Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

jakub.kuba

Nevím proč, ale tento film mi v mnohém připomíná Vykoupení z věznice Shawshank. Téma je jiné, vše je jiné, není tam až takový velký zvrat, je to spíše střihem a všemi scénami. A také tím, že 70% filmu probíhá vklidu, potichu a tak uvolněně. Vždyť už to samo o sobě je kouzlo, umět udělat "akční" film, ve kterém se celý film pouze nekřičí a nestřílí. A přitom vše začne tak nevinně, kdo by někde nechal ležet brašnu plnou peněz a vklidu odešel, že? Každopádně ale film zobrazuje jediné - peníze se opravdu nedají získat aniž by to něco nestálo. 95% ()

Ludva

[2010-03-06] * Zoufale nudná, nelogická a nepovedená varianta Farga. Hlavní hrdina se chvílemi chová jako zkušený pytlák a vzápětí jako trotl. Za zmínku stojí snad jen Bardemův pomalý, ale neúprosný terminátor. ()

kuře17

hodně povedené. Postavy toho moc nenamluví, ale to vůbec není na škodu, jen to dokresluje místy až mrazivou atmosféru filmu. A hlavní záporák v podání Javiera Bardema se zapíše do dějin... EDIT: po přečtení knížky, musím jako mnoho konstatovat, že kniha je kniha:) ()

paranoid82

Další z klenotů v Coenovic dílně. Fargo na texasko-mexické hranici a nemyslím si, že by No Country for Old Men za zabijáky z Minnesoty nějak výrazně zaostávala. Tři drsňáci - ostřílený šerif, chladnokrevný profesionální zabiják a jeden svářeč na penzi a mezi nimi kufr plnej peněz. Nic nebrání tomu, aby se tento příběh rozjel na plné obrátky, aniž bychom byli svědky jakýchkoliv klišé. Nejvetší bombou filmu je jednoznačně, pro někoho přeceňovaná role zabijáka v podání Javiera Bardema (zasloužený Oscar). Dovolím si tvrdit, že už dnes je ve filmových análech zapsán jako jeden z nejvěrohodněji zahraných záporáků. Společně se skvělou režií, drsně realistickou kamerou, chladnou atmosférou a výtečnými dialogy patří Tahle země není pro starý už dnes ke kultovním záležitostem, alespoň pro mě. ()

Neme5iZ

Drsný a syrový... tenhle snímek se může řadit mezi nejlepší počiny všech dob. Pane Cormac McCarthy : RE5PECT! a panum reziserum "Ethan Coen, Joel Coen" dekuji ze jste to nes***vili, naopak.. tenhle film je jako vybrousenej diamant. ()

sbinda

Výústění děje vystupuje z řady. Je jiné a záměrně se vyhýbá klišé stříleček, v nichž se hlavní hrdina ve stejné pozici, kdy před mafiány utíká s kufrem peněz, obvykle drží klasické lajny a po větších či menších peripetiích se na konci filmu ocitá s úmělým knírkem na palubě AirFrance a mizí směr tichomoří.... Pánové a dámy, jde to i jnak! Osobně mě dostal způsob natočení scény, kdy si to tam "ustlal" mezi futry, jakoby byl jen dalším v řadě. Výtečně ponurá atmosféra (až jsem si musel zvýšit jas a kontrast), kterou umocňovalo eso v rukávu - Javier Bardem, nejlepší filmový maniak s mikádem všech dob. Ocenil bych "jeho" postavičku v dalším filmu, nejlépe v hlavní roli. 85% Velmi slušná kadence od Coenů. ()

Fixa

Josh Brolin, spolu s Javierem Bardem, jsou ve filmu výborní soupeři. Pokud by se film točil jenom kolem těchto osob, dal bych snad i plnej počet. Jenomže všechno to okolo, mi přišlo jaksi zbytečně navíc. Např. postava šerifa, byla úplně zbytečná. Možná to byl, ale záměr. Občas se v těch rádobyintelektuálních filmech, můj jednoduchej mozek přepne na "stand by" a začne se prostě nudit. Vždycky, když už jsem, ale pomalu usínal, objevil se jeden z těch borců, aby mně probudil. Slabý film, se silnými okamžiky... PS: Kamarád mi říkal, že napodruhý, je film lepší. Ale dívat se na něj znovu, to už fakt nedám ()

kentakolki

Presne typ filmu, ktery je sice zanrove vazny, obsahuje vsak mnoho prvku, jez jsou vlastne strasne humorne. Zbytecne dlouhe sceny, nesmyslne hazeni minci...nejsympatictejsi osoba, kolem ktere se film toci, nahle proste neni....proc hledat v tomhle filme pointu, proc by mel mit poslani.....Je to podle me jeden z nejlepsich filmu poslednich let. ()

Lucjan

Tak tenhle film byl pro mne maximální zklamání. Nevím za co tenhle film dostal oscara , určitě v roce 2007 bylo natočeno hodně lepších snímků. Hra na kočku a myš roztáhnutá do dvou hodin. Vidím že hodně lidem se tento film velmi líbil, pro mě ale zasluhuje pouze 2 hvězdičky a nezachrání to ani skvělý herecký výkon v podání Javiera Bardena. ()

Jerome89

Nemám slov. Přesně tak se mnou film zamával. A myslím, že žádný komentář, který bych zde zanechal nedokáže popsat moje pocity ze sledování. PS : Jeden z mála filmů kdy jsem ještě po skončení titulků nebyl schopen jej vypnout. Naposledy se mi to stalo u 12 opic :) ()

Krteczek

Krásně syrový, klasicky Coenovský trhák který vás určitě zaujme jak postavami, tak skvěle podanými hereckými výkony. I přes některé trošku utahanější sekvence ve vás ale zůstane napětí, protože víte že se může stát cokoliv. Nejzajímavější postava filmu Anton je tak rozporuplná, že během půl hodiny ho čtyřikrát nenávidíte a čtyřikrát mu fandíte. Ve filmu se permanentně střídá napětí s melancholií podpořenou dialogy stárnoucího šerifa. Je to film o neuvěřitelném příběhu, který je podáván tak stroze a realisticky, že by vás vůbec nepřekvapilo kdyby v titulkách stálo "podle skutečné události" a pro mě osobně se jedná o dílo, které mi určitě nějakou dobu v hlavě zůstane. Postava Antona mi tam možná zůstane na věky :) ()

luciluci

verím, že pre Hollywood bol tento film výnimočný, ale v Európe máme takýchto "nezávislých" "tichých" filmov, t.j. s minimom dialógov a bez hudby, ktoré sa neriadia presne vypočítanou naškatulkovanou štrukturou, množstvo. Takže z tohto hladiska mi taký výnimočný nepripadal. Čo sa týka príbehu, tak ten je celkom dobrý. Moje priemerné hodnotenie vyplýva z toho, že postavy sa ma ničím nedotkli, nevyvolali vo mne žiadnu emóciu, a v podstate mi bolo úplne jedno ako to celé dopadne. Nie je to chyba hercov, tí podali velmi kvalitné výkony. Ale osobne ma tento film nezaujal a vyprchal mi z mysle, hneď po vzhliadnutí. ()

Vindemiatrix

Coenové přesně jako v Blood simple a ve Fargu: dokonalí v atmosféře a v jednotlivých scénách, ovšem s jejich sladěním do smysluplného, vrstevnatého celku si hlavu nelámou. Proč taky, když lze rozbitost motivů, nevyvážnost dialogů a useknutost příběhu svést na umělecký záměr. Myšlenková chudoba zahalená do jalových žvástů přestárlého šerifa ovšem téhle obhajobě hodně sráží kredit. ()

littelfuse

Vynikající film, ve kterém se toho moc nenamluví, ale o to víc jedná. Atmosféra by se dala krájet od začátku do konce a člověka doslova "přiková" do sedačky . Kdykoliv se ve filmu objeví Javier Bardem, začnou se dít věci. Účesem sice neoslní, ale svým ledovým klidem a jistotou si právem zaslouží místo mezi největší drsňáky a zabijáky. ()

Dodge-I

Nejdriv jsem si rikal, jestli jsem si vybral spravne - trosku se mi ta delka "vseho" zajidala, ale kdyz jsem se zacal soustredit na hlavni postavy tak se vyloupl fajnovy pribeh jak od Coenovcu. Bardem je uzasny - tak presvedciveho uletaka je treba hledat sveta kraj... ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014