Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

Fakipics

Takový masakr jsem na plátně nezažil od doby, když jsem študýroval chámovod. Tommy a jeho charismaticky depresivní proslov na konci je finální delikatesa pro všechny impotentně závislé na mimořádně (teď mi odpusťte tenhle výraz, sám si občas na závěrech padlých na hlavu ujíždím) vyjebaných, zbytečně protahovaných, omrzlých, rodinných, úchylných, stereotypních závěrů. Krásný western o ''komunikaci'' mezi předem mrtvými lidmi. Bardem si zaslouží vyznamenání za psychopata roku. ()

Tomatáš odpad!

Pro mne osobně tento snímek balancuje mezi odpadem a pěti hvězdami. Herecký výkon Javiera Bardema, několik dechberoucích scén na jedné straně a naprostá vyprázdněnost a zbytečnost filmu na straně druhé!Co tímto chtěl básník říci?Nevidím žádný přesah, účel, poučení...vyšší princip, který ve filmech hledám. Velké zklamání. ()

VanTom

Díky absenci hudby a rozvláčnému tempu působí celá story hodně reálně, tak nějak "nehollywoodsky" uvěřitelně, o což se velkou měrou zasloužili také vynikající herci, nepřímočarý děj (i když mi přišlo, že postavy občas předvídají / vědí víc, než by za dané situace vědět mohli) a samozřejmě mistrovská kamera a režie. Bohužel poslední čtvrtinu už se vaří z vody a takovýto "podvodný" konec-nekonec šlo střihnout klidně o dvacet minut dřív. ()

Master19

Po čase jsem si uvědomil, že tu mrazivou atmosféru hodně dobře buduje ticho. Absence hudby je neobvyklá, ale výborně sem sedla. Ty nelogické kotrmelce přehlížím, stejně je Bardem svou plynovou bombou odfoukne. Závěr je vynikající a moc se mi líbil a definitivně potvrdil mé hodnocení. ()

homerr

Hvězdička navíc za Javiera Bardema, který hraje opravdu parádně, stačí mu jeden výraz na celý film a ten se nikdy neomrzí. Jinak pomalých záběrů až moc, ke konci už sem se vyloženě nudil. ()

blackJag

Formálně dokonalé, Coenovci jsou z toho těžce cítit a to i přes téměř absolutní absenci jakéhokoliv humoru (o hudbě třeba ani nemluvě). Děj si plyne v klidu a pohodě, a i když je rozvláčný jako doširoka natažená řeka, odhadnout, co bude následovat, není nejlehčí. Chtěli byste do některého z aspektů vyprávění více nahlédnout? Máte smůlu, tato řeka plyne pomalu, proti proudu vás ale nepustí... Z přesného hereckého obsazení vyniká ultra zloduch Javiera Bardena, který svým projevem povýšil postavu na přední pozice v žebříčku filmových záporáků. Z filmu se vám dostane zásadního poučení: Umírajícímu Mexičanovi vodu nepřineseš! 90% ()

Ichabod

Senzační herci, zejména stále skvělejší Josh Brolin. Vše vypadá tak logicky a realisticky a tak úžasně to diváka pohltí, že si řiká že je to nejlepší Coenovic film, ale poslední třetina ho přece jen zazdila a celkový dojem je jen "velmi dobrý". Nicméně Bardemův zabiják je opravdu postava co z hlavy jen tak nedostanu. Měl bych ale jednu výtku : tlumič na brokovnici NEMÚŽE mít takový zvuk a je to snad jediná věc co narušuje první dvě dokonalé třetiny filmu. ()

horacko

Nevravim, ze to bolo zle, predsa len film dostal 4 oscarov. Ale aj tak sa mi to cele pacilo len na 3*. Preco....to neviem vysvetlit, mozno som tomu nepochopil, alebo som tomu pochopil nespravne. No u mna len taketo priemerne ohodnotenie. ()

toyrider

Lee Jones zase v roli detektiva, to mě nepřekvapilo, co ale ano byl Javier Bardem s tím svým účesem a kyslíkovou láhví v ruce.Nevím jesli to bylo cílem, ale já jsem se mu spíš smál, než aby mě děsil. ()

mcleod

Trapné. Proč bych se měl dívat na takhle nechutný film, jehož myšlenka mě opravdu neokouzlila? Slyšel jsem, že film je alegorií dneška... kdo si myslí, že žijeme v takovémhle světě, toho upřímně lituji. Bardem nebyl špatný, ale Tommy Lee Jones mě docela zklamal. Režie nic moc, ale atmosféra dobře vykreslená, i když nechutná. Nemůžu si pomoct, ale tohle byla fakt blbost. ()

Guzo

Jediné, co je oskara zasluhující, je role zabijáka v podání Javiera Bardema - ten je naprosto dokonalý a nedovedu si absolutně představit nikoho, kdo by to zahrál líp. Jinak ale NCfOM není ničím výjimečná. Tommy Lee Jones mě tu hodně zklamal a scénář jakbysmet. Nechápu tak vysoká hodnocení, pro mě se jedná o průměrný film se zajímavým psychopatem. ()

J-o-k-e-r

Byl jsem zvědavý na tento film, Oscar pro nejlepší film roku mluvil za vše (po konci musím říct že tento rok byl na filmy trochu slabší). Po většinu filmu je slušné tempo, zápletka i herci (hlavně tedy duo Brolin-Bardem) vynikající. Možná sem čekal větší zapojení T.L. Jonese, ale svoji úlohu zvládl na výbornou. Jediné co bych vytkl je pro mě nepochopitelný závěr a postava W. Harrelsona. Jinak kvalitní filmový zážitek....postavě J. Brolina jsem fandil co to jen šlo :) ()

klima777

Výborně. Ve filmu je zřetelné téma únavy z opakování, únavy z těžce doléhající existence. Není to sice tak brilantní jako Muž, který nebyl, ale zářez téže intenzity se (IMHO) povede jednou za život. Volně plynoucí drama o snaze uniknout ubíjející každodennosti a vyhnout se smrti a umírání. Humor je spíše podprahový a bezútěšný. Vyprahlost a pocit, že mezi westernovými kulisami není kam se schovat. Civilní, nevtíravé, odtažité, smutné a nesmlouvavě kruté. Velmi, velmi vydařené. ()

ABCD Marta

Bratři Coenovi si u mě výrazně polepšili, po hovadině jménem Big Lebowski, když natočili, podle románu Cormaca McCarthyho, který jsem doposud neměl to štěstí číst, emotivně silný, scénaristicky drsný, autenticitě se maximálně přibližující, bez hudby plynoucí a především nervy drásající snímek, v němž, snad kromě některých sentimentálních výlevů důchodcovského šerifa Eda Tom Bella (Tommy Lee Jones), jeho ženy a nájemného zabijáka Carsona Wellse (Woody Harrelson), jenž měl hubu plnou keců, ale skutek utek, není nic a nikdo do počtu a chladný zabiják Anton Chigurh (Javier Bardem) se stal novým smybolem filmového zabijáka 21. století. Překvapení jak pěst na oko. ()

D28

Tento film robí zo mňa schizofrenika.Na jednej strane sa mi veľmi páčilo originálne zaobchádzanie so mnou, teda divákom, ono bolo občas ale nelogické. Ohromili ma vynikajúce herecké výkony, lenže niektoré postavy zasa boli doslova zbytočné.Pokiaľ ma zábery a práca kameramana nefascinovali, tak ma uspávali.Oscara by som okrem Bardema dala tým kategóriám, ktoré ho nedostali a tým trom zasa zobrala.Zvažovanie medzi 3 a 4 bodíkmi rozhodol pocit, že druhýkrát už film vidieť nechcem a nemusím,tá časť, čo stála za to, je totiž natrvalo zapísaná v pamäti, zvyšok bol príliš depresívny, hlavne záver. ()

Gallagher

Velmi působivý a silný film. Od začátku do konce je divákovi servírovaná hutná atmosféra, a i když Tahle země není pro starý může některé překvapit, nebo zarazit netradičním pojetím vyprávění a mírně chaotickým závěrečným rozuzlením, tak si myslím, že Oskar byl zde udělen naprosto oprávněně. Zážitek podtrhují vynikající herecké výkony ústřední trojice. Po druhém shlédnutí filmu a druhém přečtení knihy dávám snímku absolutní hodnocení 10/10. ()

Ravi

Bardem válí neskutečným způsobem. Jeho ztvárnění zabijáka mě mrazilo v zádech. Film je takový utahanější, místy těško rozluštitelný, ale dává důraz na zobrazení toho, co není nutné říci, ale divákovi by mělo dojít. Teprve druhé promítání mi ukázalo, že film dává odpověď téměř na všechny otázky, ale je to tam umně skryto. 80% = 4/5 ()

Puyi

Bratři Coenové v nejlepší možné režijní formě! Neuvěřitelně napínavá atmosféra, pro mě chvílemi až dech beroucí podívaná. Úžasný herecký koncert (!!!) od Javiera Bardema (byl naprosto dokonalý a bezchybný...! Jeden z těch výkonů, na které často rád vzpomínám...) to jeho vystupování... no něco úžasného, ale i ostatní aktéři nezůstávají pozadu - Josh Brolin mě velmi mile překvapil. Tento film se pro mě postupem času stal srdeční záležitostí a proto mě mrzí, že pro něj nemám místo v TOPce. :) ()

Myrreczech

Když neopomenu skvělou atmosféru, nepříliš originální příběh a výborný scénář musím zdůraznit hlavně jednu věc: Bardem je Bůh! Podobný výkon jsem neviděl aspoň rok. Jinak dost slušný thriller a ani nevím co mi na něm scházelo nebo co se mi nelíbilo, ale na plný počet to určitě není. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014