Napínavý thriller zaoberajúci sa komplikovanou politikou americkej vlády týkajúcej sa tzv. "mimoriadneho vydávania podozrivých" – extraordinary rendition - globálneho tajného systému prepravy, väznenia a vypočúvania, ktorý bol zriadený po útokoch z 11. septembra 2001 a nepodlieha súdnej kontrole ani požiadavkám extradície. Rendition sa zameriava na životy Douglasa Freemana (Jake Gyllenhaal) – analytika CIA, ktorý začne pochybovať o svojom povolaní po tom, čo bol svedkom brutálneho a nekonvenčného vypočúvania Američana egyptského pôvodu tajnou severoafrickou políciou; Anwara El Ibrahimiho (Omar Metwally) – egyptského chemického inžiniera, ktorý ešte ako chlapec spolu s rodinou emigroval do Spojených štátov, a ktorý je teraz podozrivý z teroristickej činnosti; jeho tehotnej ženy Isabelly El-Ibrahimi (Reese Witherspoon) snažiacej sa nájsť svojho manžela, ktorý údajne zmizol počas letu z Cape Townu do Washingtonu; Alana Smitha (Peter Sarsgaard) – poradcu senátora Hawkinsa (Alan Arkin), ktorý odhalí, že Anwara na príkaz šéfky CIA v boji proti terorizmu (Meryl Streep) odtransportovali do krajiny tretieho sveta, kde ho vypočúvajú; a Abasi Fawala (Igal Naor) – šéfa tajného väzenia, ktorý má svoje vlastné osobné problémy s rebelantskou dcérou Fatimou (Zineb Oukach) a jej priateľom – islamským fundamentalistom Khalidom (Moa Khouas). Rendition trúfalo skúma šedú oblasť medzi správnym a nesprávnym, medzi vpravo a vľavo a odpovede, ktoré nachádza, nie sú jednoduché... (oficiálny text distribútora)

Pakr

Film tvářící se složitě a vážně, a přitom mu chybí jak jedno, tak i druhé...Jake Gyllenhaal neměl prostor se projevit, stejně jako ostatní herci, žádný udivující herecký výkon jsem jednoduše neviděl. Snad jen v jediné chvíli jsem byl trochu naměkko a mé emoce byly vyvolány, a to když....ale to už by byl spoiler ;-) ()

dj_kure

Klidně mohli do popisu napsat, že je to film na základě skutečných událostí. Nevěřim totiž tomu, že by se něco podobného v USA nestalo. Rendition krásně graduje a postupně se nasranost na debilní a nespravedlivý systém zvyšuje. 70% ()

TommyDiamond

Hrozba terorismu, nebezpečí od přistěhovalců, uplatňování politického vlivu a i velká nafouknutá bublina jménem 11.září jsou témata, která velmi znepokojují americkou veřejnost. Nevšedních a komplikovaných pět příběhu nejenže obsahují tyto palčivá témata, ale v celku tvoří velmi napínavý thriller, který dokáže potěšit i oko náročného diváka.... Sice mě jako čecha tyto problémy příliš neberou, ale oceňuji příběh právě jako celek. Oceňuji i závěr, který dokazuje, že zbytečná paranoia a hysterie dokáže z některých věcí i činů udělat zbytečný problém. U mě to je za lepší tři..... ()

Oudee33

Tenhle film si bere na paškál různé pohledy ohledně terorismu a díky své dramatičnosti dává možnost se krásně zamyslet nad touto problematikou. Není jednostranný, je výborně zahraný i zinscenovaný a to byli hlavní klady... Všechno funguje a plné palbě chybí pramálo. 87% ()

Scraffy

Príbeh je tu veľmi nudný a bohužiaľ ho nezachránia ani herci. Na môj vkus príliš dlhý film, ktorý nemá takmer žiadne zaujímavé zvraty a celkovo ma teda moc nebavil. Gavin Hood tu absolútne zlyháva s réžiou a nejde mu to. Strih je tu veľmi chaotický a lieta z jedného miesta na druhé. Inak, ako za dve hviezdy to u mňa nejde. ()

Duke90

Dlouho jsem váhal, ale nakonec se utrhnu a přihodím do guláše maso navíc. Rozhodně se jedná o film, který stojí za vidění už jen kvůli kvalitně zpracovanému tématu z oblasti terorismu. Vše je postaveno hlavně na vydatném počtu slavných herců, což je nejspíš i důvod, proč se nikomu z nich nedostalo patřičného prostoru. Aspoň já jsem měl velice často pocit, že v tomto případě ani nešlo jednotlivé scény "neosekat", jinak bych zase pro změnu mohl nervózně koukat na hodinky. V rámci možností je Rendition slušná podívaná a rozhodně mě zaujala víc, než třeba Greengrassova Zelená zóna. ()

Pharlap

Jak to jen shrnout? Že spravedlnost je slepá?? Asi ano... ale vše zlé co se děje ve světě, za to mohou lidi. Nikoli spravedlnost. A někdy jít na mravence s plamenometem (přirovnání..), je prostě moc. A ne každý snědý muž arabského původu je terorista, už z podstaty. Jen proto, že se tam narodil. A to že USA používala, a já myslím, že stále používá, metody mučení. A že její "spravedlnost", není v zájmu svodoby.. a spokojenosti a štěstí lidí.. k tomu snad nemusím nic dodávat. A teď k filmu :-) Skončilo to "happy endem". Ale příběh byl podán opravdu ve strhujícím stylu. Trochu mi to připomnělo film Babel. Možná i Spy game s Bradem Pittem. Hlavně to, že byly podána "fakta" o tom, co se děje na "druhé" straně této války. ()

hackstolle

Rendition 2007 – některým se může zdát, že je ve filmu málo akce nebo že je nudný. Dle mého názoru nemusí pořád téci krev…., ale co člověk, to názor. :).... ten film je podle mě dost k zamyšlení, proto bych ho tak moc nezatracoval. Čtěte mezi řádky a dostane od vás bez problému 80 %. ()

Jezkobezko

Dej napinavy,film odsypal.Ale nebolo to bez chyby.Koniec sa mi zdal hoden pritiahnuty za vlasy,pretoze dovtedy sa film tvaril,ze odkazuje na nedavne zistenia,ze CIA vozi podozrivych po celom svete.Film podrzali herecke vykony,hlavne Jake Gylenhaal a Meryl Streep.Za 4. ()

macetoma

Slušný příběh o islámských teroristech a vysoké hře vládních činitelů, kdy život jednoho člověka nic neznamená. Streepová hrála pěknou mrchu. Witherspoon není jen pravá blondýnka, ale umí i hrát. Dávám 4 hvězdy, závěr je silný. ()

pe3czech

Víc jak tři hvězdy dát nemůžu. Námět zajímavý, zpracování není úplně špatné. Hrátky s časem jsou trochu matoucí, osud Gyllenhaalovy postavy je zde nevyřčen(to hlavní, co mě zajímá, všechno jsem si byl schopný domyslet-přitom to bylo doslovné, tohle ne a vyřčeno není). K přehoupnutí se do čtvrté hvězdičky nechybí mnoho ()

Solverino

Zas další pseudo-sonda do života pseudo-teroristů! Ať pravda a láska zvítězí nad arabským terorismes! Velebnosti, tolik hyper-korektních tlachů na téma nevinejch arabskej "obyčejnejch" lidí jsem dlouho neviděl. A proč to dělat u CIA klasicky, služebním postupem, když je lepší hned volat novinářskejm onucím, lačnícím po senzacích! Určitě by to bylo u nás v prime-timu na TV z H@vna :) Celkem těžkej průměr a už by si mohli amíci odpustit to moralizování, je mi z toho dosti na zvracení! ()

nula87

Politický thriller, který honí místy moc zajíců najednou, místo aby se více soustředil na to hlavní. Pak z toho vznikne místy překombinovaný guláš, který navíc závěrem lehce zklame. Nicméně to rozhodně není špatný film, je podpořen velmi solidními hereckými výkony. Na poli politických filmů rozhodně ne špička, ale za jedno vidění to stojí. 60% ()

minima

Pěkně natočený thriller se skvělým obsazením. Celková pointa děje mě docela nadchla i zpracování spíše do konverzační než akční roviny mi dost vyhovovalo. ()

Benzinka

Svému žánru rozhodně nedělá ostudu. Slabší rozjezd dokonale vynahradí druhá polovina snímku. Jake skvělý a "odvlečenému" prostě musíme fandit. Já to říkám pořád f*ck USA. 80% ()

Guran

Snímek jsem chtěl vidět kvůli Jaku Gyllenhaalovi, protože většina jeho filmů jsou pecky, tak jsem doufal, že i tohle se přidá na seznam. Ale musím říct, že tohle je asi ten jeho nejhorší film. Příběh je na způsob několika postav. Není tu jen jedna hlavní postava, ale několik a v tom je myslím ten problém. Tomuto snímku by podle mýho prospělo víc, kdyby se jednalo pouze o jednoho hlavního hrdinu. Gyllenhaal dostal málo prostoru a ke všemu zde se mu to herecky nepovedlo. Pod režisérskou taktovkou Gavina Hooda je film protažený a nudný a rozhodně sebevražedný atentát nějak neoslní, protože způsob natáčení tohoto režiséra je prostě špatný. ()

Brano

2* dávam za skvelý záver a krásny hlavný soundtrack s názvom "Home". Inak musím zhodnotiť, že i cez zaujímavý námet bol film dosť nezáživný, nudný a bez napätia. Až príliš zdĺhavý dej, pri ktorom som sa nedokázal sústrediť po celú dobu. ()

kubilov

Takovej ten film s tim rádoby naléhavým poselstvím o lidském zacházení s teroristy. Kdyby tam nebyly známý ksichty, který se tam teda podle mě dostaly dost omylem, tak by po tom ani pes neštěkl. ()

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)