Nina (Tammy Blanchard) prichádza neskoro do práce. Nestalo sa jej to prvý raz, a tak ju šéf reštaurácie (Manny Perez) v ktorej pracuje vyhodí pred všetkými kolegami. Jeho brat, bývalý futbalista a terajší šéfkuchár v bratovej reštaurácii José (Eduardo Verástegui) odchádza za ňou, aj napriek vyhrážkam svojho brata. Strávia spolu nádherný deň, počas ktorého sa dozvedajú o osudoch toho druhého. José sa dozvedá, že Nina je tehotná a chce ísť na potrat, pretože nechce priviesť dieťa na svet do takej bezútešnej situácie. José zase veľmi túži po dieťati, kvôli starej rane. Nechá sa Nina odhovoriť od potratu? (me3x®)

jandula00

Bella na mě působila celkem rozporuplně, někderé scény mě přímo nadchly, jiné mi přišly umělé a vykonstruované. Výkony hlavních herců mě nijak neurážely, naopak se mi hlavní představitel moc líbil :). Jediné, s čím mám trochu problém, je samotný účel filmu, který má poukázat na důležitost narození, nebo jak to nazvat, a s tím se já tak úplně neztotožňuji. Celkově průměrný film, který neurazí, ale ani nezaujme... ()

kersten

Film ma veľmi neoslovil. Aj keď myšlienka vyzerala sľubne. Nepáčilo sa mi ako ušetrili na kostýmoch. Tak to ma doslova iritovalo, vidieť hlavného protagonistu celý film v špinavom kuchárskom plášti, naviac nechutne zarasteného. Škoda škoda... ()

Fido

Film k přemýšlení, film jakých není mnoho, každý "zásek" našeho života má své řešení. Většinou ne to naše... ()

Tipko

Hodnotný film o tom, že aj keď to v živote žien, ktoré čakajú nečakané dieťa vyzerá často zle, predsa existuje riešenie: Ostáva voľba rozhodnúť sa pre život. Film je tiež o priateľstve, pomoci v núdzi ale najmä o láske k deťom, ktorú tu prezentuje skvelý Eduardo Verástegui. Odporúčam, najmä pre mladé slečny, ale aj chalanov! ()

fantomas19

* potrat * adopcia * priateľstvo, podpora * rodina, dobrá výchova, láska, harmónia * Americká romantická dráma z roku 2006, ktorú natočil Alejandro Gomez Monteverde, je príbehom záchrany nenarodeného dieťaťa. Známy futbalista José (Eduardo Verástegui) sa po životnom nešťastí stáva šéfkuchárom v podniku svojho brata Mannyho (Manny Perez). V deň, keď Manny prepustí mladú čašníčku Ninu (Tammy Blanchard), José cíti potrebu jej pomôcť. Ich spoločne strávené chvíle počas dňa pripravia úrodnú pôdu pre pozitívnu zmenu v životoch oboch. Nina nájde v Josém priateľa a oporu v ťažkej životnej situácii - nečakanom tehotenstve, a José objaví možnosť nápravy nehody z minulosti. Film Bella je krásny a morálne silný príbeh o neľahkých chvíľach v ťažkých životných situáciách, z ktorých východisko sa najľahšie nájde pod mocným kladným vplyvom opory priateľstva, dobrej výchovy a spoľahlivých vzájomných vzťahoch v rodine. Film nasilu nepodsúva náboženské spôsoby riešenia ťažkostí, ale zobrazuje ich prostredníctvom života ľudí, ktorí pevnú vieru automaticky žijú a obetavú lásku nezištne rozdávajú. Problémové témy doby (nežiadúce tehotenstvo, potrat, adopcia) nie sú vo filme zobrazované apriori priamo a v surovej štatistickej forme, ale bez pátosu, bez odsudzovania či kritiky, no s nežnosťou, porozumením a nekonfliktne, dominuje príbeh, vzťahy a vzájomná podpora a porozumenie. ()

DJ Kritik

Celkom obyčajný všedný deň v New York City. Pomaly plynúci a všedný, tak ako aj dej filmu. Spomienky hlavného hrdinu na niekoľko osudových dní jeho života sprevádzané latinsko-americkou hudbou typickou pre túto menšinu v USA. Film nehodnotí, nekritizuje a ani nenabáda k zaujatiu postoja. Len prednáša príbeh, ktorý zasiahol do života jedného človeka a tým ho zmenil. Vtiahnutie do deja: *** Realita: **** Hudba: **** ()

me3x®

Film Bella vyhral na festivale v Toronte. Medzi nominovanými bola aj toľkými ospevovaná Americká krása. Film je taký prostý o živote. Pomohli by mu možno lepší herci, možno dlhšia minutáž. Tak to bolo akési zhustené a mnoho veci sa udialo mimo kameru, tak, aby si ich divák domyslel. K oddychovému štýlu, v akom sa ale dej niesol sa toto rozhodne nehodilo. ()

Anarion

Tento film by se dal přirovnat k procesu nadechování. Ze začátku dává najevo, že se hodlá mohutně nadechnout a začne tak i činit. Postupně se nadechuje, nadechuje a když už se nadechuje přes polovinu své stopáže, začíná se pomalu zakuckávat. Zprvu jen trochu, ale s blížícím se koncem kucká stále více a více. Na konci může mít divák pocit, že film konečně vydechne, ale bohužel tak se nestane, filmu se vydechnout nepodaří a na konci se prostě udusí. ()

benny159

Možno som čakal od toho trošku viac. Aj keď príbeh rozvinutý veľmi pekne, veľmi pekná myšlienka, ale dosť mi vadil ten prudký a divoký prestrih na konci na udalosti po pár rokoch, tam to podľa mňa bolo treba troška rozvinúť. Ale inak krásna myšlienka, ako si uvedomiť hodnotu ľudské života, aj toho ešte nenarodeného, a ako si ho vážiť čo najviac. Odporúčam. ()

blondboss

Bella je film pre náročnejšieho diváka. Pekným a neotravným spôsobom poukazuje na problematiku potratov a verne zobrazuje realitu života Newyorských Mexičanov. Tri hviezdičky dávam preto, lebo nepadol som z tohto filmu (ako sa hovorí) na zadok.....z tejto témy sa dalo "vyžmýkať" aj viac. Milo ma prekvapil herecký výkon Eduarda Verásteguia. V podstate možno povedať, že ide o slušnú oddychovku. 70 % ()

praethoria

mal som obrovské očakávania z tohto filmu, ale po vzhliadnutí snímku, som bol sklamaný. Film je je plný práznoty, a jeho hlavným tromfom je útočiť na city divákov. Doslova idiotská konverzácia vo filme. Najviac ma pobavila scénka, kde sa Josého otec pýta syna, pri pohľade na jeho priateľku oblečenú do šiat, na ktorých mala od hlavy po päty rôzne kvety, či má rada kvetiny tiež ako on....sila hodnotím film 2*, nakoľko už z úvodných scén som tušil, podstatnú časť príbehu. najlepšie momenty sú asi cca 5 min za začiatku a 10 min na konci. Je to prastrašne málo na to, aby bol tento film čo i len priemerný. Záver: Odporúčam sa tomuto filmu vyhnúť. ()

lobo87

Silná téma, ale málo emócií. Bella je príjemná konverzačná dráma zobrazujúca osudy dvoch ľudí s odlišným názorom na interupciu a ich postupné zblíženie. Príbeh Josého, ktorého stvárnil výborný Eduardo Vrástegui bol silnejší a zaujímavejší, aj keď som čakal pravý opak. Mladý režisér mohol trošku viac pritlačiť na pílu, vyhrotiť protichodnosť životných postojov a vyvolať väčšiu vlnu emócií, keďže tento film na to potenciál mal... 65% ()

Joostas

Jsou prostě záležitosti sakrální a jsou profánní.Ty první přetrvávají.Je velmi dobré,že naši slovenští sousedé jsou v přístupu k těmto vstřícní.Ostatně byli vždy o krůček napřed i ve vkusu hudebním,literárním.Bella je krásný film. ()

muti

ako vravi Hedka - "Ak len jedinú ženu oslovil a zachránil aspoň jeden život, tak malo zmysel natočiť ho!". tento film by som veru par ludom doporucil. nie je sice najlepsi, ale jeho posolstvo je urcite plnohodnotne. navyse uspokojiva pohodova oddychovka. Nina: "nic sa tu nedeje, vsetci sa ponahlaju a staraju sa len o seba, je to zmatok." slepec: "kiez by som to mohol vidiet." ()

ZeeZee

V tomto filme som si nenašla nič, čo som nevidela predtým minimálne 100x. Aj tak celkom príjemný film, viac za tým asi nehľadajte. ()

Grim

...kto nemá rád dialógové filmy, bude tento pre neho hotovým prekračovaním rieky Styx...mne takýto žáner problém nerobí, ale aj tak to bolo dosť suché a nezáživné...chýba tomu duša... ()

Kajman26 odpad!

Bella je jeden z nejnudnějších filmů co sem kdy viděl. Jediný v podstatě zábavný moment bylo, když ten chlap co vypadá jako bezdomovec srazil tu holku. ()

vodnarik

Áno, snímok sa mi zo začiatku javil ako mierne chaotický, ale vo chvíli, keď kuchár José vyrozpráva svoj príbeh Nine, ma chytil. Páči sa mi tá myšlienka záchrany života. Určite film s posolstvom, ktorý vás možno nedostane úplne na kolená, ale za zhliadnutie rozhodne stojí. ()