Rozvod ve čtyřicátých letech 20. století? Nemožné! A tak se Harry (Chris Cooper) rozhodne, že svůj manželský trojúhelník vyřeší jinak - aby manželku nezostudil, prokáže jí laskavost a zabije ji. Jenže je tu ještě jeho šarmantní kamarád Richard (Pierce Brosnan)…  Ve čtyřicátých letech minulého století byl rozvod společensky nepřijatelný. Proto Harry Allen (Chris Cooper) vede dvojí život - po boku své ženy Pat (Patricia Clarksonová) a zároveň žije s další, podstatně mladší Kay (Rachel McAdamsová). Dlouhodobě neperspektivní manželství je však přeci jen nutné nějak ukončit. A protože Harry je charakter a nechce manželku zostudit, rozhodne se, že jí prokáže laskavost - zabije ji. Do milostného trojúhelníku ovšem vstupuje Harryho dlouholetý přítel, pohledný gentleman ve středních letech Richard (Pierce Brosnan), který osudovými kartami výrazně zamíchá... Romantické komediální drama o neodolatelné moci a šílenství lásky režíroval Ira Sachs. (oficiálny text distribútora)

OG_Swifty

Harry (Chris Cooper) je ženatý s Pat (Patricia Clarkson). Harry si najde bokovku Kay (Rachel McAdams) a svěří se o tom příteli z dětství Richardovi (Pierce Brosnan). Richard je svině a OKAMŽITĚ začne kamarádovi z dětství dělat do milenky a jí se to líbí. Harry si myslí, že Pat bez něj nemůže být a než aby se s ní rozešel, tak se rozhodne jí zabít. Mezitím Pat šuká spisovatele, se kterým se miluje, ale odmítá Harryho opustit, protože si myslí, že on bez ní nemůže být. Richard to o nich o obou ví, ale protože šuká Harryho milenku, tak nikomu nic neřekne - naopak je oba podporuje v jejich domněnkách. Harry otráví svýho psa na zkoušku. Harry nachytá Richarda s Pat potom, co mu Pat řekne, že už s ním nechce mrdat. Harry utíká domů a zjistí, že Pat šuká spisovatele. Harry se opět zamiluje do Pat a přestane jí chtít zabít a jde Richardovi za svědka na svatbu s Kay. Ačkoliv zní příběh a zamilovaný čtyřúhelník poměrně komplikovaně, celý film je nefalšovaná a nudná sračka. Dramatický prvky fungujou možná na důchodkyně, který dlouho žily mimo civilizaci, podobně jako prvky komediální. Ve filmu jsou všichni svině a skončí to tak, že to je v pořádku - to je život. Skončí to tak, jak to začalo, jen Harry s Pat mají nového psa a Richard šuká Kay, kterou ukrad Harrymu, kterýmu je to všechno jedno (přestože celej film zfanatizovaně mele o tom, jak je pro něj Kay všechno na světě). ()

kleopatra

Harry miluje, jak říká, svou ženu. Vedle ní má švarnou milenku a tu, jak říká, miluje též. Protože je jeho žena spíš na sex, zatímco on je romantik, jak říkají oba, hodlá svou ženu zabít, aby jí nezpůsobil hoře zprávou, že se chystá přemístit. Milenka je taky zamilovaná a poskytne Harrymu víc, než jen ten otravnej sex, jak řiká Harry kámošovi, kterej, jak říká, milenku příteli svědomitě pohlídá, když Harry zrovna nemůže. Všichni říkají: miluji tě imrvére a s vášní, s jakou řikáme, že nám došly čistý ponožky a leklá ryba je proti tomuhle tanečnice hula-hula. ()

Olík

Kvalitně obsazená americká tragikomedie o tom jak se dostat z „manželské klece“ a hlavně o tom jak se do ní nakonec vrátit zpět. Stárnoucí Harry (Ch.Cooper) vidí jedinou cestu z milostného trojúhelníku vraždou své manželky (P.Clarskon). Netuší však, že kartami zamíchá jeho okouzlující přítel (P.Brosnan). ()

Flakotaso

Tyhle dobovky mám moc rád (současný vrchol předvedl Sam Mendes v Nouzovém východě), ale Manželská klec je bohužel jenom průměrná. Herci výborní, až na Patriciu Clarkson, na kterou mám alergii, po které mi vyskočí po celém těle vyrážka o profilu Nízkých Tater. Střídání žánrů je poměrně neobratné, ukázkovým příkladem je scéna se zlomyslnými cajty - asi myšleno jako narážka na Hitche, avšak vůbec to tam nepasuje. Jinak by se dal děj shrnout do několika vět typu: miluješ ho? miluje tě. miluju ho. miluju tě. ()

Marsik

NOVA CINEMA HD - To jsem takhle jednou ve 3 hodiny ráno už chtěl vypnout TV a jít spát, ale bohužel (pro můj organismus) začali dávat tuto záležitost a já tak šel spát až za dalších 80 minut. V prvé řadě mě oslovil výběr herců, od začátku vtahující vyprávění Brosnana, český dabing a v neposlední řadě fakt, že po půlnoci si na českých televizích můžete dopřát film zpravidla bez jediné reklamy. A tak bylo rozhodnuto a já byl upřímně spokojen a celkem se podivuji nad aktuálním hodnocením - 56%. Jelikož to bylo příjemné drama s komediálními a krimi prvky. 72% ()