Hlavním hrdinou tohoto komediálního příběhu je soukromý psycholog Jakub. Snaží se pomáhat druhým, ale svoji vlastní situaci tak úplně nezvládá. Zadlužil se, splácí hypotéku, platí alimenty a přestavuje ordinaci. Je nekonečně nevyspalý a unavený. Do toho všeho mu bratr svěří do péče jejich starého otce, který je již delší dobu ponořen do světa stařecké nemohoucnosti a počínající demence. Jeho vnitřní rozpoložení hraničí s duší zlobivého dítěte, a tak péče o něj dostává mírně groteskní ráz. Ve chvíli, kdy je pro Jakuba situace už téměř neudržitelná zasáhne vyšší moc v podobě zvláštního léku s podivuhodnými účinky: BrainStorm! A tak všichni dostávají druhou šanci napravit to, co nestihli v čase původně k tomu vymezeném přírodou... (oficiálny text distribútora)

bangee

Na české poměry velice kvalitní, až řekl bych nadčasový příběh - umírající otec po mrtvici, který se nechoval za svého života zrovna tak, jak by si přál, tabletky brainstorm a druhá šance... Výborný pan Brzobohatý, Trojan a samozřejmě i Liška. Vedle nich vyzdvihnu ještě Terezu Voříškovou, která si mě očarovala výbornou barvou svého hlasu. ()

Luk Skywalker

Kvalitní snímek s námětem „zázračného léku seslaného shůry.“ Film s ne příliš povzbudivým tématem je odlehčen řadou úsměvných scén, což přičítám ke kladům. Velmi zajímavé je vyobrazení anděla strážného jako messengera. Dále se mi líbilo kvalitní herecké obsazení, práce kameramana a hudba, která skvěle dokresluje atmosféru. ()

Rockerman

Vynikající TV film hlavně o mezilidských vztazích, ale i o toleranci mezi námi. Vztahy lidí, kteří by si měli být nejbližší, to jest v rodinách, jsou jádrem tohoto pozoruhodného filmu. Je to prezentováno i jako komedie, ale legrace si tu moc neužijeme, spíše toho smutného, co nám náš překotný život nabízí. Výborné výkony herců a silný příběh dělá z tohoto Strachova snímku opravdový zážitek. 80%. ()

char_t

Hodně zvláštní... Jedno scénáristické Deus ex machina, a co z toho může být... Jen škoda, že vývoj charakterů moc nedává smysl, takový všeobecný rodinný happyend mi tam prostě neseděl... ()

Anduril

Podarený film. Fajn príbeh, pekná myšlienka, dobré herecké výkony, vtipné hlody a situačný humor. Tento film ma dosť prekvapil. Som rád že som ho videl. Okrem dvoch troch "hlúpych" scén je všetko fajn. Odporúčam tínedžerom, ktorých môže povzbudiť k lepším vzťahom s rodičmi. Tiež ho odporúčam rodičom, ktorých môže povzbudiť k lepším vzťahom so starými rodičmi. Fajný zážitok vám prajem. ()

Rathalos

No reziser Jiri Strach ma brutalne prekvapuje,ale prijemne,dalsia skvela zalezitost,mix roznych zanrov a vysledok je takmer dokonaly,taktiez si zasluzia pochvalu i herci,boli uzasni,myslim,ze je to opat jasny pat-hviezdickovy film...:-) ()

Kryat

Milý, příjemný, lidský snímek, u kterého se mi ani nechce věřit, že je určen pouze pro televizní vysílání. Po druhém shlédnutí musím přidat hvězdičku za úžasný zážitek i napodruhé, což se mi moc často nestává. Na tomto filmu se mi líbilo snad všechno: herecké obsazení (R. Brzobohatý podává skvělý výkon a ani ostatní herci mu nezůstávají nic dlužni), nápad a provedení, vtip i vážnost, lehkost, jednoduchost a zároveň hloubka. Jiří Strach si mě získává stále víc. Rozhodně jsem tento film neviděla naposledy :) 90% ()

radek512

Tak trochu nečekané překvapení se skvělými herci, obzvlášť Radoslav Brzobohatý exceluje. Je tak trochu pohádka zasazená do reality. ()

jurca

Velmi povedený český snímek. Osobně jsem byl dost překvapen. Příběh syna a nemocného otce, který žije ve svém vlastním světě. Jenže, zasahuje vyšší moc v podobě P. Lišky... 5* ()

Lachyc

Poprvé jsem na to narazil úplně náhodou a nestačil jsem se divit. Film je to tak krásně citlivě natočený, že se vám neskutečně dostane pod kůži a vy se dokážete dokonale vžít do všech postav. Kéž by v naší kotlině vznikalo takových klenotů víc. ()

S.Robie

Tenhle film jsem viděl už potřetí, možná počtvrté, ale zase mě obrovsky zaujal a nadchl. Celou dobu sledování mi v hlavě vyskakovalo jedno slovo - lehkost. S takovou lehkostí natočen srdceryvný příběh všedních dní... Příbeh tak všední, že by jste mi jej mohli vyprávět Vy a já bych Vám ho uvěřil. A přitom tak krásný... Někdy prý žijeme, jako by jsme neměli nikdy umřít a pak umíráme bez toho, abychom předtím žili... A jaké by to bylo mít možnost to na měsíc napravit? ()

MissSimm

Jak poznáte filmy Jiřího Stracha? Každý štěk je hvězdně obsazený a hlavní roli má Trojan. Příjemný, lehce stravitelný film, který pobaví, a zároveň přináší hlubokou myšlenku a přiměje diváka se zamyslet. Jak se chováme k těm, co máme rádi? Vždy je co napravovat. Ale není už pozdě? Když se film začal měnit na fantasy, říkala jsem si, že už snad ani neumíme natočit jednoduchý, hezký a realistický film. Jako kdyby měli sami tvůrci pocit, že bez pohádkové zápletky by film byl nudný. Bála jsem se, jak daleko to nechají zajít, ale nakonec to zvládli celkem dobře. ()

FilipStinef

Tenhle film byl pro mě opravdu skvělým překvapením a důkazem, že duo Strach a Epstein je nesmírně fungující. Tenhle film je ostatně také důkazem toho, že Jiřího Stracha je pro televizi škoda. Tomuto filmu by totiž velmi prospěl kinový rozpočet a formát. Ty místa, kde kamera vážně zvláštně řeší kompozici, nebo kde hraje stále ta stejná hudba dokola, nebo kde mám pocit, že chtěl scénárista napsat scénu na pět stránek ve scénáři, nicméně produkce mu to proškrtala na dvě, vážně kazí jinak naprosto úžasný dojem z filmu. Být tohle dvouhodinový biják v kině, rozhodně by tenhle film patřil mezi mé nejoblíbenější české filmové zážitky tohoto tisíciletí. I když s tím, jaká kinematografie se tady u nás toto tisíciletí tvoří, se možná tamtéž zařadí i tak. ()

cyright

Jiří Strach je pro mě téměř jediným českým režisérem, který se v poslední době vymyká z uprděnosti české filmové tvorby. Soudržně, citlivě a přitom humorně ztvárňuje tento příběh podložený dobrým scénářem a výbornými hereckými výkony. ()