Do poklidného života manželského páru Audrey (Halle Berry) a Briana (David Duchovny) zasáhne tragická událost. Náhle ovdovělá se s dvěma malými dětmi snaží přenést přes ztrátu nejbližšího. K tomu se jí snaží pomoci Brianův někdejší nejlepší kamarád Jerry (Benicio Del Toro), který se však nejdříve musí vypořádat se svojí závislostí na heroinu. Dánská režisérka Susanne Bier se po předchozím After the Wedding vrací s dalším rodinným dramatem, ve kterém jde opět především o uvědomení si svých vlastních životních hodnot. (oficiálny text distribútora)

Triple H

Del Toro je môj obľúbenec a ani tu ma nesklamal. Príjemne ma prekvapila Halle Berry, ktorá hrala naozaj veľmi dobre a rovnako aj civilne pôsobiaci Duchovny. Filmu chýba niečo čo by z toho urobilo silný emotívny zážitok, ale podobné príbehy mám naozaj rád, takže dám štyri. ()

markuc

Ukazka zkazeneho potencialu nametu a scenare. Vsechno skvele - strih, hudba, herci. Ale kazi to rezie a kamera, kteri film zprznily. ()

Sonnik

Hope comes with letting go. Del Toro je přímo ztvořený pro tyhle "ztroskotance". Příjemné malé komorní drama, které se nikam necpe, nic neláme přes koleno a hezky rychle uběhne "Roses are red, Violets are blue, I'm schizophrenic, and so am I. " ()

Sfinkter

I kdyby byl celý film zprzněn, kdyby se vám nelíbily výborné dialogy, kdybyste nesnášeli Halle Berry a Duchovnyho, stále tu zůstává Del Toro, který vás posadí na zadek jen tím, že je na scéně. Ani nemusí mluvit. ()

rodo

Třetí film od Susanne Bier, který jsem měl možnost vidět (předchozí filmy byly Otevřená srdce a Bratři). Tento snímek je sice už trošku poznamenán Hollywoodem, přesto se jedná o poctivou filmařinu. Musím ale přiznat, že hlavním důvodem k mé spokojenosti je naprosto úžasný výkon Benicia Del Tora. Z tohoto herce charizma přímo prýští a ostatní herci mu nesahají ani po příslovečné kotníky. David Duchovny je v tomto snímku opravdu jen takový komparz a Halle Berry má k dokonalému hereckému výkonu taky daleko. Škoda jen komercionalizace tvorby této skvělé režisérky. Myslím, že spojení dánské produkce se skvělým Del Torem by byla naprostá fantazie. Takto mi k dokonalosti něco scházelo... ()

Jizni Tlapa

Nic extra a smíšené pocity. Míchanice ufňukaných výlevů a přetažená stopáž nemohly dopadnout lépe, než na výsledné tři hvězdy v mém hodnocení. K těm Vzpomínkám dopomohla obzvlášť Halle, která byl svůdná a pomuchlování hodná jako vždy. Herecky také samozřejmě excelentní.-)V neposlední řadě i hudba a vcelku zajímavá kamera...tři a nic víc.. ()

Chasm

Susanne Bier je velice talentovaná režisérka a svou roli znovu zvládla na výbornou, menší problém jsem ale měl se scénářem, který občas vynechával dějové linky, které dřív zdůrazňoval - jakoby film měl jen příjemně plynout a negradovat, nedosáhnout vyvrcholení. A to byla právě práce jako dělaná pro režisérku, ta si s obrazy a stručnými dialogy umí poradit skvěle. Kvalita hereckých výkonů se nedá popřít a film provazí krásná hudba. 75% ()

venison

Asi jsem proti tomuhle filmu dost imunní, protože ve mě nezanechal jedinou hlubší myšlenku.. Celý příběh se mi moc nelíbil, režie mi přišla odfláknutá a Halle Berry se mi do podobných filmů nehodí, protože jí nic "pod povrchem" nevěřím.. Navíc zabijácká stopáž.. ()

Mihail123

Pôsobivý film s neskutočným Beniciom Del Torom. Zo začiatku je film trocha neprehladný, keď sa po kúskoch objasní rodinná tragédia. Každý záber je pečlivo vyberaný. Film hrá na emócie. Parádny filmopvý zážitok. ()

Antek

Mohl to být další tuctový snímek o bolestné ztrátě, odpuštění a nalezení sama sebe. A v určitém úhlu pohledu tak tomu určitě je. Jenomže to by ten tuctový příběh nesměla točit Susanne Bier (takže emocionální jízdu máte předem zaručenou) a hlavní roli nesměl ztvárnit Benicio Del Toro. Ti dva pak společně zařídí, že ty osvědčené náhody, křižovatky osudů a vůbec celou osnovu nalajnovanou jako z příručky "jak napsat rutinní hollywoodský příběh", ponecháte bez povšimnutí a pouze se dáte strhnout. A může za to překvapivě i ten Duchovny ... ()

jefff

Fantastický výkon Benicia Del Tora dělá ze Spálených vzpomínek podívanou, která sice nijak výrazně nepřekvapí, ale rozhodně nenudí a necelé dvě hodinky utečou příjemně jako nic. Halle Berry i David Duchovny odvádí taktéž solidní výkon. Jediné co mě trošku mrzelo, bylo že film neobsahoval více mrazivých scén, na které bych zíral s otevřenou pusou. I tak vřele film doporučuji a nikoho rozhodně nezklame:-) ()

Antimana

dva ľudské osudy sa stretnú v tých najokrajovejších životných situáciách po strate milovaného človeka a snahe skoncovať s drogovou závislosťou. Nakoniec je príznačné a v tom spočíva aj krása filmu , že práve zlomené osoby sú si najväčšou oporou a pomáhajú si postaviť sa na vlastné nohy. ()

Almásy

ono je tu všetko čo u Susanne Bier funguje: čierna ovca, vdova, deti s problémom prejavovať emócie, bohatý sused.. ale nemôžem si pomôcť, viac to p. režisérke žeriem keď hovoria po dánsky, akonáhle Bier opustila domáce pole, schováva sa za tak hanebné klišé (vona košele mŕtveho manžela... bože!) a tak bezpohlavne napísaný scenár, ktorý mi pripadá ako by bol skôr námetom na nejakú céčkovú hallmarkovskú produkciu. cez to všetko je to ale veľmi pekná podívaná, i keď ruže na konci boli veľmi hollywoodske a radšej to malo zostať pri Del Torovom monológu, po ktorom by to polo za 5 hviezdičiek. každopádne, Bier má vo mne fanúšika a som zvedavý na ďalšie kusy! ()

prasacimor

Ďalší z filmov, ktorého jedinou devízou je jeho obsadenie. Nebyť toho tak som si istý, že nemá ani polovicu z terajších hodnotení a určite by nesvietil červenými farbami. Pretože okrem detailných, vysoko umeleckých záberov na oči a iné zmyslové orgány Halle Berry a Del Tora toho moc neprináša. Teda okrem očividnej snahy silou mocou dohnať diváka k slzám. Mňa nedohnal. ()

zsn

Benicio je vlkodlačí bůh, své role sehrává bravurně - navíc má chlapský šarm. To Duchovny je pravý opak - slizoun s nálepkou sexuálního loudila už od dob, kdy selhal se srdcem v sauně při kopulaci s manželkou/milenkou. Berry podala výkon průhledné přetvářky, alespoň člověk vidí, jak je ošklivá, když nemá šminky, kterými se ohání všude jinde. Nejvíc mne však zklamala má dvorní Susanne Bier, tohle byl film vcelku o ničem, žádoucí byla milostná zápletka, ne povstání Duchovného z mrtvých uprostřed děje po jeho smrti. ()

Soweek

O filmech kde hraje Benicio Del Toro nebudu nikdy pochybovat, on si prostě umí vybírat a taky to umí zahrát. Susanne Bier není taky žádným nováčkem na scéně a ví moc dobře, jak ukočírovat slabší složky filmu (Halle Berry nehraje moc přesvědčivě). Žádné srdcervoucí dílo nečekejte, ale čtyři hvězdy jsou zasloužené. ()

ArdathBay

Vynikajíci Del Toro v dobrém filmu, kde jsou všichni tak nějak jen dobří, tedy až na Berry, která ztratila manžela a smiřuje se s tím. Děti, hlavně malá Harper by dle mého, tak rychle nepřijmuli pro ně cizího člověka za svého otce. Žena na stoličce nejdůležitějšího člověka na place je znát. Na sobotní večerní film na jedničce výborné. ()

ZkuKol

Filmy o ztrátě bližních to mají těžké. Je třeba najít správnou míru emocí, uvěřitelný příběh a dodržet některá sociálně povinná pravidla. Suzanne na to šla chytře, dala dohromady skvělý tým herců, měla jednoduchý příběh, jež se dokázal některým klišé šikovně vyhnout a některé šikovně využil. Ruční kamera a civilní stylizace jsou jen kladem, hudba je příjemná a nerušící. Osobně bych občas střihnul a zkrátil tak cca o 10 minut a vypustil závěrečný běh za rozloučením, ale jinak je to velmi dobře zvládnutý holywodský debut. Smrt, drogy, zármutek absťák a naděje, zní to stereotypem, ale funguje dobře, těším se na další film od paní Bier... 75% ()