Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

Skleena

Plně se stotožňuji s názorem uživatele "Lima", další slova už by bylo jen nošení dříví do lesa. Pro mě mírné zklamání. ()

O´Neill

Mega, mega, mega film! Tohle není jak ty sračky na Nově, které odkazujou na MEGAFILM TÝDNE, toto je skutečný megafilm. Skvěle zahráno, perfektní režije, super hudba, promakaný scénář. To je prostě absolutní maximum. Plný počet! ()

bourec

Dneska jsem si znovu pustil film od bratrů Coenů. No, což o to. První hodina je víc než slušná, a krásně vás to navádí do vyšroubovanýho finále. A vy vlastně ani nic jinýho než konfrontaci vidět nechcete. Jenže prostě tady vzniká problém. Ono se totiž něco stane, ale je to přesně pravej opak toho, co jste čekali, a chtěli vidět. Tyhle slavný, nezávislý filmaři jsou se slovem zábava dost na kordy. Šedesát minut za čtyři, druhá půlka za dvě. Ty tři jsou v pořádku. 50%. ()

Nautila

Já už tomuhle nerozumím. Je pravdou, že jsem tyhle filmy o drsných, osamělých amerických mužích, v drsné osamělé americké poušti nikdy nemusela, zvlášť pak, jestliže tam byli šerifové a kovbojské klobouky. Navíc, tenhle příběh tu byl snad stokrát, někdy v zapadlém béčku, někdy v normálním starším filmu, ale byl. Uznávám, je to dobrá řemeslnina, ale jen protože je to od Coenů, tak si to zaslouží tolik chvály?(ale Big Lebowski mám ráda, žádná zaujatost.) No, to je jedno, raději se budu držet toho svého šálku čaje a po oskarácích už koukat nebudu, poslední dobou je to samé zklamání. ()

joker.george

U některých filmů (Philadelphia, Pokání...) po skončení zažívám pocit, že často nevím, jak film ohodnotit. Ne, že bych nevěděl, jestli se mi film líbil, nebo ne. Jestli šlo o kvalitní podívanou, nebo to bylo odfláknuté a zapomenutí hodné. Jde spíš o to, zda je vůbec nějaké číselné hodnocení z mého pohledu správné. Ale teď už k samotnému snímku. Musím říct, že je brilantní. Absence hudby, napínavost i hlavní hrdinové se zajímavými charaktery, kteří se nesetkají, to vše tomuto dílu bratří Coenů hraje do karet. A pro mne tak vznikl nejlepší film jejich kariéry. ()

Streeper

Nejsem výsledkem vůbec překvapená, dostala jsem přesně to, co jsem očekávala jelikož výtvory bratrů Coenových mi moc blízké nejsou a nikdy mě zvlášť neosloví. Tohle nebyla výjimka a bohužel jsem se většinu času nudila i přes skvělé obsazení, kterému vedl skvělý Javier Bardem. Spousta scén by klidně mohla být vystřižena a přišlo mi to až moc zdlouhavé a tím to ztrácelo to správné napětí. ()

4daPeace

Verdikt: Bratři Coenové - všichni je milují, ale já jim ne a ne přijít na chuť. Narozdíl od 90% zdejších uživatelů jsem ani nečetl geniální předlohu, takže je můj většině (ke dnešnímu dni jsem tady zatím/napořád? jediný, kdo okomentoval film a dal mu méně než tři hvězdičky) se vymykající komentář předem odsouzen k zavržení. Ale varuju vás. Děj plyne pomalu, vlastně se celou dobu nic neděje a veškerá eliminace jakékoliv hudby to jen umocňuje. Jestli to byl cíl, tak pěkně nudný. Nejlepší (v duchu už jsem poprvé pochválil režisérské duo) okamžik filmu jsem si omylem zrežíroval já sám -> Při scéně v hotelu, když si Lleywelyn sedne na židli, vezme bouchačku, zhasne světlo, dívá se na pruh světla z pod dveří. A dívá se a dívá, napětí se dá krájet, urputě soustředím svůj zrak na ono pronikající světlo, snažím se nemrkat a najednou je to tam - mihne se tam zabijákův stín! - pak mi dojde, že já sám jsem jenom mrknul, takže se soustředím dál no a asi za dalších 15 sekund, kdy jsem byl naprosto napnut mě došlo, že skončilo CD1 a já už 30 sekund čumím jak puk na jeden frejm :o) Škoda, že mě Coenové nevzali do party, takhle musím svědomitě říct: Tenhle film není pro mě. ()

Lopic

Tak opravdu nevím co ti Američani na tomdle filmu viděj. Kromě první a poslední čtvrt hodiny bych tomu dal jasné 4*, ale zejména posledních 10 minut sem opravdu nepobral. Možná je problém u mě, možná to tak nevidím sám, ale přišlo mi to naprosto zbytečné. Jinak zbytek filmu mě docela vtáhl do děje a hlavní postavě sem docela fandil :) ()

Crawler-D

Vskutku prvotřídní coenovka, která se hemží řadou podivných postav, které jsou ale svou podivností stoprocentně uvěřitelní. Nejvíc však samotný záporák jednající s jakouci chladnokrevnou, šílenou a zvrácenou logikou. Je to hodně znepokojivé a zároveň v lecčems groteskní ("Podívej, jak to auto pěkně hoří"). I přes svou nezbytnou brutalitu nabízejí Coenové vybroušené napětí spočívající v tichých a rozlehlých záběrech se zvukem foukajícího větru, tikotu hodin, dusotu nohou a navíc tenhle film podle skvělé knížky McCarthyho, nabízí i "větší rozměr", který se dá chápat různě. Nepochopení všech brutálních činů, co se dějí; jakýsi duševní souboj a útěk. Klíč přitom leží v posledních slovech Tommy Lee Jonese, která jsou ale zapotřebí slyšet vícekrát. ()

ad

Nebudu skrývat svoje až neobyčejné nadšení z této filmové dokonalosti, už dlouho se mi nestalo, že by mě film tak vtáhnul a doslova si se mnou v tom nejlepším smyslu slova "pohrával"... Coeni opět přitvrdili a přišli s jedním z těch filmů, kvůli kterým se tvůrci stávají klasiky (samozřejmě, že citují sami sebe, především Blood Simple,ale paradoxně to nevadí a naopak už po prvním záběru víme, že "jsme doma")... Napětí je budováno přepečlivě a v některých scénách se mi tak zvýšil tep, jako u filmu už dloooouuuuho ne, atmosféra roste do neskutečných rozměrů a už dvacet minut po začátku filmu by se o ní ztupil jakýkoliv nůž...A samozřejmě herci dokonale, minimalisticky, ale působivě doplňují fascinující celek... Jeden z nejlepších filmů od Coenů, a učebnice moderní filmařiny, který asi nemusí každému sednout tak jak sedl mě, ale to už je věc názoru, že... ()

starbrejkr

O filmu můžu s klidem říct, že má dvě části. První část zaujímá dobré čtyři pětiny filmy s je poměrně jednoduchým příběhem o dvou milionech dolarů a tvrdém Texasanovi (žádná provoplánově kladná postava, prostě chlápek, který našel peníze a chtěl si je udržet), který prchá před zabijákem ala neřízená střela. Děj je jednoznačně ve znamení jejich souboje a zapamatujete si hlavně neskutečného Javiera Bardema nejen s oním slavným účesem, ale i s děsivě mrazivým hlasem a nejoriginálnější zbraní vůbec. A to ani nemluvím o naprosto přesné atmosféře filmu, ta vůně americko-mexické hranice je zatraceně na dosah. První část končí tak, jak končí (nebudu spoilerovat) a přestože jsem měl s tím koncem na první zhlédnutí problémy, napodruhé jsem pochopil, že to je spíše podružná záležitost. První část totiž jen některými chvilkami připravila půdu pro část druhou. Ta je krátká, ale jsou to ty momenty filmu, které vám budou vrtat v hlavě pořád a vy se je budete tam pořád rovnat. Hlavní roli tady má Tommy Lee Jones a jeho rozjímání o starých dobrých časech, jejichž připomínky ostře kontrastují s aktuálním brutálním případem, který prošetřuje. Na konci pak ale postupně zjišťuje, že ony ani ty staré časy nebyly tak úplně dobré a brutalita byla na světě vždy. K tomuto taky svěřuje název filmu, kdy si uvědomuje, že se možná ani stáří a tohohle zjištění a ztráty iluzí neměl dožít (myslím, podobnými stavy prochází většina starých lidí). Své zastoupení v druhé části má i Bardem a jeho zvláštní nehoda, kdy vidíme, že to, co se celou dobu nepodařilo mužům zákona (ať už uniformovaným anebo Mossovi, jak ho nazval šerif) dokázala náhoda...a přesto to nestačilo. Četl jsem i recenzi, že film se zabývá i rolí náhody a vlastních činů člověka obecně (zřejmě to směřuje k debatě Bardema a Mossovy ženy), ale to už mi přijde trochu nadsazené, i když kdo ví. Kompletně tenhle film dokáže vyložit asi málokdo...Co ještě musím zmínit, je neskutečná preciznost filmu (např. Bardemova nenápadná odpověď na otázku, jestli zabil Mossovu ženu či ne, to je pro mě naprosté kouzlo filmařského minimalismu). Prostě velká, velká věc v nenápadném balení. ()

tomtomtoma

Podmanivý, netradiční, syrový a krutý thriller o možnosti dopadu při obchodu drog v Texasu počátkem 80. let 20. století. Šerif Ed Tom Bell (dobrý Tommy Lee Jones), řešící krvavý masakr, je na stopě bezcharakterního vraha. Má strach a uvědomuje si svou slabost v konfrontaci s tímto novým druhem kriminality. Necítí, že by mohl stačit tempu dané doby a raději odstupuje po konečné vraždě do důchodu. Llewelyn Moss (dobrý Josh Brolin) podléhá velkému lákadlu v podobě nálezu pokladu. Pak z nejasného pohnutí svědomí udělá osudovou chybu a dává se na útěk a na boj o holý život. Anton Chigurh (skvělý Javier Bardem) je psychopatický a sadistický vraždící maniak, který s nedbalou elegancí vraždí skoro všechny kolem sebe. Má své zásady, má svůj charakter, byť by byl jakkoliv zvrácený. Nekompromisně jde za svým cílem, bere si vše podle momentální potřeby a kolem sebe rozsévá smrt, zmar a beznaděj. Z dalších rolí: Carla Jean (Kelly Macdonald), vystrašená a nechápající manželka Llewelyna, nájemný vrah Carson Wells (Woody Harrelson), neškodný trapák v porovnání s Antonem, a Wendell (Garret Dillahunt), zástupce šerifa Bella. Napínavé, zábavné, kruté, cynické, strhující. ()

enjoi

Špičková ukázka klasické old-school filmařiny, u které musí zaplesat srdce každého filmového fanouška. Lahůdka, která je ale možná pro někoho až moc odměřená a profesorská. Mně se to ale líbilo. 80 % ()

cubajz

Po dlouhé době jsem opět potěšil oko tímto filmem a musím říct, že jsem nadšen - pod zdánlivě nudným, všedním a skoro bezhudebním kabátkem (skrz který se má přítelkyně nebyla schopná prokousat) se skrývá napínavá a v důsledku velice akční podívaná, která však na rozdíl od většiny mainstreamových titulů není servírována na stříbrném podnose. Coenové dokazují, že krása tkví v detailech. ()

C0r0ner

Taková coenovská klasika. Hodně dobrý film, ale nic úžasného. Scénář a režie jsou sice na jedničku, ale prostě mě to za celou až tolik nechytlo a k tomu tam není jediný moment, který by se nějak hodně kladně vymykal. Byla opravdu radost to celé sledovat, ale viděl jsem velké spousty lepších filmů, takže tu pátou hvězdičku dát nemůžu. 85% ()

BUD-SFIS

Libit se mne to opravdu libilo ale ze by to byl nejlepsi film hmmm, no nevim. Opravdu kvalitka to jo, pekne bylo predevsim cely film bez hudby, delalo to dobrou atmosferu. ()

Wormboy

Velmi kvalitne filmove atmosfericke remeslo, ktoremu vsak ubera na autenticite prehnane mentorovanie T.L.Jonesa, toto sa sice na zaciatku moze javit ako poucne, mudre a blablabla, ale na konci je takmer otravne. Dvojvyrazovy Bardem je v pohode, ale ze by bol na Oscara, no neviem, skor ma zaujal vyborny Brolin. No a Coenovci?Mal som radsej ich ciernohumornu stranku. Kazdopadne vsak musim uznat, ze ide o mimoriadne kvalitnu filmarcinu, ktora vobc nie je hlupa a preto menej ako styri dat nemozem. ()

lakikaki

Rozhodne nadpriemerný film, ale po všetkých tých Oscaroch, ktoré mu boli udelené, by si divák po projekcii mohol myslieť, že v roku 2007 sa nič výnimočné nenatočilo. Zlatý plešivec bol, podľa mňa, právom udelený jedine Javierovi Bardemovi, jeho Chigurh by bez problémov odpravil aj takého Leona skôr než by stihol povedať "mlieko". ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014