Bojovníci

• Česko Válečníci (viac)
všetky plagáty

V občianskou vojnou zmietanej Číne generál Pang ako jeden z mála prežije masaker svojich vojakov armádou vzbúrencov, ktorých vedie náboženský fanatik Qing. Útočisko nájde najskôr u krásnej Lian, do ktorej sa zamiluje a neskôr sa pripojí k dvojici banditov. Traja muži zložia prísahu a stanú sa pokrvnými bratmi. Pang je presvedčený, že s takýmito spolubojovníkmi po boku sa mu podarí vzbúrencov poraziť. Ich spojenectvo však začne ohrozovať vzájomná rivalita a žiarlivosť. (STV)

misterz

Problém väčšiny megalomanských, hrdinských ázijských eposov je ten, že kým sa človek ako-tak zorientuje v tej halde rin-tin-jin-tin mien, ktoré sa hneď na úvod zosypú na diváka ako vrece zemiakov, tak príbeh je už v polovičke a človek je tomu vlastne aj rád. Dejová linka ma preto moc nechytila za srdce, pozornosť som skôr sústredil na pekne spracované historické bitky a jednu silnejšiu dramatickú scénu. Ostatné pre mňa zaváňalo pachom nudy. Silný priemer za snahu a potešenie oka. 65/100 Videné počas Challenge Tour 2015: 30 dní so svetovou kinematografiou ()

mchnk

Autentické prostředí, výborné bojové scény, poctivé herecké výkony i celá režie. Revoluce a boj za svobodu, patří ke každému národu. Ať to vezmu přes Jana Husa, Williama Wallise, nebo třeba Johanku z Arku. Tisícileté tradice čínské kultury a celkové pojetí povinnosti vojáka v císařské armádě, tomu ovšem dodávají naprosto jedinečný nádech. Maximální morální hodnoty, úcta k vrchnosti a plnění svých povinností, ale také vypočítavá politika a touha po moci. Nejen dokonalá akce, ale neskutečná citlivost a dojetí, toho všeho se tu dočkáš. ()

Rudovous

Po slibne prvni ctvrtine prijde, ale neuveritelne nekonzistentni jadro filmu, ktery v samem zaveru jaks taks jeste chyti dech. Ten zaver (posledni trictvrte hodiny) se mi celkem libil jinak doslovna sed, sed a trosku i nuda i kdyz velmi dobre natocena a zahrana ... . ()

MaedhRos

Peter Chan měl IMHO výrazněji upozadit onen milostný trojúhleník - zatímco v jiném legendárním zpracování téhož námětu, Changových "Blood Brothers", byl tentýž moment pro příběh klíčový, "The Warlords" o něj spíš klopýtají než cokoli jiného. ()

teutates

Nedocenený snímok, pretože toto prevedenie sa vážne podarilo... pôsobi honosne a zároveň skromne. Hlavní hrdinovia ako traja bratia v boji za lepšiu budúcnosť, avšak až čas ukáže ako to nakoniec v skutočnosti bude. Veľkolepé historické spracovanie, kde pravidla a česť majú svoju váhu..., kde podlosť a intrigy prerastú cez hlavu... strategický čin 8/10 ()

Okara

Poprvé jsem zhlédnul Jeta-Liho v mírně negativní roli a střihl si jí parádně, ten nezklamal spolu s vynikající hudbou, která mi místy až podezřele připomínala OST Gladiátora. To se ovšem nedá říct o zbytku. Každou chvilku někdo roní slzy kvůli všemu, děj se zamotává sám do sebe, vytváří ze sebe jeden velký paradox a bojů se člověk také moc nedočká. 60% ()

predators

...a další čínský válečný velkofilm. Tentokráte s trochu známější tváří v hlavní roli, s Jet Lim. Pomalu se stává tradicí, že herecká a bitevní kvalita má vysokou úroveň, to platí i v tomto případě. Najde se i pár citově silnějších momentů, ale k dokonalosti tomu něco chybělo. Pro Warlordy je škoda, že máme Red Clif, který jim dává těžce na frak:-) Ale tak už to někdy bývá... 60% ()

Chrustyn

Nepříliš povedený ani poutavý akčňák v historických kulisách. Kdo čeká akční jízdu a "film" Jeta Li bude zklamán stejně jako já. Tvůrci se snaží o něco sofistikovanějšího ale moc se jim nedaří. ()

prome

Po vynikajícíi první pulce bohužel přichází druhá, která mi přišla příliš zmatená a v ději jsem se ztrácel. To ani skvelé herecké výkony nedokáží zachránit. 3* dávám za bitevní sceny a za hlavní hrdiny. Škoda té druhé půle. ()

Lacike

Vojnový historický velkofilm so spickovými bojovými scenami, dobre zahranými zaujimavými postavami, ale pribeh je podaný strasne skratkovito, takze niektore zmeny v spravani postav su tak nahle az pôsobia neprirodzene a miestami aj nejasne. Film vyzera ako zostrih z ovela dlhsieho epickejsieho celku. A to som videl tu dlhsiu verziu. Nastastie dejovu stranku zachranuju spickove herecke výkony ustrednej trojice (Andy Lau, Takeši Kaneširo) a prekvapivo aj vratane Jeta Li, ktorý tu dokazuje, ze dokaze viac ako len predvadzat kung-fu. Toho si tu neuzijeme, kedze akciu tvori klasicka velkolepa vojnova vrava. Je natocena prehladne, strategicky napadito a dost krvavo, takze patri k hlavným kladom filmu. Vysledkom je jeden z tých lepsich historickych filmov, ale aj tak zamrzi, ze potencial nebol vyuzitý naplno. Kludne to mohol byt dvojdielny film, ktorý by sa v prvom diely venoval vojnovemu tazeniu a v druhom nasledným politickým machináciám v zákulisi, ktore nasledovali po vojne. 6/10. ()

Expendable

Nechápu jak to dělají. Většina Čínských válečných filmů, má takovou úžasnou výpravu, velkolepé bitvy a když něco takového točí Hollywoood vznikne z toho další bullshit. Tau Ming Chong je skvělý válečný film, se spoustou bitev a je hlavně zaměřen na skupinové souboje s meči a Jet Li tu jako sám moc nebojuje,ale je na každém záběru. Film si vás hned zmilujete a vtáhne vás do děje.Má pár hluchých míst a trchou nudí, ale i tak je to jeden z nejlepších Čínských velkofilmů.85% ()

kikuka

..velke, hlucne, zrucne..aspon po technickej stranke sa bolo na co divat (a nemyslim tym len kombo li-lau-kaneshiro).. osobne indispozicie vynahradil strih (viz fight jet li vs. takeshi kaneshiro)..samotny dej, jeho myslienky, linie, mozne inotaje a zakrutky boli ale zial trochu pozadu a viac naznacovali, akoby sa bali poriadne zajst rydielkom do linolea..co je skoda, pretoze film tak stratil na pribehovom napati a intenzite..zostal "len" epicky, velky a historicky (aj k tomu by som si nasla vyhrady tykajuce sa nejasneho vykreslenia alebo aspon jednoznacnosti - tiez som si veci domyslala viac, nez bezne povazujem za vhodne)..//..summa summarum nelutujem cas straveny jeho pozeranim, aj ked komentar neznie priam pozitivne..film stale patri k miernym nadpriemerov prave vdaka jeho schopnosti povysit sposob prezentacie nad take chlopotinky ako scenar a kresba vztahov..ale asi nebude patrit medzi tie, ktore si s uprimnym nadsenim kuknem znovu alebo aspon nan budem spominat a tak..7/10.. ()

Genryuusai

Filmy s podobným scénářem a zároveň výpravou dneska bohužel točí jen Čína a Korea. A ačkoli mám asijský styl kinematografie moc rád, dost často se mi u těhle filmů stane, že ztrácím úplný přehled nad dějem. Možná to je tim, že úplný přehled neměl od začátku nikdo? Rámcově ale děj pochopit jde a celek pak vychází na čisté 4*. ()

dee-key

Příběhově řídké a nevýrazné. V první polovině prakticky nejde poznat, kdo o kom mluví. (Dost možná kvůli těm imbecilním čínským jménům.) V druhé polovině ubývá válečné akce a řezničiny, která je mimochodem celkem pěkně vizuálně zpracovaná, a začíná část rozhovorů, monologů, zrádných jednání a intrik. Celkově to na mě moc nezapůsobilo, především proto že Liho potenciál zůstal nevyužitý. Andy Lau má palec nahoru, ale sliboval jsem si od toho mnohem víc. ()

SallyZen

No já zírám, co se v Číňě zrodilo za krásné historické drama. Když se podívám do svého hodnocení, filtru: Historické.. tak snad bych lépe hodnotil jen tři filmy. Fakt milé překvapení. Původně, když jsem k filmu usedal, tak jsem měl koukat na "oorlogswinter", ale menším omylem se mi dostalo tohoto počinu a musím konstatovat, že jsem rád. Já války a historie nemusím, ale tohle bylo skvělé. Kam se hrabou hollywodský slátaniny. Tohle je pořádná nálož v podobě propracovaných a velice dobře natočených bojů, mnoho životních proher i vítezství a především výborných herecký výkonů všech třech hlavních válečníků(Li, Lau, Kaneshiro). Příběh možná ohraný, však tady s tím sebemenší problém nemám. A velké plus má snímek i po citové stránce. Se Zhaem jsem v drsné scéně, kdy no však víte...řekněme, že lítalo dost šípů... soucítil. 85%(Do červené kolonky patří) ()

dezorz

Klasicky cinsky vypravny historicky velkofilm so silnym moralnym posolstvom a nejakymi bojovymi scenami. Ukazka, ze ked peniaze nie su problem a daju sa do ruk ludom, ktori maju dost skusenosti, tak putavy hollywood like film natoci akykolvek stat. ()

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (viac)