Po stopách svého slavného krajana, francouzského tvůrce hororů Alexandra Ajy, a velmi specifických a krvavých italských giallo filmů se vydalo režisérské duo Alexandre Bustillo a Julien Maury. A jejich vynikající hororový thriller z roku 2007, který byl oceněn na mezinárodním filmovém festivalu Sitges, je skutečně určen jen otrlým povahám. Hlavní hrdinkou je zde těhotná fotografka Sarah, které se jednoho deštivého dne po vážné dopravní nehodě zhroutí celý svět. Ona sice ze zkroucených plechů nakonec vyvázne živá, a dokonce i plod, který nosí v těle, je podle doktorů nezraněn, zato její životní partner Matthieu zaplatí tragický incident životem. A ani o čtyři měsíce později, v čas Vánoc, není Sarah s touto životní ztrátou smířena. Během jedné ze svátečních nocí krátce před porodem se ale odehraje událost, která její pohled na svět změní. Jejím poslem je zoufalé zabušení na dveře, za nimiž stojí neznámá žena tvrdící, že sama právě prožila vážnou dopravní nehodu a potřebuje si zavolat. Zakrátko je jasné, že její příchod rozhodně není náhodný. Tato osoba přišla do domu ubližovat a prolévat krev. Je to ďábel v lidském těle a vyčerpaná Sarah nemůže doufat, že někdo uslyší její volání o pomoc. (oficiálny text distribútora)

Klarkys

Můžu si připsat na seznam špatných hororů další čárku. Proč marně čekám na film, u kterýho mi bude vyskakovat husí kůže a po skončení radši usnu na gauči, abych nemusela sama (takovou dálku) potmě do postele?? Proč poslední dobou narážím jen na filmy plný hnusu a prasat vyžívajících se v týrání lidí ?? Kdo uznal, že brutalita a systematické týrání převáží nad temnou atmosférou, plíživým strachem, hlavou a patou filmu? Prý určeno otrlým povahám...no nevím, koho tohle baví? Mě teda ne. ()

Fos4ity

Parádní film který svojí první půlhodinou zaujme skvostnou paranoidní atmosférou a poté vám vrazí doslova nůžky do zad. Krvavá jatka které vás nenechají vydechnout, prostě parada. ()

linger

Neprijemny film, ktoremu sa ale silna atmosfera neda upriet. Je mixom ambientnej hudby, tlmeneho svetla, uchylnej zaporacky pliziacej sa domom a perverznej kombinacie tehotnej zeny a noznic. Filmu je vycitana nelogickost chovania postav, ale videla som uz aj horsie pripady - hlavna hrdinka by pokojne mohla na zaciatku otvorit dvere neznamej, ktora prosi o pomoc, to sa v hororoch bezne stava a vzdy sa cele kino chyta za hlavu. Ten napad s cigaretou a sprejom bol tiez pozdvihnutim, pchat ruku cez maly otvor vo dverach na chodbu uz bolo menej mudre. Retardacia policajtov bola bohuzial do oci bijuca, ale zas co by to bolo za gore vyvrazdovaci krvak, keby v 40tej minute zatknu vraha, odvedu ho do cely, vsetci sa pekne osprchuju a rozbalia darceky. Videne vo francuzstine s anglickymi titulkami - podla ohlasov na dabing asi vyborna volba. ()

certiskon

Jestli má někdo zálibu na snímcích postavených na kvantech čurků krve tekoucích co pět minut ze všech útrob lidských těl, možná si na tomto hororu smlsne... Já si na to nepotrpím, takže u mě bohužel jedno velké zklamání. ()

Maiken Algren

Francúzska zbytočnosť bez jediného dobrého nápadu s logikou postáv na úrovni dislektických opíc. Hlavne že sme za tú hodinu vymaľovali barak krvou, to sa musí ľuďom páčiť. Jednoznačne najslabší horor za veľmi dlhú dobu. A to som nie tak dávno videl Ilsu, vlčicu z SS. ()

BigBrother

Těžko se mi hodnotí. Dal jsem si film v rámci odpočinkového studia vlny New French Extremity a pouštěl jsem si to kolem půlnoci, abych nebyl při sledování ničím rušen. Jako u většiny těchto žánrových filmů je zásadní slabinou imbecilita vražděných postav. Ta je až na úrovni sebeironie a možná tak film chce brutalitu mírně odlehčit. Faktem je, že některé scény člověk dostává z hlavy jen dost těžko. Nad průměr film zvedá hutná atmosféra a vynalézavý námět, který je na závěr potvrzen sice krkolomnou, ale v rámci příběhu vlastně logickou pointou. ()

punco

Inside ma presvedčil aký potrebný je minimálne pre moju osobu aj v poctivom slasheri, dobre napísaný dej. Po úvodnom dobrom rozbehu aj po filmárskej stránke aj po stránke thrilleru, rozbehne do miestami béčkových obrazov, s absolútne debilne napísanými dialógmi a správaním postáv. Tieto veci silne kontrastujú s podareným násilím, ktorému nechýbajú kvantá krvi. Záver ma taktiež nerozsekal ako mnohých tu prítomných kolegov, i keď sa jedná o nadštandardné jatka, no satisfakcia sa u mňa nekonala. A treba taktiež podotknúť že ten český dabing bol úplne príšerný. Škoda, rejžovia vedia ako ma ich slasher vyzerať ale nabudúce poprosím lepšieho písalka. ()

kolodej1

tento film má svůj klad v expresivním zobrazení brutálních scén. Ti, jimž tohle stačí ke štěstí, musí sršet nadšením. Pro mě je to sice zajímavý aspekt filmu, který ho v mých očích zachránil od odpadu, ale k celkovému nadšení je hodně daleko. Jednak se autor předlohy zjevně moc nepáral s vysvětlením hlavní zápletky. Ten největší problém ovšem spočívá v tom, že film zkrátka naprosto postrádá logiku, ale tak fatálně, že v tomto ohledu se řadí mezi ty největší slátaniny, jaké lze vidět. Že se hloupě chovají civilové, to bych ještě dejme tomu zkousnul, ale že si tam podobně bezradně a idiotsky počínají i policisté, to nepůsobí moc věrohodně. Zvláštní je taky, že policisté v roce 2007 ještě neobjevili kouzlo mobilního telefonu a když si potřebují zavolat, potřebují letět do auta. Taky je až směšné, že když se to režisérovi hodí, tak policajti ohluchnou, protože pak by se už museli chovat jinak než mají ve scénáři. A též postava pomstychtivé Xeny je krajně nevěrohodná. Abych to shrnul, příběh je neskutečně pitomý, scénář absolutně nedrží pohromadě a jen pár vydařených scén celkový dojem nezachrání ()

@nthr4X

Věděl jsem do čeho jdu, nevadí mi pohled na hektolitry krve, ale tohle byla jen čistá jatka bez nějaké hlubší myšlenky nebo sebemenší zápletky, vysvětlení něčeho (třeba té autonehody) nebo zvratu. A jak už tu někteří psali, raději bez českého byť amatérského dabingu... ()

Azareth

Priemerný francúzsky počin. Nebolo to zlé, ale tiež som z toho nebol 2 týždne mimo. Herci hrajú primerane a gore je fajn. Pár nedostatkov to ale má. ()

sibskyn

Po příběhu nečekejte naprosto nic, je to jen jeden dům, těhotná hrdinka, pomstychtivá psychopatka a strašná jatka. Jestli chcete vidět dobře natočený gore horor, tak tohle přímo pro vás. ()

hony23

Pozor, tento horor doporučuje 9 z 10 čtenářek mimibazaru! Filmeček zasazený do času Vánoc, jako stvořený pro divačky - těhulky, aby pochopily výhodu domácích porodů. To k vám takhle přijde domů milá porodní asistentka, která nejenže pomůže vašemu mimískovi na svět, ale navíc vám i do ruda vymaluje vaše bydleníčko za nadšené pomoci vaší maminky, vašeho šéfa i policejního sboru. ()

Grázl83 odpad!

Scénář a chování postav absolutně stupidní, místy nechutný, ale to, co dokázala společnost vytvářející český dabbing je vrchol amatérismu. Nic horšího jsem snad nikdy neslyšel. To i jednohlasný dabing Ondřeje Hejmy či polská dvouhlasná dabingová škola má větší úroveň. ()

Trilobajt

Tak za prvé - dabing od Perla Group dělá českému dabingu totální ostudu (proto jsem se na poprvé na film nedodíval - vypnul jsem ho hned jak někdo otevřel hubu). Teď jsem se k filmu vrátil, protože jsem viděl DEEP HOUSE od těchto tvůrců a byl jsem nadšen, což už ale neplatí o INSIDE - ten dělá ostudu tak akorát Francouzským policajtům, protože z nich dělá úplné kokoty. I přes úděsný dabing jsem dal Inside šanci, ten ji ale promrhal (byl jsem celkem hodně natěšený podle hodnocení zdejším hororomaniaků) svou nijakostí. Pro mě nulová atmosféra, kde to krejčovské nůžky a hektolitry krve nezachrání. Za mě 2 upocené hvězdy bez toho aniž bych do hodnocení zahrnul fekální dabing. ()

F2003F

Kto je vybavený z niečoho podobného ako je Evil Dead by mal toto absolvovať povinne. Extrémne bolestný zážitok. Druhému zhliadnutiu som dodal obzvlášť dôstojnú atmosféru za hlbokej noci osamote a nakoniec musím zvýšiť na plný, miestami som sa dosť spotil. Film mi dožičil bezohľadne tvrdú jazdu napätej hrôzy s desom a zarmutením zároveň. Dej je postavený na artovom násilí a nevídanej brutalite bez zábran akú môže závidieť aj Grotesque a pritom vyniká na strastiplnom pozadí charakterného štýlu zosobnenia postáv s uveriteľne realistickým správaním za doprovodu emočne silného motívu vnútorne vplývajúceho na pocity a nanajvýš vhodne zapadajúceho soundtracku. Obsadené a zahrané úchvatne, s postavami sa dá neznesiteľne prežívať prebiehajúcu situáciu a prežívať s nimi jej následky. Príbeh, občas pripomínajúci geniálne Shining, nehorázne trhá vnímaním a kope do duše natoľko, že na nej vytvára pamätnú ranu. Najprezentatívnejší zástupca gore (či splatter či exploitation či kieho chuja to je). Martyrs ma ale dostalo (a stále dostáva) hĺbavosťou myšlienky aj keď nebolo natoľko explicitné, zato À l'intérieur je nezabudnuteľný svojím jedinečným vizuálom a dospelosťou, pretože brutalita v ňom je podložená dramaticky funkčnou stavbou. Výsledný efekt je pre mňa mimoriadne ťažký, no lahodný. Snímok mi dal omnoho viac než som vedel očakávať, zdrapil ma a napľul mi do tváre nezmazateľne hrubým dôrazom. Plynie udalosťou akoby nehororovo len mapoval rekonštrukciu istej "skutočnosti", preto som záverečné zombie(?!) absolútne nepochopil. Nemôžem povedať, že by som bol extra znechutený (nato sú tu undergroundy ako Murder-Set-Pieces) ani pobúrený (nato zase Nekromantik), som ale nepríjemne ohromený a zarazený. Nevšimol som si, že by niečo typu nelogické reakcie výrazne narúšalo (ani retardi so zbraňami) priebeh a kazilo dojem, jediné na čom film bočne zakopáva sú dialógy, o ktoré v ňom inak ani natoľko nejde. Dostal som zážitkom poriadne cez držku. PS: Nepozerať s dabingom! ()

Adam76

No tak jako od začátku filmu až tak do poloviny se rýsovala skvělá koulervoucí atmosféra, ale pak se horror odebral pro prasata a bandu uchýlaků směrem vpřed. Jako první horror kde sem se fakt na některé záběry nedivál: Francouzi jsou prasata a kdo tomu dal 5 * taky!!! ()

kojot.name

Začátek skvělý, plný znepokojujících náznaků a stupňujícího se ohrožení. Pět hvězdiček. Pak už jen unavující stereotypní brutalita... Celkově spíše zklamání... ()

tomma

Novodobá polednice, která už není žádná pod plachetkou osoba a sotva se držící na nohou. Nechodí už v pravé polednem, ale po setmění, je oblečená celá v černém, má velmi v oblibě bodné zbraně a nejraději má ještě nenarozená děťátka, aby ..... no radši no comment. Bál jsem se. Fakt jsem se bál, neb takovou řezničinu jsem už dlouho neviděl. A co se dělo potom v noci, kdy jsem spinkal neklidným spánkem, to už je na jiné vyprávění :-) ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací

09.11.2014

Roku 2008 světové festivaly „terorizovala" trojice brutálních hororů z Francie, díky které se dokonce začalo mluvit o jakési nové francouzské hororové vlně, v článcích občas nazývané „new french… (viac)

Remake Hellraisera bude krvák

Remake Hellraisera bude krvák

30.10.2008

A zřejmě pořádný. Díky alespoň za to. Nemá smysl sténat nad przněním další hororové klasiky. Poslední sequely už ji zprznily tak, že alespoň pokus o návrat k duchu původního filmu může Pinheadovi a… (viac)