Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

SelfishMan

Jednotlivé scény a části ve mě zanechávali jen chvilkový efekt a ten skvělý dojem pomíjel rychleji než by bylo zdrávo. Svědčí o tom i to, že po 3 dnech rozležení a přemýšlení jdu o 1* dolů, protože ten celkový dopad není takový jaký bych očekával od oskarového filmu. Holt ač byl Bardem alias Anton Chigurh bezpochyby vynikající zabiják a střelec, moje srdce se mu zasáhnout nepodařilo a jediné co výrazně oceňuji tak je Josh Brolin a několik určitých scén utopených v příběhu-nepříběhu. 65% ()

Bruce_cz

Zajímavé. Pokus o maximálně realistické drama s absencí hudby a skvělými hereckými výkony. Na špičkových 5 hvězd, mi to přišlo trochu neslané nemastné, trošku delší a takových pár dalších much. ()

Kurovec

V tomto filmu mě Coenovci trochu zklamali. Při sledování jsem se chvílema až nudil. Ovšem zabiják Barden luxusně mrazivý.... :) ()

qwertasip...

Po skončení filmu jsem si marně lámal hlavu nad tím, za co jsou ty 4 Oscary. Napadly mne tyto kategorie: Nejzvláštnější účes, Film s největším počtem náhodných setkání, Nejneočekávanější nástup závěrečných titulek a Nejhorší soundtrack. První půl hodina je vcelku zajímavá, ale to, co následuje potom, se dá nazvat nezáživnou a místy dost nelogickou nudou, kde se všichni za nevysvětlitelných okolností náhodně vždy najdou a naopak sériového vraha, který za sebou nechává kupy mrtvol a bouchající auta, nemůže najít nikdo. Dalším mínusem je fakt, že ve filmu nehraje absolutně žádná hudba (možná, že někomu to přijde originální, ale pokud vím, tak éra němých filmů skončila ve dvacátých letech 20. století). Dvě hvězdičky dávám za poněkud neobvyklou zbraň a perfektní výkon Javiera Bardema (to je ten chlápek se zvláštní beranicí místo účesu), a za Kelly Macdonald (to je ta herečka, na kterou se hezky dívá). ()

Vendys958

Precizně natočené. Krásná kamera, herecké trio Bardem Brolin Jones stojí za poklonu, některé scény nemůžu dostat z hlavy. Film, který se každému nemusí líbit díky svojí syrovosti, krutosti, absenci hudby a některými dialogy a monology bez děje. Pro mě je právě tohle tím, co z filmu dělá jeden z mých nejoblíbenějších. To, že dostal Oscara je takový malý bonus, protože i bez něj patří mezi nejlepší thrillery co kdy byli natočeny. Coenové v nejlepší formě. ()

misul96

Ach ták. Na můj vkus zdlouhavý a děj trochu prázdný. Každopádně ve vybraných scénách jsem měla zatajený dech, herci se mi líbili a atmosféra mě taktéž uchvátila. Tajemný a strašidelný, leč suchý a nudný. ()

unclejack

Konečne som mal tú česť stretnúť sa s filmom od bratov Coenovcov. Román od Cormaca McCarthyho som čítal a doslova hltal, takže od filmu som očakával podobný účinok na môj organizmus. A stalo sa. Absencia hudby, exteriéry, scenár aj kamera - to všetko prispieva k vizáži tohto filmu. Ten si plynie svojim tempom, ale Coenovci dômyselne nenudia diváka, čo by sa pri tomto type filmu ani nemalo stať. Vždy majú čosi znepokojujúce, čo by divákovi ponúkli. Javier Bardem si Oscara zaslúžil, hoci dobré výkony podali aj Josh Brolin a Tommy Lee Jones. ()

heavy

Filmů, ve kterých zlo zvítězí, není zas tak moc. Schválně - jestli jen tak z hlavy dáte víc než tři, řeknu, že jste dobří, a že byste možná mohli začít chodit víc mezi lidi nebo si aspoň koupit psa. Filmy nám sice říkají pravdu, ale jen napůl. Je důležité si uvědomit, že zlo je mezi námi. I mimo plátna kin. V reálném životě. Ale co je hlavní - může i zvítězit. Není snadné si tuto znepokojivou myšlenku připustit. Přesto je tomu tak. Samozřejmě, existují různé druhy zla. Ale za frontami na úřadech, pomalým internetem, zpívajícími politiky, či televizními show Petra Rychlého se nachází VELMI VELKÉ ZLO, staré a čekající na svou příležitost, ke které vždy jednou za čas nevyhnutelně dojde a ono se probudí a propukne v celé své děsivosti. A o tomhle nám vypráví stárnoucí šerif Tommy Lee Jones, a odchází do důchodu a možná i do snu za svým mrtvým otcem, a je přitom tak vyděšený a zoufalý a bezmocný a smutný, že mu to věříme do posledního slova. ()

DonFrolimo

Po přečtení knížky jsem si film vzápětí znovu pustil. Myslel jsem, že budu líp naladěn a sedne mi víc než prve. Nebylo tomu tak. Nejde o to, že Coeni začnou důkladným stopováním předlohy a postupně mění detaily, až ke konci celé epizody aby se vytratil místy i původní smysl (i když těsně po přečtení se nezbavíte pocitu ošizení). To je běžná autorská licence, vpodstatě vždy nutná při převodu literární předlohy do filmu, který si už jen z časových důvodů vyžaduje většího ucelení, zkratek a redukcí. Problém je v tom, že Coenovic poetika, jinak svou kombinací tvrdosti a humoru velmi blízká McCarthymu, mě zkrátka nedokázala přesvědčit o hloubce, která se ukrývá v originálu. A jsou to právě jejich vlastní detaily, které posouvají příběh o neodvratnosti našich špatných voleb a těžkostí smiřování se se zlem - příběh o ztrácení a zoufalé potřebě nalézání naděje do roviny měkkého naturalismu, kde hrdinové prostě umírají a ne vždy vítězí ty správní. Naopak je třeba přiznat, že i tak je tam cítit z McCarthyho poměrně dost a osobně myslím, že málo komu jinému by se takovou látku podařilo věrně (a to se zase přeci jen v mnohém povedlo) zpracovat, vůbec porvat se s takovým dílem. ()

rytir1

Kristova noho kdybych si nepřečetl že to točili Coenové, tak by mě po shlédnutí napad ihned ten pošuk Tarantino co tak rád těma krvavýma stříkancema plete hlavy pubošům. Tohle že je Oskarový film? Nebýt charisma Tommy Lee Jonese, tak zbytek včetně přeceňovaného Bardema nemá šanci to uhrát. Totální zklamání, těšil jsem se na megafilm, shlédl jsem průměrný příběh už několikrát točený jinde. Ne, tohle možná upoutává dnešní mládež co si hraje na rádoby filmové znalce, ale tahle země rozhodně není pro Oskara. ()

yarda23

Zajímavý, svižně natočený snímek, který nemá žádné pomalejší místo. Drží si své tempo od začátku po pro mne trochu podceněný konec. V jednotlivých pasážích je ucelený a mrazivý, ale z celkového pohledu se z toho stala taková nemastná neslaná směs. 4* ()

kelet

Veľmi zaujímavo natočený mrazivo temný film o tom ako sa človek môže dostať do set sakra problémov. Dejová linka sa drží v temnom obraze a to len dotvára drsný efekto tohto filmu, plného násilia a bezcitnosti hlavného záporáka. Dokonca by som povedal, že odteraz je toto jeden z najchladnejších a najhrubších zabijakov, ktorých som videl. Herci sú perfektný a dej je zaujímavo poprepletaný. Bohužiaľ, respektíve z mojej strany, je koniec trošku prestrelený a nedotiahnutý do konca. Avšak film poteší a nechá hlavu pracovať naplno. Hodnotenie: 80% ()

denyny

Starý dobrý Tommy Lee Jones, kterýmu fandím prostě všude a proti němu mrazivý Javier Bardem, namaskovaný téměř k nepoznání. Z Bardemova výkonu mě tak mrazilo, že musím dát pět hvězd i kdybych nechtěla. Bála bych se, že si to se mnou přijde vyřídit. :D Opravdu strhující herecké výkony, kde převládá Bardemův koncert. Ať jsem se snažila jakkoliv, nedokázala jsem tenhle film z mysli vypudit. Viděla jsem už několikrát a stále mě při něm mrazí, což je pro mě známka kvalitního filmu. ()

kacer4

Ak som správne pochopil, tak tento film bol o tom, ako jeden starý šerif už nechápe a nestíha vnímať svet okolo seba. Ak nemám pravdu tak ten film bol pre mňa dosť zvytočný. Ale na druhej strane atmosféra filmu bola perfektná. Len hudba mohla byť o niečo výraznejšia. ()

Mikolkator

Neuveriteľná atmosféra filmu, miestami som ani nedýchal. Lleywelyn Moss (Josh Brolin) sa stal jedným z mojich obľúbených filmových charakterov a Javier Bardem to zahral neskutočne klobúk dole. Tento film si musím pozrieť znova a znova. ()

R.I.S.A

Příkladně ztvárněný zabiják Javier Bardem jako velice charizmatický chladnokrevný profesionální lovec lidí. Celou dobu jsem mu fandil. Dobře natočenej film s celkem nic moc příběhem chlapíka který místo jelena najde tašku plnou peněz, šerifa který to s nim myslí dobře a psychopatem co chce peníze zpět. Jenže nic moc příběh zfilmovanej na výbornou. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014