Napínavý thriller zaoberajúci sa komplikovanou politikou americkej vlády týkajúcej sa tzv. "mimoriadneho vydávania podozrivých" – extraordinary rendition - globálneho tajného systému prepravy, väznenia a vypočúvania, ktorý bol zriadený po útokoch z 11. septembra 2001 a nepodlieha súdnej kontrole ani požiadavkám extradície. Rendition sa zameriava na životy Douglasa Freemana (Jake Gyllenhaal) – analytika CIA, ktorý začne pochybovať o svojom povolaní po tom, čo bol svedkom brutálneho a nekonvenčného vypočúvania Američana egyptského pôvodu tajnou severoafrickou políciou; Anwara El Ibrahimiho (Omar Metwally) – egyptského chemického inžiniera, ktorý ešte ako chlapec spolu s rodinou emigroval do Spojených štátov, a ktorý je teraz podozrivý z teroristickej činnosti; jeho tehotnej ženy Isabelly El-Ibrahimi (Reese Witherspoon) snažiacej sa nájsť svojho manžela, ktorý údajne zmizol počas letu z Cape Townu do Washingtonu; Alana Smitha (Peter Sarsgaard) – poradcu senátora Hawkinsa (Alan Arkin), ktorý odhalí, že Anwara na príkaz šéfky CIA v boji proti terorizmu (Meryl Streep) odtransportovali do krajiny tretieho sveta, kde ho vypočúvajú; a Abasi Fawala (Igal Naor) – šéfa tajného väzenia, ktorý má svoje vlastné osobné problémy s rebelantskou dcérou Fatimou (Zineb Oukach) a jej priateľom – islamským fundamentalistom Khalidom (Moa Khouas). Rendition trúfalo skúma šedú oblasť medzi správnym a nesprávnym, medzi vpravo a vľavo a odpovede, ktoré nachádza, nie sú jednoduché... (oficiálny text distribútora)

Feuer

Skvelá dráma z amerického prostredia.Pačí sa mi ako zahralo svoju rolu Reese Witherspoon , jedna z jej lepších výkonov.Dobre spracovaná zápletka ,ktorá stále ma stale držala v napäti ako to vlastne skonči. Len sa mi to zdalo trochu predlžené a tá zápletka okolo dcéry bola hneď jasná .Inak sa na tento film dobre pozeralo ()

Aleššek

Kromě hereckých výkonů není nic jiného, co bych vyzvedl. Film má takovou nudnou atmosféru, chybí více napětí, nějaká dramatická akce, pro mě často dlouhé dialogy. Na dvouhodinovém filmu musí být něco, co diváka chytne, ale mě na tomto filmu nechytlo skoro nic, těšil jsem se na konec. Nedávno jsem sledoval Šifru mistra Leonarda a nechápu, jak může mít nižší hodnocení než tento podle mě podprůměrný snímek. ()

bocy

Podľa mňa nudný a zdlhavý dej, možno, že je to podľa skutočnej udalosti, ale mne to nevadí...dve hviezdičky sú až veľa.:-) ()

Marčus

Mě tenhle film dostal. Hodně mi připomněl Pavučinu lží s DiCapriem. Děj je jednoduchý, postavy průhledné, ale rovnováha mezi šířkou a hloubkou dějové osy mi připadala téměř dokonalá. 90 % ()

zdenka99

Škoda toho nereálneho záveru a ten "prekvapivý" časový zvrat v závere som vytušila už v polovici filmu. Mrazilo ma hlavne z toho, že niektorí ľudia tento príbeh prežívajú v skutočnosti. A tým nemyslím len príbeh Anwara, ale hlavne Khalida. ()

Slavusko

Napriek tomu, ze tento film ma dost vysoke hodnotenia, akokolvek sa snazim v tomto filme najst nieco, co by ma zaujalo, nic som nenasiel. Vlastne nasiel... Pri tomto filme som sa vyspal tak dobre, ako uz dlho pri ziadnom... : ) Aj ked je pointa filmu jasna a ja ju v podstate chvalim a filmy s touto tematikou mam rad, sposob natocenia tohto filmu je vsak priam otrasny. Nudne, nezaujimave spracovanie, neposobive, bez nejakej vaznej zapletky, nic nic nic... Milujem politicke unosy, vypocuvania atd dalej, ale toto veru nie. Inspiraciou, ako ma vyzerat posobivy film na podobnu temu, je film Unthinkable. ()

RonnieR

Amíci natočili zasa to isté! Stále dokola tie sračky o terorizme, morálnych zásadách, či je to humánne alebo nie je, zadržiavať a mučiť jedného "teroristu" aby sa zachránilo oveľa viac životov. Je to ako nekonečný seriál 1.časť Labyrint lží, 2.časť Traitor, 3.časť Syriana, 4.časť Odpočítavanie, 5.časť Rendition etc......všetko zachraňujú herci 60%. ()

cukerman

Film mě docela dost pohltil, čekal jsem docela bídu, ale přišlo napětí, které mě vtáhlo do děje a zase jsem začal přemýšlet o politické machinaci, teroristech a dalších věcech, které už dlouhou dobu hýbou světem. Pěkný děj, pěkné zpracování, jen mi chybělo tak o jednu či dvě akce víc, jinak bych dal plný počet. Jo a letošní dovolenou asi radši zůstanu v Evropě :) ()

jobina

Quantanamo - slovo skloňované ve všech pádech. Spojované s vlajkou pruhů a hvězd i s šedivými pruhy ostnatých drátů. Jenže to až pak... až pak po výslechu, kde je jedno co řekneš. To nikoho nezajímá, vždyť vždy a za jakoukoliv cenu můžeš říct víc. Koho zajímá, co vlastně říkáš a jakou váhu mají tvá slova? Jestli jsi je vyslovil v bolesti, ve strachu nebo ve lži? Nenávist, tak se probouzí. Nenávist k zemi ve které žiješ, a které jsi věřil. Nenávist k zemi, kde jsi se narodil, nenávist k sobě samému, že jsi tím, čím jsi. Kdo chce kázat o rasismu? A přesto tak silné naočkování lidí, že jen přítomnost "zahalených" v blízkosti, probouzí strach. Meryl Streep opět skvěle hraje mrchu.... ()

XpointCZ

Film mi nak unikl a az ted jsem ho videl na nove. Musim rict, ze prijemne prekvapeni na stredecni vecer u TV. Bal jsem se Reese, mam ji porad v hlave jako pravou blondynu a svete div se opravdu jsem ji tu roli uveril. Zacatek a konec filmu + Reese = *** ()

Polda99

Hodně silný námět, který mě tentokrát bohužel nepohltil, tak jak bych čekal. Během celého filmu jsem se nedokázal vcítit do žádné postavy a s žádnou ani sympatizovat, i když o to tu ani tak nejde. Jde o ukázání některých praktik posvěcených nejenom vládou USA, ale vlastně všemi občany a to kvůli strachu z něčeho neznámého. Celý film je plný skvělých hereckých výkonů (především Reese Witherspoon v roli zoufalé manželky) a silného příběhu s tragickým koncem, tak jak se u takového filmu očekává. Bohužel na lepší hodnocení by možná chtělo zabývat se více do hloubky argumenty, proč vůbec tahle politika byla zavedena a jestli vůbec má nějaké výsledky. Ve filmu je vše ukázáno tak trochu z rychlovlaku a povrchně, i když těžko říct, jestli by do dvouhodinového filmu šlo nacpat toho víc...Takhle je to za lepší tři hvězdičky... ()

The Count

Nespokojené komentáře, které očekávali akční podívanou dost dobře nechápu. Akční to určitě není, ale ani bych to od podobného tématu nechtěl. Myslím, že by mu to ublížilo. Tohle je vynikající film se silným námětem, který sice tlačí na jednostranný náhled, přesto nechává prostor pro vlastní rozhodnutí a zvážení všech možných úhlů pohledu. A jako naprosto vynikající mi přišlo závěrečné "zrekapitulování". ()

ivour

Celá první polovina filmu mě nudila až jsem měla nutkání ho vypnout. Ztrácela jsem se ve spoustě postav, které k sobě zdánlivě nijak nepasovali a děj mě do sebe nevtáhl. Ale potom co jsem vydržela první polovinu, film konečně začal dávat smysl a trochu rozjel až k překvapivému závěru, díky kterému přidávám hvězdu. Ale podruhé to vidět nemusím. ()

hajner

Posral som to,že som nemal k tomuto filmu pomocné titulky. Ale nevadí podstatu som pochytil a snáď aj správne zaradil.Výborná dráma s napätím až do samého konca. ()

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)