zážitok. ()

Zacho89

Pro mě je toto dílo dost rozporuplné,na to že celý film byl o ropě ,moc šťávy neměl. Ano, Daniel to zahrál na výbornou, kdyby mu padla práce v Hollywoodu, mohl by jít hned pracovat k ropnému vrtu a vybudovat si vlastní společnost. Nápad, že vybuduje kariéru, i kdyby mu v tom stál kdokoli (i vlastní syn), byl dobrý. Jenže vše se nemůže zachránit jedním hercem. Byl to průměrný film, nudný a ne až moc výrazný - asi jako normální rutinní den ropaře. (zajímavá scénka: křest v kostele) ()

sugar80

Velmi dobře natočený film o jednom americkém naftaři, který ke štěstí přišel. Daniel Day-Lewis opět nezklamal a v hlavní roli všem ukazuje, jak skvěle se dívá na herce, který umí opravdu hrát. Zbytek herců je nutně v jeho stínu, ale ne že by to vadilo. Co mi ale trochu vadilo, je že film přešlapuje na místě - není tam žádný velký vývoj postav, jen to prostě plyne až ke konci. Chápu důvody, proč se mnoha lidem film hodně líbil, podle mého to až tak dokonalé nebylo. ______PLUSY: Day-Lewis v hlavní roli, vzhled, atmosféra______ MÍNUSY: Občas nuda, asi nejsem ta správná cílovka ()

m-Jan

85% jistých. Už dloho mě nějaký film tak nebavil. P.T. Anderson sáhl zase do jiného ranku a zas se vytáhl. Vždy dokáže aby jste hercům v hlavní roli přiznali že se snad pro ní narodily. O rozboru osob v Magnolii mluvit nemusím (stačí jakákoliv scéna s Cruisem), o samotném a zakomplexovaném chlapíkovy v podání Sandlera (Opilý láskou) snad taky ne, a teď tvrdý obchodník ze staré školy kterému jde jen o prospěch obchodu. Scény neuvěřitelné, vizuálně celé nádherné, herecky dokonalé. Jen příběh po polovině začal škobrtat a mít hluchá místa (kupř. nevlastní bratr..) ()

iamblichos

Takto sa rodia velkopodnikatelia? Esencia nenavisti, sebectva, chamtivosti a bezcitnosti v Danielovi Plainviewovi je v rovnovahe s fanatizmom Eliho Sundaya ako knaza. Skutocne skvely vykon Day-Lewisa. ()

Noc17

Mistrovská závěrečná scéna, kdy se potkávají dva sebestředné charaktery, tak skvěle podané kam až je člověk schopen zajít...popřít sám sebe....skvělá kamera, výborně zvolená hudba....umělecký zážitek ()

Lion438

Rok 2007 byl na kvalitní film více než plodný. Dokazuje to i snímek Až na krev, který bych ale zařadil až za film Tahle země není pro starý. Tomy Lee Jones mě nějak přitáhl a zaujal víc než Day-Lewis s jeho ropou. Možná by tomuto dramatu slušelo o pár desítek minut zkrátit stopáž. ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (viac)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Kdyby se dával dohromady seznam nejlepších žijících herců, stoprocentně by na něm nechyběl Daniel Day-Lewis. Šedesátiletý držitel tří Oscarů je legendou, která do svých rolí dává úplně všechno, a… (viac)

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (viac)