Kidulthood – before adulthood comes. Tenhle podtitul nese vynikající britský film, který letos spatřil světlo světa. Na triku ho má mladý britský režisér Menhaj Huda, který vás ve svém snímku zavede do západního Londýna, kde se Trife, hlavní hrdina filmu, pere se životem plným fetu, předsudků, násilí a zbraní. (4daPeace)

jack_scott

Velice dobrý snímek, který je více než jen předehrou k Adulthood, je celkem zajimavé pozorovat malé gangstazzzzz z Londonu, jen co je pravda...Pro spoustu lidí je to hodnocení možná až moc vysoké, ale pro lidi co trošku sledujou některé subkultury...je to prostě masakr. Přeci jen,mládí herců to trošku sráží i níže,ale přesto dávám 85% pro skvělou zábavu, pro mladší ročníky asi ještě lepší... ()

Crybaby

V prvom rade si neviem spojiť realitu s týmto filmom. V tom druhom, podstatnejšom, to nebolo až tak nudné, nezaujímave. Cez to to ale bolo miestami veľmi, veľmi stupidné a sám neviem prečo sa moje hodnotenie vyšplhalo až na tretie poschodie. ()

solisoli

Noe Clarke sa zrejme v špine dobre vyzná. Najprv ponúkol scenár, kde si aj sám zahral a podobne neskôr zrežíroval spolu s scenárom a hlavnou postavou ďalšiu afroeuropeanskú špinu v projekte Dospelosť. Vlastne nič výnimočné v oboch dielach. Plochý scenár s premnoženou oplzlosťou, bezduchým primitívnym dejom, kde mohla zaujať diváka dobová prízemnosť určitej spoločenskej vrstvy, ktorá normálnemu človeku je neznáma, nedostupná a tým pádom o to zaujímavejšia. Iba ak niečo stojí za povšimnutie, tak pohľad na mentalitu a spôsoby scivilizovaných afroeuropeanov v civilizovanom svete. Určite nie všetkých. Len nech niekto uverí, že by sa dala inteligentná architektka do reči s ,,takým“, ako to od prezentovali v predajni športovej obuvi. Ešte jeden bonbónik. Slušne vyzerajúca matka vo vlastnom byte upozorní 15 ročnú dcérku, ak sa bude samozrejme Noe spolu s jej dcérou baviť, aby nezabudla na kondóm. To už hovorí za všetko. ()

JessicaJet

Herecké výkony niektorých protagonistov boli podpriemerné. Záverečná scéna vôbec negradovala, čakala som niečo viac. Zato film ako celok mal vynikajúci dej i keď som bola dosť prekvapená z anglických "streets". Človek by čakal že všetka mládež v Anglicku vyzerá ala Oasis. Hudba sa v tomto filme tiež nedá nespomenúť - názov songu od Audio Bullys v záverečnej scéne hovorí za všetko - Real Life. ()

StinkingPooh

Všeobecně mám s filmy, které jsou plné mladých gangsta drsňáků, problém..U kidulthoodu tomu nebylo jinak, prostě mi to přijde hrozně předrsnělé a pro mě těžko uvěřitelné. Že se partička gangsta cool týpků popere s jinou bandou primitivů, to beru, ale že už to má bouchačky, v 15ti šňupou koks za to, že dealerovi vykouřej pinďoura atd, tak to už je podle mě dost přes čáru. Věřil bych tomu, kdyby to bylo zasazený třeba do nějakýho slumu v Rio de Janeiru nebo tak podobně, ale takhle ne. Jinak se jedná o takové britské Kids, s lepším příběhem a celkově lepší kvalitou. Co mě u filmu bavilo, byl soundtrack, který k němu sedí dobře. ()

Erico

Jasně je to celý trochu přehnaný a nutno brát s nadsázkou. Ale.. Bohužel se dnešní realita zase až tak neliší a bojím se, že ty rozdíly budou čím díl menší. Nehledě na to, že Londýn jako jedno z nejprokoksovanějších měst světa k tomu bude mít ještě blíž. Ve srovnání s velkýma filmama se kidulthood samozřejmě nemůže rovnat, ale vzhledem k věku herců a scénaristy, výbornýho soundtracku a britský angličtiny, pro mě (hodně subjektivních) 5* ()

Sharlis

Emočne ma to nijako nedostalo. V komentároch sa i často spomína, že film je drsný a násilný - no neviem, pár krát niekto dostane pasťou, nič prekvapujúce... ()

MTE

filmu davam 2*, tertiu dostava za soundtrack, nenudil som sa.. ale mam odpor voci britskej anglictine a cele to bolo tak "lacno"zahrane ()

dextrush

Prvá časť výborného dvojfilmu (jeho pokračovaním je Adulthood). Drsne, bez okolkov opisuje ťažké životy mladých ľudí. Ich sklamania, lásku, nenávisť, šikanu, bitky, drogy aj to, kam tieto negatívne akpekty dokážu dohnať, nielen mladého, človeka. Je aj o morálnych a sociálnych hodnotách, ktoré nie sú vždy správne vnímane a podvedomom rasizme, ktorý drieme v mnohých ľudoch. Adulthood dokonca režíroval sám Noel Clarke, ktorý stvárnil postavu Sama. A netreba hádam písať, že ju stvárnil veľmi presvedčivo! Kto si chce pozrieť Adulthood, určite nesmie vynechať Kidulthood. ()

Fash

Skvělý real-life film, který v porovnání s jinými podobnými snímky je profesionálně hodnověrně natočen. Obsazení je skvělé, protože to fakt vypadá, že patnáctileté "děcka" hrají skutečně patnáctiletý. Jejich morálka je samozřejmě zkažená a vypadají, že neumějí moc myslet dopředu: jsou schopní vraždit, brát drogy v průběhu těhotenství a přitom se tvářit, že si jednou založí dokonalou rodinku. Rozhodně stojí za to se na to kouknout a případně se i zamyslet. ()

Hansk75

Bavilo. Sice je to občas, myslím si, silně přehnané (nedokáži si představit sám sebe v některých situacích, když mi bylo patnáct), ale film je to slušnej. A ačkoliv nejsem fanoušek HIP HOPu, tak musím říct, že soundtrack se mi moc líbil a dokonale se tam hodí. ()