Bojovníci

• Česko Válečníci (viac)
všetky plagáty

V občianskou vojnou zmietanej Číne generál Pang ako jeden z mála prežije masaker svojich vojakov armádou vzbúrencov, ktorých vedie náboženský fanatik Qing. Útočisko nájde najskôr u krásnej Lian, do ktorej sa zamiluje a neskôr sa pripojí k dvojici banditov. Traja muži zložia prísahu a stanú sa pokrvnými bratmi. Pang je presvedčený, že s takýmito spolubojovníkmi po boku sa mu podarí vzbúrencov poraziť. Ich spojenectvo však začne ohrozovať vzájomná rivalita a žiarlivosť. (STV)

helrohir

"Warlords" nie je zlý film, hoci táto téma sa dala spracovať určite aj na vyššej úrovni. Prvá polovica je akčná, vzrušujúca a plná skvelých bojových sekvencií. Postupne sa však dej zamotáva v sieti politických intríg, zmätočného konania postáv a tempo filmu sa spomaľuje. Dej komplikuje aj zbytočne vsunutá romantická línia, ktorá film absolútne nikam neposúva. A mne osobne vadila tá prehnaná patetickosť a uplakanosť postáv pri každej možnej príležitosti. Jet Li v pre neho nie až tak typickej úlohe ma celkom zaujal. 50%. ()

maldoror16

Přeplácané, zdlouhavé, přepompézované v mnoha směrech a především hrozně málo akční. Čekal jsem více, takže dost zklamání. Slabé a nevýrazné...max. 30% (Budu muset dohledat ten původní film, námět rozhodně nebyl špatný a nepochybuji, že z toho Cheh Chang vytřískal mnohem, mnohem víc.) ()

gu-staff

Skvělá výprava, davové scény, příběh je klišé a trochu pokulhává, celkově mně to moc nepřitáhlo (dokonce jsem v půlce dal pausu a šel vyvenčit psa), celkově takový šedý průměr. Takových filmů už bylo...60% ()

RomaS

Drsná doba a tři pokrevní bratři v prvotní snaze přežít se po několika překvapivě vítězných bitvách proti početnějšímu nepříteli zapisují do dějin pochmurné historické číny jako neporazitelní generálové, kteří v závěru obrátí zbraň proti sobě. ()

brasek

Kto očakáva poriadny historický veľkofilm a krásnou výpravou bude určite sklamaný. Ja som bol! Veľa filozofických myšlienok, žiadna gradácia deja... ()

Jardys88

Podle mého velmi kvalitní film s opět velmi dobře hrajícím Jet Liem. Netradiční pojetí bojových scén a velkolepé bitvy jen zajímavě doplňovaly skrytý děj na pozadí všeho. Nejvíce na mne zapůsobila scéna kdy armáda Jet Liho uzavřela druhou armádu mezi městskými hradbami a pozabíjela je šípy. Tato scéna se mnou velmi pohnula a přestože je to ode mne přehnané bylo mi z výjevu hodně nepříjemně. Jet Li zvládá jakékoliv role a já jen doufám, že se můžeme těšit na spoustu dalších vynikajících filmů s ním v hlavní roli. ()

rozum i cit

Pokud jsem napsala, že Tři království ve mně zanechala rozporuplné pocity, tak Warlords zanechali pocit tísnivý, ba přímo depresivní (nedoporučuji sledovat těsně před spaním). S výše zmíněným filmem mají společnou určitou roztříštěnost (jakoby to byl snad nějaký nový trend), ponuré aranžmá (zde však ještě mnohem temnější) i styl vyprávění-Takeshi Kaneshiro, prostoduchý (naivní je podle mne slabý a nevystihující výraz) a snadno ovlivnitelný mladík tu vypráví o svých někdejších přátelích. Jedním je Andy Lau, který, navzdory tomu, že ani on není veskrze kladným hrdinou, vykazuje snad jako jediný kousek charakteru, druhým je Jet Li, generál hodlající osvobodit svět, jenž se jako každý fanatik domnívá, že toho lze dosáhnout extrémními a surovými prostředky. Ovšem každé zlo plodí jen další zlo, a postavy tak čím dál tím víc jednají na hranici šílenství a místy i za ní. Krev, milostný trojúhelník, zrada a trocha té politické špíny-potenciál, který (alespoň dle mého názoru) nebyl patřičně využit. Když jsem sledovala ve Velké francouzské revoluci podobný duševní vývoj Robespierra v podání Andrzeje Seweryna, věřila jsem mu jej daleko více. Taktéž prostor pro sžití se s postavami tam byl daleko větší než zde, kde mě jejich osud nijak zvlášť nezasáhl. Je mi líto, ale nemohu dát lepší hodnocení jen proto, že jde o čínský historický snímek a hrají v něm mí oblíbení herci. Viděla jsem lepší v žánru i mimo něj. Nicméně milovníci hromadných masakrů si jistě přijdou na své. ()

Pythonator

Tak nějak nezáživně natočené drama o přátelství tří pokrevních bratrů. Jako historický velkofilm to stojí za hovno. Je to hodně nezáživné ve srovnání s jinými čínskými eposy. Nejvíc mě na filmu sral ovšem příběh. Jet Li se choval jak samolibý krvelačný čurák a vůbec všichni tam vraždí lidi jako by to bylo normální jen tak zabíjet. Nic pro mě. Zabíjení mi ve filmech nevadí, ale nedívám se na filmy jen kvůli tomu zabíjení. Tady mi přišlo, že se zabíjelo na úkor logiky a slušného příběhu. Přitom námět špatný nebyl. Jen to lépe natočit. ()

StaryMech

Válčení po staročínsku, natvrdo, (takřka ?) bez počítačových triků. Chan kreslí rozmáchlými širokými tahy plnými patosu, ale příběh dávných mužských her na pěšáky a vojevůdce takové snese. Verva, s níž starý mistr akčních výjevů Ching Siu-tung předstírá bitevní vřavu, vzbuzuje otázku : chce se po nás, abychom byli hrůzami války zděšeni, nebo fascinováni ? Hudba ve slohu Basila Poledourise burácí ději do rytmu a Jet-li ne jednou, nýbrž hned třikrát zapláče. Při pohledu na něj jsem si připomněl, jak ve mně kdysi artušovští rytíři v podání Maloryho otřásli doma vštípeným bludem, že muži nepláčou. Dodnes mě znepokojuje představa, že v kině někdo uvidí mé slzy (jedna z výhod domácího videa !), a znepokojen touto představou si připadám jako pitomec. ()

Oshinobi

Jet Li zase v jiné podobě - v brnění. Nejvíce bych asi vypíchl tyto dvě scény - nelítostná poprava zajatců, kde docházelo k zajímavému střetu morálky a chladného rozumu, a pak finální souboj 1 na 1, kde Jet ukázal naprostou extratřídu. To, s jakou syrovostí a ničivostí dělal techniky, sem ještě neviděl. ()

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (viac)